Państwo Islamskie zagroziło wejściem do Watykanu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Watykan od dawna znajduje się na celowniku tzw. Państwa Islamskiego. Dżihadyści wielokrotnie grozili, że wkroczą do tego niewielkiego miasta-państwa w Rzymie i zorganizują zamachy. Zapowiadali również zamordowanie obecnego papieża Franciszka. W najnowszym materiale propagandowym islamiści ponowili swoje groźby.

 

Na Filipinach wciąż trwa walka pomiędzy siłami zbrojnymi a ISIS, które kontroluje część miasta Marawi na wyspie Mindanao. W nagraniu pokazano walki na terenie miasta oraz kościół katolicki. Terroryści zniszczyli w nim krzyż - symbol chrześcijaństwa, posąg Marii z Nazaretu oraz podarli zdjęcia papieża Franciszka. Zapowiedzieli, że przyjdą do Rzymu a "religia krzyża" zostanie zniszczona.

Tymczasem Christoph Graf, szef tzw. Gwardii Szwajcarskiej, najmniejszej na świecie formacji zbrojnej pełniącej rolę straży przybocznej papieża stwierdził, że zamachy organizowane w Rzymie przez ISIS pozostają kwestią czasu. Watykan podobno od dawna jest przygotowany na islamskie ataki terrorystyczne a w przeszłości udaremniono zamach na życie papieża. [link]

 

Pamiętajmy, że bojownicy Państwa Islamskiego wyraźnie zapowiadali, iż przybędą do Europy jako uchodźcy i będą zabijać niewiernych. Groźby te były jednak bagatelizowane a sam papież wzywał wszystkie państwa europejskie, aby przyjmowały do siebie islamskich imigrantów nawet kosztem bezpieczeństwa narodowego. W ten sposób dochodzimy do wniosku, że papież Franciszek jest kompletnie nieświadomy zagrożenia, albo zwyczajnie odgrywa swoją rolę w islamizacji Europy.

 

Źródła:

http://www.catholicherald.co.uk/news/2017/08/25/isis-threatens-pope-francis-in-new-video/

http://www.newsweek.com/popes-swiss-guards-say-only-matter-time-isis-attacks-rome-vatican-...

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Prawda boli

FAKE NEWS WARNING!!!

FAKE NEWS WARNING!!!

Najnowsze przedstwione w tym komentarzu dane są PONAD ROK STARE, z czego można łatwo wyciągnąć wniosek że nowe dane nie pasują do założeń.

PS. Jeśli chodzi o grzyby to już od czasu katastrofy w Czarnobylu ich jedzenie jest czystą głupotą. Wyjątkiem są grzyby uprawowe z pomieszczeń z filtrowanym powietrzem. Są one jednak znacznie droższe.

Strony

Skomentuj