Państwo Islamskie założyli zachodni agenci?

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Teoria jakoby słynne ostatnio ISIS, czy Państwo Islamskie, było rządzone przez agentów zachodnich mocarstw może się wydawać absurdalna, ale pojawia się coraz więcej przesłanek na to wskazujących.

 

Sam Kalif, Abu Bakr al-Baghdadi podobno naprawdę nazywa się al-Badri i jest posądzany o to, że jest agentem USA, Wlk. Brytanii i Izraela jednocześnie. Według dokumentów opublikowanych przez Edwarda Snowdena, jest on wytrenowanym agentem. Samo powstanie ISIL, czyli radykalniejszej Al-Kaidy, też jest rzekomo inspirowane przez zachodnie służby.

Trudno się zresztą temu dziwić, ponieważ Al-Kaida, czyli Baza, była też organizacją ufundowaną przez CIA, ale to było jeszcze w czasach, gdy mudżahedini byli dobrzy, bo walczyli z Sowietami, teraz są oficjalnie źli. Tak przynajmniej wygląda to w przekazach medialnych.

 

Metoda, aby w rewolucyjny tłum wprowadzać swoich agentów jest znana od dawna. Idealnie jest wtedy, gdy agent staje się przywódcą. Tak zrobiono przecież w Polsce w stosunku do NSZZ Solidarność. Czy zatem jest to niedorzeczność, że wywiady poważnych krajów mogą mieć kontrolę nad ISIS?

 

Dzięki zdolności do inwigilacji procesu werbunkowego dla Islamistów, dany wywiad osiągnąłby dostęp do pełni wiedzy na temat swoich rodzimych radykałów, którzy chcą walczyć w międzynarodowym dżihadzie. Dzięki temu są oni sprytnie wezwani do ujawnienia się. To zapewne znacznie ułatwia ich późniejszą inwigilację w krajach europejskich, gdy, lub o ile wrócą z wojny.

Zdjęcie przedstawiające al-Baghdadiego na spotkaniu min. z senatorem Jhnem McCainem - źródło: twitter

Państwo Islamskie budzi grozę i tak właśnie ma być. Jego "żołnierze" dopuszczają się strasznych zbrodni, głowy jeńców są ścinane i nabijane na płoty. Trwa regularne ludobójstwo szyitów i chrześcijan – niektórzy są nawet krzyżowani jak za czasów starożytnego Rzymu. Europejczycy patrzą na to z przerażeniem.

 

Być może zbrodnie te są celowo nagłaśniane, aby uwiarygodnić potrzebę wywołania kolejnej wojny. Strach jest też silnym elementem oddziaływania propagandowego, bo tak jak my boimy się Rosji tak Francuzi, czy Anglicy boją się, że ich liczna nieintegrująca się ze społeczeństwem diaspora islamska posłucha w końcu jakiegoś Mahdiego, który nakaże obcinanie głów niewiernym za pomocą tępych noży.

Istnieją tylko dwie możliwości: pierwsza, że państwa zachodnie plus sunnici z regionu Bliskiego Wschodu stworzyli "potwora", o nazwie Państwo Islamskie i nikt nad tym nie ma kontroli, co może spowodować, że wkrótce Kalifat da o sobie poznać w Europie, albo cały ten dżihad jest już od dawna kontrolowany, a Kalifat nie jest tym, czym się powszechnie wydaje.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika WorkBuyConsumeDie

"egzekucja" Foleya na

"egzekucja" Foleya na zamówienie? Czemu nie? w końcu jeśli stany wywołają tam kolejną wojnę, to właśnie dlatego, że zabito obywatela ameryki a nie dlatego, że stało się to, bo amerykanie okupują kraje arabskie.. Dlaczego nikt nie boierze pod uwagetego, że foley był agentem i przygotował tę szopke?

Portret użytkownika Wlodi

Wg mnie to idiotyzm by wiazac

Wg mnie to idiotyzm by wiazac ISIS z USA.

Po pierwsze nie potrzeba isis by wejsc zbrojnie na bliski wschod
Po drugie organizacja takiego przedsiewziecia jest nie do utrzymania w tajemnic
Po trzecie jaki mialby byc cel calego przedsiewziecia w dluzszym terminie

Portret użytkownika annszer

właśnie przez takie naiwne

właśnie przez takie naiwne osoby jak wlodi udaje się jednak utrzymywać w prawie tajemnicy bo jednak na nasze szczęście jest trochę osób, które myślą samodzielnie a nie pod wpływem tv i tak jak każe główny nurt, 

Portret użytkownika rochel57

Skoro tak to funkcionuje, to

Skoro tak to funkcionuje, to czym prędzej trzeba zacząć wyżynać tych islamskich, szowinistycznych, pedofilskich czubków. Jeżeli to podpalanie ma na celu likwidację islamu, rzecz jasna. Ale jeśli to służy li tylko, by wywołać kolejne konflikty, wszystkich skłócić i dla ropy mordować, rzecz jasna, należy wibijać tą żydowsko-amerykańską swołocz o której i Snowden wspomina. I bez ruskiej propagandy wiemy, kim są dla nas Żydzi.

Portret użytkownika kolo

byl sobie irak, byl sobie

byl sobie irak, byl sobie saddam hussein i jakos wszyscy sobie zyli i nikt nikomu na porzadku dziennym glow nie obcinal potem wpadlo u.s.a. bo stwierdzili ze w tak okrutnych warunkach ludzie zyc nie moga, zrobili rozpierduche wytlukli kupe cywilow "przypadkowo" dla ich wlasnego dobra oczywiscie, obalili rzad wzieli to co chcieli, WMD nie znalezli, powstrzymali Husseina przed przejsciem na rozliczanie sie w zlocie i pojechali.... Teraz nagle z ciemnej dupy z nikad nagle(w przeciagu 2/3 lat) pojawilo sie Isis (znaczy po prostu nowa nazwa do starej gry), morduje, gwalci, glowy obcina, wprowadza swoje chore prawa a co USA NAto a no pstro, troche nalotow to tu to tam i tylko krzycza jak to Isis jest najlepiej finansowana organizacja terrorystyczna (ciekawe skad wiedza hmm no ta przeciez rachunki maja w rekach to widza na co siano idzie), strasza ze alkaida to przy tym mile baranki no i oczywiscie ze Isis wypierdzieli w powietrze cale miasto w u.s.a,. po prostu zygac sie chce jak sie slucha tego zaklamanego pier...lenia, a ten slepy debi.ny swiat lyka to scier.o, to ze Isis jest sponsorowane przez zachod to chyba rzecz oczywista po prostu potrzebuja nastepnego kozla ofiarnego mozliwe ze do kolejnego 9/11 x 10 tym razem ale to sie dopiero okaze

Strony

Skomentuj