Państwo Islamskie zaczęło emisję własnej waluty - złotego dinara

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Państwo Islamskie opublikowało w Internecie nagranie dokumentujące proces powstawania nowej waluty ISIS. Przedstawiciele kalifatu poinformowali, że powstały złote dinary, srebrne dirhamy i miedziane fulusy do mniejszych transakcji.

 

Wprowadzenie nowej waluty dla wciąż podbijanych terytoriów to kolejny krok na drodze do ukonstytuowania prawdziwego kraju. W propagandowym nagraniu obwieszczającym pojawienie się złotego dinara, wytłumaczono genezę kryzysu finansowego na świecie oczami ISIS.

Mimo to, że zapowiedziano wprowadzenie nowej waluty bojownicy ISIS nadal będą wynagradzani w amerykańskich dolarach. Waluta ta jest najczęściej stosowana przy różnego rodzaju transakcjach. Miejscowi preferują taką formę rozliczeń na skutek większej stabilności zagranicznych walut w porównaniu do chimeryczności miejscowych.

Być może do złotego dinara zaufanie będzie nieco większe. Jedna moneta ma mieć aż 21 karatów i ma ważyć 4,25 grama. Przy tej wadze będzie to ekwiwalent 139 dolarów. Przedstawiciele ISIS odpowiedzialni za wdrożenie nowej waluty twierdzą, że ich pieniądze nie stracą wartości ponieważ są z cennych kruszców, co potwierdza ich realną, a nie papierową wartość.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

Na to wygląda że są mądrzejsi

Na to wygląda że są mądrzejsi od nas tworzą własną walute i w dupie będą mieli kryzys rodszildów  i ruchy zielonej celulozy do wycierania sobie najwyżej dupy no i samych swoich "stworzycieli"idiotów z pentagonu.A my jak zawsze zachwile przyjmiemy zieloną walute za swoją i będziemy mieli rezerwy do wycierania dupy

Portret użytkownika CZR

Kadafi zaczął to robić i co

Kadafi zaczął to robić i co się z nim stało, nie wiem czy za mało osób zdaje sprawę z tego co się dzieje, bo waluta oparta na surowcu którego nie da się dodrukować doprodukować to swego rodzaju pewna inwestycja, która w rękach ludzi nam źle życzących może nam w dłuższym okresie czasu wyrządzić niezłą krzywdę. Najgorsze jest to że za tym wszystkim może być ukryty jakiś plan, jednak dlaczego nie miałaby to być jedna z teorii spiskowych, to również jest dobre pytanie.

Portret użytkownika charis

" Zdaj się w milczeniu na

" Zdaj się w milczeniu na Pana i złóż w nim nadzieję. Nie gniewaj się na tego, któremu się szczęści, Na człowieka, który knuje złe zamiary! (8) Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to wiedzie do złego... (9) Bo niegodziwcy będą wytępieni, Ci zaś, którzy pokładają nadzieję w Panu, odziedziczą ziemię. (10) Jeszcze trochę, a nie będzie bezbożnego; Spojrzysz na miejsce jego, a już go nie będzie. (11) Lecz pokorni odziedziczą ziemię I rozkoszować się będą obfitym pokojem. (12) Bezbożny źle myśli o sprawiedliwym I zgrzyta na niego zębami. (13) Ale Pan śmieje się z niego, Bo widzi, że nadchodzi dzień jego. (14) Bezbożni dobyli miecza i napinają łuk swój, Aby powalić ubogich i biednych, Aby wymordować tych, którzy idą drogą prawą, (15) Lecz miecz ich wbije się w ich własne serca, A łuki ich będą połamane " - psalm 37 Biblia Warszawska

Portret użytkownika wtajemniczony

charis... Co Ty

charis... Co Ty piepszysz...?!
 Jeszcze nigdy w historii niegodziwcy nie zostali ukarani a więc dlaczego kiedykolwiek mieli by być?
Twój Pan to fałszywy Pan, jak wszyscy inni Panowie..z wszystkich innych religii.
 Oczywiście Cie nie przekonam, ale powiem Ci tyle, że twoje słowa opieraja się na wierze w jakiegoś Pana, która wtłukła Ci jakaś religia.. Moje słowa wypowiadam w pewności o istnieniu nieskończonej mądrości, która stworzyła Wszechświat.
Bóg nie dał człowiekowi tzw "wolnej woli", lecz swoją boską cząstkę - duszę, której słuchając dokonujemy dobrych wyborów.
 On nikogo nie karze i nikogo nie nagradza... Robimy to sami... swoim postępowaniem, czyli słuchaniem, lub niesłuchaniem swojej duszy.
 Ona jest naszym doradcą, sędzią, adwokatem i... zdarza się, że katem...
 Dlatego dokonajmy dobrych wyborów i przeciwstawmy się czynnie, zbrojnie i aktywnie, każdy na swój sposób i możliwości by nie dać się omamić i pochłonąć złu...

Strony

Skomentuj