Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęły się pogromy chrześcijan w Iraku. Mosul jeszcze kilka lat temu był trzecim największym miastem w kraju, był domem dla chrześcijan od ponad 1 700 lat. Dziś, Mosul jest zrujnowany i praktycznie wolny od chrześcijan.

 

W 2014 roku, islamiści po zajęciu tego irackiego miasta postawili chrześcijanom warunek – albo przejdą na islam, albo będą płacić podatek religijny. W przeciwnym wypadku groziła im śmierć. Jedynym rozwiązaniem było więc opuszczenie Mosulu.

 

Przed powstaniem samozwańczego Państwa Islamskiego, w Mosulu żyło ponad 15 tysięcy chrześcijan. W lipcu 2019 roku, katolicka organizacja charytatywna „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oszacowała, że po wojnie, do miasta powróciło zaledwie 40 chrześcijan. W grudniu 2018 roku, święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy były obchodzone bez chrześcijan.

Ludobójstwo odbywało się przy całkowitej obojętności ze strony Europy i innych państw zachodnich, które w tym czasie były zajęte przyjmowaniem islamskich imigrantów – w tym terrorystów z ISIS, oraz karaniem swoich społeczeństw za „islamofobię”. Chrześcijanie w Iraku nie mogli liczyć na pomoc.

W samym Mosulu, islamiści zniszczyli 45 kościołów. Do dziś przetrwał tylko jeden kościół. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamierzali również zniszczyć tamtejszą historię chrześcijaństwa, atakując założony w IV wieku klasztor Mar Behnam. Terroryści ograbili go i zdewastowali, ale dzięki interwencji irackiego kapłana Najeeba Michaeela udało się uratować 850 rękopisów.

 

Tragedia chrześcijan miała miejsce nie tylko w Mosulu, lecz w całym Iraku. Szacuje się, że populacja chrześcijan w tym kraju spadła aż o 83%. Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Włoscy narodowcy właśnie

Włoscy narodowcy właśnie wtopili na całej linii, od teraz rusza ponowne przyjmowanie imigrantów i rozwałka państwa na całego ! Ciekawe czy pisowcy osiągną minimum w sejmi żeby rządzić sami bo to nie jest wcale takie pewne, zresztą niszczą wszelką prawcię to sami się zaorają w ten sposób i będziemy mieli biedronia oraz innych folksdojczy rządzących Polską, oczywiście musimy się modlić do Chrystusa Jezusa o pomoc i miłosierdzie bo sataniści chcą objąc władzę w Polsce i na całym świecie !Ruch Pięciu Gwiazd stworzy koalicyjny rząd z centrolewicową Partią Demokratyczną. Dotychczasowy koalicjant M5S – Liga Północna Matteo Salviniego – przejdzie do opozycji.Na czele nowego włoskiego rządu pozostanie dotychczasowy premier Giuseppe Conte – poinformował po rozmowie z prezydentem Sergio Mattarellą lider Ruch Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio.Z informacji wynika, że nowi koalicjanci najpierw opracują program, a dopiero potem podejmą decyzje dotyczące personalnego składu nowego rządu.Medialne doniesienia wskazują ponadto, że Salvini próbował doprowadzić do pojednania po tym, jak 8 sierpnia zerwał koalicję z Ruchem Pięciu Gwiazd.: http://www.pch24.pl/wlochy-skrecaja-w-lewo--liga-polnocna-i-matteo-salvini-przechodza-do-opozycji,70455,i.html#ixzz5xyYNF0cO

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Własnie dlatego mam to w

Własnie dlatego mam to w dupie i pisze tylko komentarze,a nie jakies artykuły.Nawet nie chodzi o strach, to nie to, bardziej o to że człowieka zamkną i  zero reakcji.Po co marnować sobie życie dla narodu bez świadomości??Człowiek musi czuć że za plecami ma tłum ludzi a nie ścianę.

Bez względu na poglądy, bo moje są raczej inne niż wielu z was, nie powinno być sytuacji że w ogóle rozważamy że moga nas zamykać za poglądy !!To już jest dowód że nie ma demokracji i wolności w tym kraju.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika normalny as

Niestety do tego doszlo, ze

Niestety do tego doszlo, ze admin3 "ostrzega" o pobudce za MOWIENIE PRAWDY I PRZYTACZANIE FAKTOW!
Czy to adminowi przystoi? Ostrzega, bo sie boi o siebie czy o mnie? Jak myslicie?

Czy Wam sie nie przypomina, to co bylo 30-40 lat temu, kiedy byla JEDYNIE SLUSZNA PARTIA I JEDYNIE SLUSZNA LINIA WLADZY?
To juz zaczyna wygladac podejrzanie W KONTEKSCIE FARMY TROLLI W MINISTERSTWIE SPRAWIEDLIWOSCI (uklon w strone adminow).

Na koniec moze, w ktorym miejscu i na ile wycenia JEDYNIE SLUSZNA WLADZA ciemny lud, ktory to kupi.

Zdjęcie

Kurtyna!

Portret użytkownika admin3

Przecież ja cię nie straszę.

Przecież ja cię nie straszę. Czy ty masz jakąś schize? Piszę tylko, że nie można już sobie pisać co się chce, bo albo dojadą cię amerykańskie kartele internetowe, albo nasze służby. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę jak się pisze i niestety żyjemy w czasach autocenzury i każdy powinien uważać, nie tylko ja. A czy się boje? Pewnie, że tak. Tylko głupi się nie boi

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika normalny as

Piszac, ze sie boisz, wlasnie

Piszac, ze sie boisz, wlasnie wprowadzasz ludzi w stan, ktory nie powinine miec miejsca.
Strach przed wladza, ktora powinna NAS BRONIC A NIE STRASZYC to chyba odwrocenie sytuacji. Czy nie?
Co to przypomina? Rosje? Turcje? Koree?

P.S.
Moze Twoj starch powinnien spowodowac decyzje, ze przestaniesz byc adminem?

Portret użytkownika admin3

A co straszysz mnie? Hahaha

A co straszysz mnie? Hahaha dobra żartuje. Ja nie jestem Max Kolonko, nie mam misji robić rewolucję, ale informować w miarę o tym co się dzieje. Nie martw się za bardzo, bo zamordyzm i tak będzie i nic z tym nie zrobimy, bo nie mamy na to wpływu. Teraz jest nawet gorzej niż było kiedyś za PRL jak był urząd cenzury, ktoś przynajmniej wyznaczał granicę co wolno napisać etc. a teraz wszystko można nazwać fake newsem, mową nienawiści etc. przy dowolności interpretacji. To jest dopiero skala cenzury, narzucona na ludzi i realizowana przez ludzi, którzy się sami cenzurują, ze strachu. Przy okazji jestem pewien, że mi z tego artykułu zdejmą reklamy Google o ile już nie zdjęli Biggrin

Portret użytkownika normalny as

Jezu inzyniera magistra -

Jezu inzyniera magistra - ratuj!

Wlasnie o to chodzi, ZE MOZEMY COS ZROBIC I PRZECIWSTAWIC SIE TEMU! I nie musi byc zamordyzmu!
MAMY NA TO WPLYW - bo jak sie okazuje, to garstka ludzi, ktora przejela wladze, chce zastraszyc reszte, zeby utrzymac wladze i doic zniej jak najwiecej!
Sanacja nam rosnie.

Bedzie dobrze! 

Portret użytkownika Max 1983

Uparł się bo może widzi że to

Uparł się bo może widzi że to w tym momencie najwiekszy problem naszego kraju??Może widzi że o ile (waszym zdaniem bo moim nie całkiem)wcześniejsze władzę dążyły do poddania Polski "innym panom"to obecna władza po prostu nas sprzedaję jak tanią dziwkę.Ja już rok temu jak się tu pojawiłem przy okazji uchodzców pisałem (atakowany tu przez was niemiłośiernie)że nasza polityka zagraniczna doprowadzi do kompletnej izolacji.No i co??Masz skłócenie się z cała nie mal Unią dla zwykłej politycznej korzyści PIS, który wmówił ciemnemu ludowi że tu miliony muzułmanów chcą nam sprowadzić.A kilka raz pisałem choć do ciemnych łepetyn niedocierało że wystarczyło sprowadzic góra kilka tysięcy wyselekcjonowanych osób głównie kobiet i dzieci faktycznie cierpiących wojnę.Co zabawne i tak te tysiące sie w Polsce pojawiło, ale nie cierpiących a zdrowych bo granice sa otwarte i każdy kto ma odpowiedni papier może tu wjechać bez łaski rządu, co też wam tłumaczyłem.No ale wstający z kolan obronili się przed dzikimi hordami okaleczonych dzieci za to wpuścili 2 miliony Ukrainców!!!.Opluto kilka razy Rosję i postawiono na lizanie tyłka USA które to z pomoca Izraela chce nas ograbić, ale nawet nie wiadomo czy zdąży bo jak widac po decyzji Trumpa ostentacyjnie olewa on swoją Polską kolonię, więc może się już dogadał z Putinem albo kimś innym co do naszego losu.W 4 lata z kraju wmiarę sie rozwijającego, o niezagrożonej niepodległości ,z licznymi "przyjaciółmi" (biorę w cudzysłów bo w polityce nie ma prawdziwych przyjaciół)staliśmy się wyrzutkiem Europy z kompletnie zrujnowanym systemem prawnym i z doprowadzeniem do stanu kompletnej pogardy i kabaretu procesu stanowienia prawa w tym kraju, czyli zrobieniem kabaretu z sejmu i urzedu prezydenta.

Co do TVN to ta stacja w porównaniu z TVP to i tak sa himalaje obiektywizmu, choć widze że poszli na wojne (słusznie)z obozem dojnej zmiany względzie obozem zagłady Polski .Jednak ja pamiętam kampanie do sejmu 2015 i to jak punktowali PO na przy każdej okazji....włacz sobie teraz dziennik o 1930 na jedynce i zobacz co tam się dzieje.

Ja już nie musze oglądac materiałów archiwalnych tvp z czasów PRL, bo nawet Urban nie może się równać z tym co Kurski wyrabia.A wiesz co jest najgorsze??45 % tłumaków za różne 500 /300 itp udaję że nie widzi że się rzeź na ojczyźnie dokonuje.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj