Państwo Islamskie wybrało nowego przywódcę, który zastąpi Abu Bakr al-Baghdadiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Islamski kalifat ma teraz nowego lidera. Irackie źródła wywiadowcze podają, że samozwańcze Państwo Islamskie wybrało nowego przywódcę, który zastąpi Abu Bakr al-Baghdadiego.

 

Stacja telewizyjna Al-Sumaria, powołując się na iracki wywiad twierdzi, że nowym liderem ISIS jest teraz Abu Osman al-Tunisi. Obecnie nie ma żadnych informacji na jego temat, ale jego przydomek ma sugerować tunezyjskie pocohdzenie.

 

Państwo Islamskie zyskało nowego lidera po tym, jak w czerwcu 2017 roku, Abu Bakr al-Baghdadi wpadł w pułapkę irackiego lotnictwa. Samoloty wojskowe zbombardowały wtedy jego pozycję i do dziś nie wiadomo, czy samozwańczy kalif zginął, czy też został tylko ciężko ranny. Jego los wciąż pozostaje nieznany.

Media już wiele razy pisały na temat możliwej śmierci Abu Bakr al-Baghdadiego. Wywiad iracki, irański i rosyjski potwierdzał jego śmierć podczas nalotów, z kolei Stany Zjednoczone dementowały te doniesienia. Fakt jest jednak taki, że choć Państwo Islamskie praktycznie nie posiada już żadnych terytoriów to wierni zwolennicy upadłego kalifatu wciąż pozostają aktywni na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji no i oczywiście w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie nieustannie grożą atakami na niewiernych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Al But

Wywiad iracki, irański i

Wywiad iracki, irański i rosyjski potwierdzał jego śmierć podczas nalotów, z kolei Stany Zjednoczone dementowały te doniesienia.  -- 3 do 1, no ale USA nie mogą się pogodzić, że taki dobry najemnik zginął

Portret użytkownika 3plabc

Z danych ONZ i moich szcunków

Z danych ONZ i moich szcunków ISIS ma około 50 000 aktywnych bojowników i pewnie z 500 000 sympatyków, w mniejszym lub większym stopniu gotowych wstąpić w szeregii... plus wszyscy sympatyzujący z islamską wlką z tzw. "zachodem" a tych to już są miliony.

Portret użytkownika ttteis77

"widzicie. Nikt nie ma za

"widzicie. Nikt nie ma za przewodnika Boga, tylko człowieka i jego wymysły. i kto tu idzie za słowem bożym? ludzie kierowani przez człowieka za pośrednictwem jego wymysłów czy ludzie za słowem bożym?"

Portret użytkownika lipka

Bóg nie wybiera dobra czy zła

Bóg nie wybiera dobra czy zła bo jedno i drugie musi istnieć, dobro lub zło wybiera człowiek i Bóg nie ma z tym nic wspólnego. Ludzie mają Opiekunów, jeśli ty wybrałeś dobro lub zło twój Opiekun zrobi wszystko byś szedł ścieżką własnego wyboru nawet jeśli cię to wyniesie na szczyt lub zniszczy.

Portret użytkownika SurvivorMan

Widzisz... Wszystko zależy od

Widzisz... Wszystko zależy od tego, o którym Bogu mówisz... Niektórzy Bogowie mają na prawdę w porządku wyznawców... Wyznawców którzy cząc swego Boga, mają go dla siebie i nie uszczęśliwiają na siłę innych swoimi wierzeniami...
Natomiast wszyscy Ci co się łapią indoktrynacji... Ci co mówią: MÓJ BÓG JEST JEDYNY! ...Albo: MÓJ BÓG JEST MOJSZY NIŻ TWOJSZY!... Ci wszyscy są zwykłym planktonem społecznym i radykałami religijnymi... I to oni generują większośc zła na świecie.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika czytelnik

Głupcze (za przeproszeniem)

Głupcze (za przeproszeniem) Bóg to jednostka która jest podzielona wobec stworzenia. Każdy ma własnego swojego Boga i to jest dobre. To właśnie ci, którzy uważają, że ich Bóg jest twoim i moim Bogiem są źli.

Portret użytkownika SurvivorMan

Głupcze? " Każdy ma własnego

Głupcze? " Każdy ma własnego swojego Boga i to jest dobre. To właśnie ci, którzy uważają, że ich Bóg jest twoim i moim Bogiem są źli. " - zobacz jeszcze raz co napisałeś!
A niby o czym mówię, co? Czy nie o tym samym? Gdy piszę:
" Ci co mówią: MÓJ BÓG JEST JEDYNY! ...Albo: MÓJ BÓG JEST MOJSZY NIŻ TWOJSZY!... Ci wszyscy są zwykłym planktonem społecznym i radykałami religijnymi... I to oni generują większośc zła na świecie. "!
Nie nazywaj innych głupcami gdy nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Abu Bakr al-Baghdadi to w

Ptaszki ćwierkają, że Abu Bakr al-Baghdadi to w rzeczywistości Simon Elliot - agent Mossadu. I zapewne żyje, ma się dobrze i jeszcze pensyjkę pobiera z CIA! Wypełnił już swoją misję, więc teraz emeryturka... Podobnie jak Osama bin Laden... Snowden wie co się z bin Ladenem stało... Gdzie mieszka i jaką pensję wciąż pobiera od CIA...

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj