Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Teksasie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W niedzielę w amerykańskim stanie Teksas dwie uzbrojone osoby zaczęły strzelać w kierunku budynku, gdzie odbywała się wystawa karykatur Mahometa. Radykalna organizacja ISIL przyznała się do tego zamachu. Jest to pierwszy atak tego ugrupowania dokonany bezpośrednio na terytorium Stanów Zjednoczonych.

 

Policja zidentyfikowała sprawców zamachu. Są to Elton Simpson, który był obserwowany przez służby od 2006 roku i oskarżany o próbę utworzenia siatki terrorystycznej w Arizonie, oraz Nadir Soofi. Napastnicy zostali zastrzeleni przez policję podczas ataku na wystawę. Państwo Islamskie korzystając ze swoich kanałów informacyjnych przyznało się, że był to celowy zamach na USA.

"Powiedzieliśmy Ameryce że to, co nadejdzie, będzie jeszcze większe i bardziej gorzkie, i że zobaczycie jak żołnierze Państwa Islamskiego robią okrutne rzeczy" - brzmi oświadczenie.

Trudno powiedzieć jak teraz zareaguje Barack Obama. Nie można wykluczyć, że ISIL rzeczywiście dokona kolejnego zamachu na terenie USA. Amerykański rząd może podjąć decyzję o wzmocnieniu ataków na terrorystów na Bliskim Wschodzie, szczególnie na terenie Syrii, lub nawet wprowadzić wojska lądowe.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-us-canada-32589546

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika 44

To znaczy ISraIL pogania

To znaczy ISraIL pogania ociągającą się hamerykę do szybszego wprowadzenia demokracji w Syrii i następnie w Iranie do ostatniego hamerykańskiego zielonego ludzika za zielone wczoraj w FED drukowane.
Jak zwykle zbrodniojudasznik chazarski ogarnia swój zbrodniczy podstępny plan czyimiś rękami.

Portret użytkownika achiles

A ja uważam, że te ZWIERZAKI,

A ja uważam, że te ZWIERZAKI, każdą taką podobną AKCJĘ, BĘDĄ SOBIE PRZYPISYWALI, bo raz, że nie ma  komu temu zaprzeczyć, gdyż obaj sprawcy zostali zmasakrowani KULAMI, a dwa to wymarzony cel ATAKU, dla tych IDIOTÓW Z PAŃSTWA PHI, niby islamskiego. To podobnie, jak każdy koleiny odcinek w GORĄCZCE ZŁOTA, NA DISCOVERY, zawsze złoto im się znajduje, nie wiadomo skąd i mimo wszelkich niedogodności, choć, ktoś wcześniej też w tym samym miejscu kopał i nie znalazł, to BOHATEROWIE, tego cyklu znajdują tam GO KILOGRAMY. 

Portret użytkownika Dr Piotr

Nie wiem czy zauważliliście

Nie wiem czy zauważliliście obłudę i absurd w działaniu USA?!
Wysyłają swoje wojska gdzie im się podoba, by "krzewić demokrację",a potem jak Ci biedni wojacy wracają, to są uważani za potencjalnych terrorystów. Dlaczego w ich wojsku nie ma masowych dezercji i odmowy służby, czy oni są aż tak ciemni i zindoktrynowani? Przecież to, co napisałem jest powszechnie znane i się o tym w USA mówi. Ludzie to są tam jednak wyjątkowo głupi.

Skomentuj