Papież Franciszek głosi, że „czas rozważyć wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Temat bezwarunkowego dochodu podstawowego lub regularnych płatności gotówkowych sześć miesięcy temu został uznany za marginalną ideę ekonomiczną, do której politycy sięgają tylko po to, aby zyskać popularność przed wyborami. Jednak teraz, gdy na całym świecie rośnie blokada i bezrobocie, temat zaczął wybrzmiewać znacznie częściej. Głos zabierają przywódcy religijni.

 

W liście do uczestników Światowej Konferencji Ruchów Ludowych, reprezentujących podstawowe ruchy społeczne, zorganizowanej z inicjatywy oddolnej, głowa Kościoła katolickiego powiedziała, że „być może nadszedł czas, aby rozważyć wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego” w celu „uznania i nagrodzenia szlachetnych, ważnych zadań” i „osiągnąć ideał”, kiedy żaden pracownik nie będzie musiał trwać w bezsilności - donosi CNBC.

 

Papież Franciszek podkreślił, że w ramach kwarantanny spowodowanej pandemią wielu robotników ma trudności, a wielu problemy z utrzymaniem siebie i swoich rodzin.

„Trudności, które dotknęły wszystkich, uderzyły w was dwa razy mocniej” - powiedział papież do robotników. „Wielu z was żyje od wypłaty do wypłaty bez żadnych gwarancji prawnych, które by cię chroniły” - czytamy w liście. „Sprzedawcy uliczni i muzycy, dozorcy, drobni rolnicy, budowlańcy, krawcy, wszelkiego rodzaju opiekunowie… Jednym słowem każdy, kto nie jest formalnie zatrudniony i pracuje dla siebie lub w małym przedsiębiorstwie, nie ma stałych dochodów, aby przetrwać ten trudny czas ... i kwarantanna staje się nie do zniesienia”.

Oprócz wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego papież nalegał, aby pomyśleć o wartości ludzkiego życia i bezinteresowności.

„Mam nadzieję” – powiedział, „że w tym niebezpiecznym czasie przestaniemy żyć autopilotem, otrząśniemy naszą senną świadomość i pozwolimy na zmiany humanistyczne i środowiskowe, które zakończą uwielbienie pieniędzy i postawią ludzkie życie oraz godność na ich miejscu”.

Papiez Franciszek tym samym po raz kolejny wpisuje się w lewicową narrację. Na dodatek brzmi stale tak, jakby był zwolennikiem komunizmu w tym ostatniej jego zielonej emanacji. Na podstawie jego pontyfikatu można wysnuć opinię, że okazał się bardziej papieżem międzynarodowej lewicy niż Kościoła Katolickiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lisek

Pieniądze bez pracy za które

Pieniądze bez pracy za które nic nie kupię bo rolnik nie wyhoduje zboża, młynarz nie zmieli, piekarz nie upiecze, transport nie przywiezie, sklep nie sprzeda… Już żyłem w czasach gdzie nic nie było a pieniądz nic nie był wart...  

Bez pracy niema kołaczy !!!! A bez pracy są zasiłki dla bezrobotnych i ich rodzin a nie pensje gwarantowane dla wszystkich leni i innych pasożytów.  

Portret użytkownika yarekok

Tzw minimalny dochód

Tzw minimalny dochód bezwarunkowy, był testowany w Szkocji. Widziałem wzmiankę informacyjną czy gdzie indziej nie wiem. Wiem natomiast , że rozwój technologiczny czyli zautomatyzowane prcesy produkcyjne, wyobywcze, samochody autonomiczne, czytaj transport w ogóle, AI, itd będzie wymagał podjęcia tematu , co z tzw nadwyżką siły roboczej eufemistycznie zwaną zasobami ludzkimi ( HR) ? Generalnie jak, na to nie patrzeć są dwie liczące się opcje. Humanitarna , którą postuluje min Zietgast Movenment obejmująca oczywiście dochód podstawowy oraz fakt, że człowiek powinien mieć możliwość rozwoju osobistego w tym duchowego , a nie tylko ukierunkowanego na parcę i "koszenie siana" , bo jest to ukierunkowanie ograniczające, co jest prawdą i że czas pośięcany pracy nie powinien przekraczać 2-3 h dziennie zakładając rzecz jasna odpowiednio wysoki rozwój technologiczny, druga opcje , to ta z monumentu w Georgii, tzw " Georgia Guidestones ", 800 mln ludności, itd , co rzecz jasna oznacza depopulację bowiem ludność planety jest aktualnie 10 razy większa, więc wojna, pandemia, itd , itp musiały by być wdrożone aby liczbę tę zredukować bowiem mało parwdopodobne jest wysłanie 7 mld ludzi na inne planety w ramach ekspansji. Tak więc mając do wyboru możliwe ( np. pandemia ) i niemożliwe (ekspansja ) wiadomo, co tzw elity wybiorą. Nie jest, to więc kwestia polityczno-ideologiczna tylko kwestia humanitarna, a fakt, że "zatrudniono" Papieża do wyeksponowania tego aspektu, może świadczyć o tzw wojnie na górze czyli ścieraniu się frakcji.

Portret użytkownika Blupa Dada ❗

Antypapież?

Nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że będzie go płacił sam Sanctitas Vestra Franiszek. Bo jak pan Iksiński - to jak leniowi/nicponiowi/tatałachowi/nygusowi/bumelantowi będzie musiał zapłacić co najmniej coś-tam, tylko dlatego, że ten ostatni się gdzieś zjawi i coś będzie markował, to oznacza, że pracowitym bedzie musiał zapłacić mniej. A to już chyba jest w totalnej sprzeczności z Biblią. Więc jak Jego Świątobliwość chce grzeszyć, to niech to robi sobie sam.

--

pzdr

Portret użytkownika Alien1974

.............................

...................................... Bergoglio to Antypapież, czyli zastępca Benedykta XVI na 111 pontyfikacie, a wg. wyliczeń Malachiasza ostatni papież. Podobna sytuacja była w XVI wieku z Antypapieżem Rodrigo Borgia vel Aleksandrem V/VI, o którym Kości....ółek Kat...olicki najchętniej wolałby zapomnieć. To właśnie o tym okresie w 2014 roku mówił abp Jédraszewski w swojej płomiennej mowie o Antychryście na Ziemi (film na YT). Warto też przypomnieć polskim Katolikom-fanatykom i wyznawcom "dobrej zmiany", że to właśnie Borgia przyklepał kult Maryi częstochowskiej. 

Portret użytkownika baca

ten bergolnięty papież z

ten bergolnięty papież z głową kościoła ma raczej niewiele wspólnego...

ale jeśli chodzi o odbytnicę kościoła to myślę że to taki sam polip jelita grubego jak rydzyk - bedzie się dokuczliwie męczył dopóki kościół go nie wysra...

 

Strony

Skomentuj