Państwo Islamskie zaczęło emisję własnej waluty - złotego dinara

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Państwo Islamskie opublikowało w Internecie nagranie dokumentujące proces powstawania nowej waluty ISIS. Przedstawiciele kalifatu poinformowali, że powstały złote dinary, srebrne dirhamy i miedziane fulusy do mniejszych transakcji.

 

Wprowadzenie nowej waluty dla wciąż podbijanych terytoriów to kolejny krok na drodze do ukonstytuowania prawdziwego kraju. W propagandowym nagraniu obwieszczającym pojawienie się złotego dinara, wytłumaczono genezę kryzysu finansowego na świecie oczami ISIS.

Mimo to, że zapowiedziano wprowadzenie nowej waluty bojownicy ISIS nadal będą wynagradzani w amerykańskich dolarach. Waluta ta jest najczęściej stosowana przy różnego rodzaju transakcjach. Miejscowi preferują taką formę rozliczeń na skutek większej stabilności zagranicznych walut w porównaniu do chimeryczności miejscowych.

Być może do złotego dinara zaufanie będzie nieco większe. Jedna moneta ma mieć aż 21 karatów i ma ważyć 4,25 grama. Przy tej wadze będzie to ekwiwalent 139 dolarów. Przedstawiciele ISIS odpowiedzialni za wdrożenie nowej waluty twierdzą, że ich pieniądze nie stracą wartości ponieważ są z cennych kruszców, co potwierdza ich realną, a nie papierową wartość.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Piotr Mijas

Na to wygląda że są mądrzejsi

Na to wygląda że są mądrzejsi od nas tworzą własną walute i w dupie będą mieli kryzys rodszildów  i ruchy zielonej celulozy do wycierania sobie najwyżej dupy no i samych swoich "stworzycieli"idiotów z pentagonu.A my jak zawsze zachwile przyjmiemy zieloną walute za swoją i będziemy mieli rezerwy do wycierania dupy

Strony

Skomentuj