Papierosy elektroniczne powodują bezpłodność, twierdzą eksperci

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Ecig Click/CC BY-SA 2.0

Elektroniczne papierosy powodują niepłodność. W ogóle wiadomo, że lepiej nie palić papierosów i, jak się okazuje, nawet tych elektronicznych, bo może to zdaniem naukowców powodować nieodwracalne zmiany w organizmie.

 


Zespół naukowców z University Baptist (Hong Kong) dowiódł, że regularne palenie papierosów elektronicznych prowadzi do niepłodności. Wraz z nikotyną palacz przyjmuje inne niebezpieczne chemikalia. Nawet najbardziej zanieczyszczone powietrze nie zawiera zestawu substancji, które odkryć można w płynie do papierosów elektronicznych. Trudno znaleźć coś pozytywnego w tym gadżecie.

 

Uczeni przeanalizowali 13 płynów, stosowanych w e-papierosach. Po ogrzaniu próbek wydzielały się z nich szkodliwe związki chemiczne, węglowodory, a nawet formaldehyd. Tylko jeden płyn był mniej niebezpieczny. W innym naukowcy odkryli antipirenty i czynniki rakotwórcze, co znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Eksperci wzywają urzędników, aby zrównać papierosy elektroniczne z tymi zwyczajnymi i zakazać ich palenia w miejscach publicznych. Na razie takie zakazy obowiązują w 16 krajach od Brazylii do Singapuru.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika vito

inzynier_magister.......dobrz

inzynier_magister.......dobrze piszesz chłopie, wiesz o co biega w tym świecie, ale twoje zakończenia każdej wypowiedzi, te modlitwy , te koronki. Wż to chłopie zatrzymaj dla siebie i nie psuj swego pozytywnego wizerunku i nie odstraszaj ludzi od swoich raczej pozytywnych wypowiedzi. Pzdr

Portret użytkownika Pseudonick

"Ja bym się nie zdziwił jak

"Ja bym się nie zdziwił jak by to był jakiś specjalny plan tych od NWO, oni przecież mają fioła na punkcie sterylizacji ludzkości !" 
Dziwisz się Magister Inżynier? Większość ludzi zachowuje się jak bydło najgorszego sortu. Kiedyś był projekt w UK polegający na płaceniu ludziom za to żeby wyrazili zgodę na ubezpłodnienie. Szkoda że to nie jest tak rozpowszechnione jak zasiłki dla bezrobotnych. Niech ich ten dym wykastruje, mniej debili, więcej przestrzeni życiowej dla dobrych genów. 
 
P.S Wypowiedź nie ma na celu propagowania idei nazistowskich. 

Portret użytkownika lna

Ciekawe, prawda? Tylko ze to

Ciekawe, prawda? Tylko ze to jest g... prawda. Stary Chemik zadal sobie trud przeczytania rzeczonej pracy 'naukowej' i na swiom blogu wypunktowal bledy, jaki panowie 'naukowcy' popelnili, zwlaszcza w zakresie wnioskowania. Polecam Blog Starego Chemika,  i juz zaden artykol o e-paperosach wyciagniety z rynsztoka przez niedouczonego dziennikarzyne nie namaci wam w glowach.

Portret użytkownika Waldorfus

Papierosy elektroniczne nie

Papierosy elektroniczne nie powodują niczego

Papierosów elektronicznych się nie pali. Tytułem nie  czepiam się tylko samej formy piśmienniczej, bo może być to „palenie papierosów elektronicznych” potraktowane jako skrót myślowy; ale biorąc pod uwagę kontekst całego artykułu, uważam że jest do błąd zarówno merytoryczny, jak i trochę manipulacja. Z jakiego powodu? Dalej w samym artykule mowa jest o toksycznych substancjach dodawanych do płynów którymi są zazwyczaj – z całą pewnością nieszkodliwa – gliceryna, albo glikol propylenowy. Sama nikotyna jest szkodliwa tak samo jak każda inna używka. A nie papierosy elektroniczne się pali, tylko wdycha wydobywający się z nich odparowany aerozol, którego skład też nie zależy od papierosa elektronicznego, tylko tego co producent wlał do tego płynu e-papierosowego, a sanepid dopuścił do obrotu jako coś nieszkodliwego dla ludzi, bądź wcale nie zbadał, bo teraz ma dziwnie więcej roboty jak za PRL-u

Należy wyjaśnić tą manipulację, dla tego ponieważ to sami producenci zwykłego tytoniu i zwykłych papierosów, zlecają pisanie takich art. Oczywiści nie przesądzam że akurat tego art. Tallinna. W każdym razie, konkurencja papierosów elektronicznych jest dla tych lobbystów bardzo niebezpieczna. Z jakiego powodu? Do papierosa elektronicznego, zapewne można wlać dwa rodzaje substancji: jedną bardzo toksyczną również i dla otoczenia (biernych palaczy), drugą względnie nietoksyczną – na pewno zawierającą w swoim składzie proste alkohole, tj np. glicerynę, glikol propylenowy, i nikotynę. Gdyby e-papierosy stały się prawie idealne, a w zasadzie płyny do nich, przemysł tytoniowy by zbankrutował, a państwo które korzysta za jego pośrednictwem z podatku akcyzowego, mogło by na tym „stracić”.

Co w takim razie jest szkodliwe i powoduje że e-papierosy stają się mniej idealne? Trójce są te owe, dodatki smakowe, a właściwie, zapachowe. Są to substancje sztuczne, założę się że rzadko pochodzenia naturalnego. To one u niektórych mogą wywołać ataki astmy, odczyny alergiczne etc.

Gdyby artykuł był uczciwy, od razu, na samym początku pisało by że to chodzi o niewłaściwy skład płynu (liquidu) do Bogu ducha winnych e-papierosów.

Podzielę się teraz z Państwem jak ja sobie z tym problemem poradziłem, i z góry uprzedzam: nie jest to mój dla Państwa przepis: każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność.

Jako bazę dla płynu do e-papierosa zastosowałem prosty obojętny dla organizmu glikol propylenowy (stosowany  powszechnie przez producentów liquidu), a jako substancję czynną – w odróżnieniu od producentów liquidu –  naturalną nikotynę uzyskaną drogą destylacji parą wodną z liści tytoniu i kupioną potem przeze mnie w internecie. Co mi to dało? Naturalny zapach i smak tytoniu, wszystkim palaczom znany efekt wdychania nikotyny i całkowity, absolutny brak jakichkolwiek innych substancji takich jak substancje smoliste, jakieś cyjanowodory, formaldehydy, czy licho wie co jeszcze (cała tablica Mendelejewa testowana na królikach a nie ludziach), zawarte zarówno w zwykłych papierosach, jak i płynach do e-papierosów dostępnych w sprzedaży jako substancje do spożycia przez człowieka: co według mnie jest jakimś monstrualnym absurdem, spowodowanym liberalną gospodarką: zero ingerencji państwa, czarodziejska ręka rynku wszystko załatwi; i ciebie; na amen.

W moim przypadku tak było kiedyś. Bo teraz...

Sam kiedyś paliłem zwykłe papierosy i wiem jakie są one szkodliwe. Dzięki tym elektronicznym rzuciłem palenie na dobre; i teraz nie ple ani jednych ani drugich. Ale jednego jestem pewien: to nie papierosy elektroniczne niszczą nam zdrowie tylko źle zorganizowana produkcja i dystrybucja tych paskudnych trucicielskich płynów.

P.S.: Gdyby ktoś – podkreślam – na własną odpowiedzialność próbował dodawać do glikolu propylenowego tą wspomnianą przeze mnie naturalną nikotynę pozyskiwaną drogą destylacji parą wodną, niech bardzo uważa na stosunek ilościowy nikotyny do płynu bazy: nikotyna w dużych stężeniach jest dla człowieka śmiertelnie niebezpieczna. Ja wlewałem tego zaledwie kilka kropel na 100 ml bazy, stosując wstępne rozcieńczanie. Ta naturalna nikotyna jest gęsta i czarna jak smoła, ale – nie będę oszukiwał – wspaniale pachnie: ha ha ha ha!...

Pamiętajmy: nawet wodę można przedawkować – jak się nie ma rozumu.
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika X

Kolego nie namawiaj ludzi do

Kolego nie namawiaj ludzi do eksperymentów z wyciągiem nikotynowym. Po pierwsze zaliczany jest do najsilniejszych trucizn, więc handel nim i zakup to kryminal.
Po drugie bardzo łatwo o pomylke w dawkowaniu, a skuteczne antidotum nie istnieje.
 
To jest naprawde niebezpieczna zabawa.

Portret użytkownika eva11

Ciebie i milionow innych nikt

Ciebie i milionow innych nikt nie namawia do wcinania,picia czy wciagania do nosa i h...... wie gdzie jeszcze (nie sugeruje,ze cos uzywasz w tego wciagania)ale reszte na sto procent -trucizn,ktore jesli przedawkowac to kaput w pare sekund!
ale to jest legalne,bo ci od podejmowania decyzji tak postanowili!
lyzeczka glutamianu ponoc jest zabojcza,ale jest on w kazdym niemal sklepowym zarciu!
Waldorfusie-dodam w odpowiedzi na Twoj koment,ze chyba mylisz sie jesli myslisz,ze chodzi tu o jakies zyski,
bo przeciez strasza rowniez o szkodliwosci palenia i to tak namolnie,ze nie ma lekarza,ktory nie pyta o palenie w pierwszych slowach,
ze kazda choroba to palenie,juz nawet cjanek nie powoduje zejscia,powodem jest jedynie- ze pali ktos...
cel to nie konkurencja,a poprostu jawny smiech w twarz!
media mowia o fluorze w wodzie i co nic!
o zatrutej zywnosci,tez nic!
o szczepieniach-nic
o wojnach,trujacychc lekach i wszystkim co  zechcesz,ale ludzie i tak nic nie robia z tym,
teraz to juz jest tylko oznajmianie-debile teraz was trujemy chemia w sztucznych paierosach,a wy
niedlugo nie bedziecie rodzic dzieci i tak nie zrobicie nic!

Portret użytkownika Waldorfus

Trucizna Psychiczna: Jako

Trucizna Psychiczna: Jako antidotum... śmiech

Śmierdzi tu wszędzie artefaktami – Evuniu11...
„(...)Waldorfusie-dodam w odpowiedzi na Twoj koment,ze chyba mylisz sie jesli myslisz,ze chodzi tu o jakies zyski,
bo przeciez strasza rowniez o szkodliwosci palenia i to tak namolnie,ze nie ma lekarza,ktory nie pyta o palenie w pierwszych slowach,(...)” – napisała eva11

Twoje „chyba” mówi samo za siebie. A namolne sloganiki na temat szkodliwości palenia, są psu na budę: Prowokują rozumnych palaczy, tylko do buntu o charakterze – „na złość babci odmrożę sobie uszy”: każdy ma swój honor – niczym Marian Kowalski u sąsiada kilka postów niżej...

To wszystko „nic” jest na nic, bo ten tłum debili sam już niestety nie potrafi nawet myśleć. Do myślenia potrzebne mu są nieustanie powtarzane płytkie merytorycznie banały. Np. o NWO – o których w akurat mediach głównego ścieku, nie usłyszysz; ale możesz je przeczytać nawet tu pod tym art. – nieco niżej u tego który chyba wykonuje czyjeś zlecenia, bo tyle razy powtarza te swoje „NWO NWO NWO...”, że mnie zatruł tym już na śmierć. Tylko te jego modlitwy są podejrzane bo ten jego kolega – Marian – nielubi przecież o. Rydzyka...

A tu masz na odtrutkę: http://www.otwarteklatki.pl/dobre-decyzje/
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika Waldorfus

Anarchista Realny: Teatr

Anarchista Realny: Teatr kryminału

Teraz wszystko jest już jednym wielkim kryminałem. Czego Byś się Pan nie dotknął, to mają na Ciebie jakiegoś haka, bo w przepisach prawa zaszyte są jakieś kruczki prawne. Chyba że masz Pan tam kumpli prawników (znajomych)... Prawo celowo jest komplikowane do tego stopnia że nie rozumieją go nawet sami prawnicy: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponad-2-miliony-polakow-w-niemczech-nie-ma-wlasnych-poslow-w-bundestagu-tak-200-tysiecy-ni#comment-292468

A jego komplikacja, sprawia że możliwa jest dowolna jego interpretacja.

Prokurator, sędzia i papuga, to jego aktorzy. Proszę sobie ich wyobrazić, jako klaunów z obłędem w oczach, gdy w już na wpół totalitarnym kraju, z prawem uprzednio zorganizowanym przez Żydów, skazują Ciebie za stosowanie niedozwolonych ekologicznych oprysków przeciw mszycom, w Twoim Pan, własnym ogrodzie.

Chcesz Pan żyć? Oni w ten sposób uczą społeczeństwo szacunku do prawa którego nie da się przestrzegać. Dla nich życie to iluzja. Sami tak mawiają...
 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Wszysko szkodzi jak sie

Wszysko szkodzi jak sie nadużywa nawet marchewka.To są chorzy ludzie bo jak nazwać kogos kto w tak zanieczyszczonym powietrzu jeszcze się dotrówa smierdzącymi papierochami,a o kobietach już nie wspomne używaja perfum ,a jak zajarają to pachna jak żule.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj