Papież Franciszek dołączył do wyznawców religii Globalnego Ocieplenia?

Kategorie: 

Źródło: l'Espresso

W mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat rzekomo przygotowywanej encykliki papieskiej, którą roboczo zwie się "antywęglową". Chodzi o to, że głowa kościoła wraz ze swoimi współpracownikami od mniej więcej roku pracuje nad dokumentem, który będzie traktował na temat ludzkości i problemów współczesnego świata., ale papieski dokument, który wyciekł we włoskich mediach ma też paragraf taki jak - Zanieczyszczenia i zmiany klimatu. Wygląda na to, że papieżowi dyktowali to pseudoeksperci z IPCC.

 

Co prawda nowa encyklika nie została jeszcze opublikowana, ale Watykan potwierdził, że to co opublikował włoski tygodnik L'Espresso to rzeczywiście jedna z wersji przyszłego dokumentu z nauczaniem papieża Franciszka. Encyklika będzie nosiła nazwę  - "Laudato Si" . Dokument jest obecnie dostępny w formacie pdf i jeśli ktoś nie wierzy, co szykuje nasz ulubiony papież NWO, może sam sprawdzić.

 

Zapisy o roli dwutlenku węgla i wezwanie do zrównoważonego rozwoju przez ograniczanie konsumpcji,  nawet podszyte religijnymi dekoracjami zawsze pozostaną przede wszystkim wsparciem tego co głoszą eksperci z ONZ-owskiego Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC).

Publikacja włoskiego tygodnika na temat "węglowej" encykliki odbiła się już szerokim echem i doszło nawet do riposty ze strony niektórych naukowców z NASA. Eksperci zaangażowani między innymi w program Apollo napisali do papieża specjalny list w którym przekonują go, że dwutlenek węgla również jest potrzebnym gazem "stworzonym przez Stwórcę". Przypomnieli też papieżowi, że CO2 jest podstawowym komponentem chemicznym roślin.

Za umieszczenie klimatycznych kontrowersji do religijnego dokumentu odpowiada watykański think tank, Papieska Akademia Nauk Społecznych (PASS). Zdanie uczonych z PASS jest zbieżne ze zdaniem ekspertó IPCC. Jako aksjomat tej wiary bierze się założenie, że CO2 wytworzony wskutek działalności człowieka może spowodować katastrofę klimatyczną i musi być natychmiastowo wyeliminowane. PASS rekomenduje, że należy wspierać plan Organizacji Narodów Zjednoczonych zalecającej światową kontrolę emisji CO2.

Eksperci z NASA ostrzegają, że koncepcja antropogenicznego pochodzenia globalnego ocieplenia jest tylko niepotwierdzoną hipotezą opierającą się o wątpliwe modele klimatyczne budowane. Możliwe, że w ostatecznym kształcie encykliki "Laudato Si" kontrowersyjne zapisy zostaną usunięte, ale jeśli papież Franciszek pójdzie w zaparte będzie to znaczyło, że albo został wmanipulowany, albo stał się wyznawcą religii Globalnego Ocieplenia i zamierza ją włączyć w chrześcijaństwo tworząc dziwaczne klimatyczne Voodoo.

 

 

Źródła:
http://speciali.espresso.repubblica.it/pdf/laudato_si.pdf
espresso.repubblica.it/attualita/2015/06/15/news/papa-bergoglio-e-la-lezione-di-francesco-d-assisi-in-anteprima-l-enciclica-sull-ambiente-laudato-si-mi-signore-1.216897
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

"Franiciszek"   na  rozkaz

"Franiciszek"   na  rozkaz  USA  jako  posłuszny  Jezuita  tych  jezuitów, którzy  rządzą  w  ONZ,  wysmażył  tą  encyklikę  dla  dobra  korpopracji  USA  , a  dla  pognębienia  państw  biedniejszych, ktyóre  trzeba  doprowadzić  do  ruiny. Jezuici  maja  dwie  twarze, zależnie  od  tego  komu  służą, a  służą  złej  sptrawie.

Portret użytkownika Zenek ;)

"Bardzo sprytnie , antypolsko

"Bardzo sprytnie , antypolsko pomyślane . Wpierw zniszczono w Polsce przemysł . Dalej narzucono limity emisji CO2 odpowiadające krajowi bez przemysłu aby zablokować jego odbudowę . Zrobiono z Polski skansen i tak ma pozostać . A na straży tego stoją wysokie karne opłaty za przekroczenie limitów emisji CO2 . Po cóż innego je wprowadzono ? Winnych każdy poszuka sam . Zwykle są to ci , którzy na tym zyskują ."

(z oneta)

Portret użytkownika Artur J.

1.Globalne ocieplenie tak jak

1.Globalne ocieplenie tak jak niszczenie środowiska naturalnego, dziura ozonowa, zmiany klimatyczne, wymieranie gatunków to niezaprzeczalny fakt udowodniony naukowo. Używacie słowa "religia" bo tak Wam wygodnie, bo pasuje to do poglądów do których się "przywiązaliście", ale to spore nadużycie.
2. Niby walczycie z ekstremizmem na Ukrainie, a swoimi tekstami przyciągacie ludzi, którzy stosują w komentarzach intelektualnie nieuzasadniony antysemityzm. W Polsce dokonano holocaustu i przeprowadzono wypędzenie Żydów.
3. Wspieracie (podejrzewam, że nieświadomie) rosyjską agenturę wpływu w Polsce.
4. Wasze wnioski pod politycznymi komentarzami są nienawistne i nic poza frustracją z pobudek materialnych i nic tam nie ma. Włączcie do redakcji dwóch młodych politologów , socjologa, psychologa społecznego i od razu będzie lepiej.
5. I na Boga, odpuście też sobie tematy dotyczące życia duchowego, bo widać, że nie stosujecie praktyk duchowych prawidłowo. Pewnie sobie tylko o nich piszecie. O buddyźmie nie macie zielonego pojęcia.
Lepiej już piszcie o teoriach spiskowych, o UFO, duchach, pseudo archeologii i tym podobnych bzdetach, którymi karmi się szarą masę bo przynajmniej to jakaś rozrywka, a Wy macie reklamy.
 
 
 

Portret użytkownika excar

-Cykliczna zmiana klimatu

-Cykliczna zmiana klimatu jako coś normalnego na planecie Ziemia
-niszczenie środowiska jak najbardziej przez chciwe żydowskie korporacje przemysłowe
-wymieranie gatunków przez zawłaszczanie i trucie ich środowiska przez te same chciwe żydowskie korporacje
-antysemityzm istnieje jako forma opresji zydów na jedynych ocalałych semitach czyli mieszkańcach Palestyny. Żydzi nie są semitami !
-tak ,walczymy ż żydowsko banderiowskim rezimem w Kijowie
- to że Niemcy wybrały Polskę do zainstalowania swoich obozów koncentracyjnych to nie nasz wybór
-w czasie 2WŚ dokonał się z inicjatywy światowego syjonizmu przede wszystkim holokaust Polaków (6mln i Rosjan).Wg ŻYDOWSKICH danych miedzy 1939 a 1945 r. ubyło tylko ok 400tyś żydów,a więc dla tak małego narodu ,wtedy niewiele ponad 15mln. to też spory ubytek.
- żydów wypedzano wielokrotnie z wielu krajów
Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia:

Mainz, 1012
Francja, 1182
Górna Bawaria, 1276
Anglia, 1290
Francja, 1306
Francja, 1322
Saksonia, 1349
Węgry, 1360
Belgia, 1370
Słowacja, 1380
Francja, 1394
Austria, 1420
Lyon, 1420
Kolonia, 1424
Mainz, 1438
Augsburg, 1438
Górna Bawaria, 1442
Niderlandy, 1444
Brandenburgia, 1446
Mainz, 1462
Litwa, 1495
Portugalia, 1496
Neapol, 1496
Nawarra, 1498
Norymberga, 1498
Brandenburgia, 1510
Prusy, 1510
Genua, 1515
Neapol, 1533
Włochy, 1540
Neapol, 1541
Praga, 1541
Genua, 1550
Bawaria, 1551
Praga, 1557
Państwo Papieskie, 1569
Węgry, 1582
Hamburg, 1649
Wiedeń, 1669
Słowacja, 1744
Mainz, 1483
Warszawa, 1483
Hiszpania, 1492
Włochy, 1492
Morawy, 1744
Czechy, 1744
Moskwa, 1891
widocznie sobie zasłużyli
-wolę rosyjska agenturę od żydowskiej V kolumny bo widzę co zrobiła z Polską za ostanie 25lat
-coś się zapętliłeś, frustrację z powodów materialnych zanosimy do naszych pracodawców lub złodziejskiego aparatu ucisku w Warszawie
-proponujesz młodego politologa i psychologa? najlepiej ze środowisk żydowskich lub tych kształconych za nasze pieniądze z Upadłej?
-życie duchowe u Słowian było najwyższej próby i nie potrzebujemy żadnych podróbek czy importu
I na koniec pytanie : Pan w jakiej sprawie tutaj zawitał?
My już tu mamy swojego oswojonego trola Klausa ,chwilowo dajacego głos  przez pełnomocników . No chyba że Arturek to najmłodsze dziecko Klausika wybudzone ze" śpiączki"
 

 

Portret użytkownika eva11

,,nie stosujecie praktyk

,,nie stosujecie praktyk duchowych prawidłowo,,?
A co to mialo być?stwierdzenie oswieconego buddysty...
a na jakiej podstawie tak wszystkich oceniles?
Co to za nowa era gdzie jedyna droga duchowa to buddyzm,
czy juz tylko w pozycji siadu  można odkryć duchowość? 
Jak nie figurki to wimaginowany świat,
czy już nikt sam od siebie nie moze znaleźć Boga,bo zawsze potrzebuje
przewodnika?
a tak na marginesie- nie kazdy potrzebuje miec pojęcie o buddyzmie....

Strony

Skomentuj