Państwo Islamskie wytępiło chrześcijaństwo w Iraku

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wraz z powstaniem tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęły się pogromy chrześcijan w Iraku. Mosul jeszcze kilka lat temu był trzecim największym miastem w kraju, był domem dla chrześcijan od ponad 1 700 lat. Dziś, Mosul jest zrujnowany i praktycznie wolny od chrześcijan.

 

W 2014 roku, islamiści po zajęciu tego irackiego miasta postawili chrześcijanom warunek – albo przejdą na islam, albo będą płacić podatek religijny. W przeciwnym wypadku groziła im śmierć. Jedynym rozwiązaniem było więc opuszczenie Mosulu.

 

Przed powstaniem samozwańczego Państwa Islamskiego, w Mosulu żyło ponad 15 tysięcy chrześcijan. W lipcu 2019 roku, katolicka organizacja charytatywna „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oszacowała, że po wojnie, do miasta powróciło zaledwie 40 chrześcijan. W grudniu 2018 roku, święta Bożego Narodzenia po raz pierwszy były obchodzone bez chrześcijan.

Ludobójstwo odbywało się przy całkowitej obojętności ze strony Europy i innych państw zachodnich, które w tym czasie były zajęte przyjmowaniem islamskich imigrantów – w tym terrorystów z ISIS, oraz karaniem swoich społeczeństw za „islamofobię”. Chrześcijanie w Iraku nie mogli liczyć na pomoc.

W samym Mosulu, islamiści zniszczyli 45 kościołów. Do dziś przetrwał tylko jeden kościół. Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamierzali również zniszczyć tamtejszą historię chrześcijaństwa, atakując założony w IV wieku klasztor Mar Behnam. Terroryści ograbili go i zdewastowali, ale dzięki interwencji irackiego kapłana Najeeba Michaeela udało się uratować 850 rękopisów.

 

Tragedia chrześcijan miała miejsce nie tylko w Mosulu, lecz w całym Iraku. Szacuje się, że populacja chrześcijan w tym kraju spadła aż o 83%. Jeśli Zachód wciąż będzie obojętny na mordy i prześladowania, chrześcijaństwo w Iraku ostatecznie umrze.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Włoscy narodowcy właśnie

Włoscy narodowcy właśnie wtopili na całej linii, od teraz rusza ponowne przyjmowanie imigrantów i rozwałka państwa na całego ! Ciekawe czy pisowcy osiągną minimum w sejmi żeby rządzić sami bo to nie jest wcale takie pewne, zresztą niszczą wszelką prawcię to sami się zaorają w ten sposób i będziemy mieli biedronia oraz innych folksdojczy rządzących Polską, oczywiście musimy się modlić do Chrystusa Jezusa o pomoc i miłosierdzie bo sataniści chcą objąc władzę w Polsce i na całym świecie !Ruch Pięciu Gwiazd stworzy koalicyjny rząd z centrolewicową Partią Demokratyczną. Dotychczasowy koalicjant M5S – Liga Północna Matteo Salviniego – przejdzie do opozycji.Na czele nowego włoskiego rządu pozostanie dotychczasowy premier Giuseppe Conte – poinformował po rozmowie z prezydentem Sergio Mattarellą lider Ruch Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio.Z informacji wynika, że nowi koalicjanci najpierw opracują program, a dopiero potem podejmą decyzje dotyczące personalnego składu nowego rządu.Medialne doniesienia wskazują ponadto, że Salvini próbował doprowadzić do pojednania po tym, jak 8 sierpnia zerwał koalicję z Ruchem Pięciu Gwiazd.: http://www.pch24.pl/wlochy-skrecaja-w-lewo--liga-polnocna-i-matteo-salvini-przechodza-do-opozycji,70455,i.html#ixzz5xyYNF0cO

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Własnie dlatego mam to w

Własnie dlatego mam to w dupie i pisze tylko komentarze,a nie jakies artykuły.Nawet nie chodzi o strach, to nie to, bardziej o to że człowieka zamkną i  zero reakcji.Po co marnować sobie życie dla narodu bez świadomości??Człowiek musi czuć że za plecami ma tłum ludzi a nie ścianę.

Bez względu na poglądy, bo moje są raczej inne niż wielu z was, nie powinno być sytuacji że w ogóle rozważamy że moga nas zamykać za poglądy !!To już jest dowód że nie ma demokracji i wolności w tym kraju.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika normalny as

Niestety do tego doszlo, ze

Niestety do tego doszlo, ze admin3 "ostrzega" o pobudce za MOWIENIE PRAWDY I PRZYTACZANIE FAKTOW!
Czy to adminowi przystoi? Ostrzega, bo sie boi o siebie czy o mnie? Jak myslicie?

Czy Wam sie nie przypomina, to co bylo 30-40 lat temu, kiedy byla JEDYNIE SLUSZNA PARTIA I JEDYNIE SLUSZNA LINIA WLADZY?
To juz zaczyna wygladac podejrzanie W KONTEKSCIE FARMY TROLLI W MINISTERSTWIE SPRAWIEDLIWOSCI (uklon w strone adminow).

Na koniec moze, w ktorym miejscu i na ile wycenia JEDYNIE SLUSZNA WLADZA ciemny lud, ktory to kupi.

Zdjęcie

Kurtyna!

Portret użytkownika admin3

Przecież ja cię nie straszę.

Przecież ja cię nie straszę. Czy ty masz jakąś schize? Piszę tylko, że nie można już sobie pisać co się chce, bo albo dojadą cię amerykańskie kartele internetowe, albo nasze służby. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę jak się pisze i niestety żyjemy w czasach autocenzury i każdy powinien uważać, nie tylko ja. A czy się boje? Pewnie, że tak. Tylko głupi się nie boi

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj