Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za rzeź w pobliżu świątyni w Dagestanie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Grupa terrorystyczna „Państwo Islamskie" przyznała się do strzelaniny w kościele św. Jerzego w Kizlara w Dagestanie, którego ofiarami było pięć osób. Jak donosi Reuters, oświadczenie zostało rozpowszechnione przez bojowników za pośrednictwem własnej agencji informacyjnej Amaq. Ekstremiści nie przedstawili jednak żadnych szczegółów na temat ich rzekomego wojownika.

 

Wcześniej okazało się, że atak został popełniony przez Khalila Khalilova, 22-letniego mieszkańca wsi Kidero w obszarze Tsuntinsky w Dagestanie. Źródło RBC w organach ścigania mówi, że Khalilov w zeszłym roku przyłączył się do ISIS. „Strzelanina miała być zsynchronizowana z chrześcijańskim świętem. W domu rodziców sprawcy w wiosce Kidero trwają przeszukania, a agenci sprawdzają związki Khalilova" - powiedział rozmówca portalu.

 

Khalilov w niedzielne popołudnie 18 lutego br. otworzył ogień do ludzi, którzy świętowali w tzw. Niedzielę Seropustną, obchodzone w Kościele Prawosławnym. W rezultacie cztery kobiety zginęły na miejscu, a piąta zmarła w szpitalu na stole operacyjnym. Kolejnych pięć osób zostało rannych, w tym wojskowy i przedstawiciel policji. Atakujący zginął podczas strzelaniny. Dopadły go kule organów ścigania.

 

Domniemany terrorysta używał karabinu myśliwskiego. Posiadał również przy sobie nóż. Świadkowie twierdzą, że napastnik krzyczał podczas strzelaniny „Allahu Akbar". Komisja Śledcza Federacji Rosyjskiej wszczęła sprawę karną dotyczącą dwóch rzeczy: morderstwa i zamachu na życie funkcjonariuszy organów ścigania. Sprawę przejął szef departamentu Alexander Bastrykin.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj