Państwo Islamskie planuje serię ataków chemicznych i biologicznych w Europie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe wielkie zagrożenie zawisło nad zachodnim światem. Służby specjalne ostrzegają przed zamachami terrorystycznymi z wykorzystaniem broni chemicznej, na przykład sarinu, albo broni biologicznej takiej jak zmodyfikowana dżuma.

 

Władze Francji przyznają, że islamska konspiracja, skutkująca między innymi serią zamachów terrorystycznych w Paryżu jest na dużo większą skalę niż myślano dotychczas. Zastrzelenie czy aresztowanie islamistów zaangażowanych w ten akt terroru nie powoduje wcale, że nie pojawią się następne. Premier Francji, Manuel Valls, ostrzegł, że istnieje wielkie ryzyko wykorzystania przez terrorystów broni chemicznej i bakteriologicznej.

 

W ziemskich laboratoriach badawczych znajduje się tak bardzo wiele śmiercionośnych wirusów i bakterii. Gdyby trafiły one w niepowołane ręce mogłoby to doprowadzić do tragicznej epidemii. Islamiści wierni Kalifatowi, od dawna planują wykorzystanie takiej broni biologicznej przeciwko zachodnim społeczeństwom. Problemem jest jednak jej dostępność. Dżihadyści najłatwiej mogą wejść w posiadanie dżumy, którą mogą próbować zarażać zachodnie społeczeństwa. Mowa też o bojowym wykorzystaniu wirusa grypy.

 

Jednak zdecydowanie największe ryzyko istnieje w przypadku użycia bojowych środków paralityczno-drgawkowych. Substancja taka jak sarin jest bezwonna, a zupełnie niewielka jego ilość może spowodować poważne konsekwencje. Sarin jest tak toksyczny ponieważ paraliżuje w przemyślny sposób ludzki układ nerwowy. Do tej pory znane są przypadku użycia sarinu jako broni chemicznej w Iraku i w Syrii. Kiedyś wytruto w ten sposób bardzo wielu Kurdów irackich. Substancję stosowano również podczas wojny Iraku z Iranem.

 

Skoro zatem terroryści z Państwa Islamskiego kontrolują dużą część Syrii i Iraku, można podejrzewać, że weszli w posiadanie jakiejś broni chemicznej i sarin wydaje się najbardziej prawdopodobnym środkiem bojowym, który mogłaby pozyskać ISIS. Kto wie czy substancja ta nie znajduje się już w zasobach islamskich terrorystów operujących w Europie.

 

Ewentualny atak mógłby zostać przeprowadzony w podobny sposób jak ten z 1995 roku w metrze tokijskim. Wtedy wystarczyło, że ktoś wrzucił do kosza na śmieci reklamówkę z sarinem i po chwili ludzie padali w konwulsjach. Gdyby ktoś z nas znalazł się w takim metrze byłby w kłopocie. Sarin początkowo działałby tak jakby zaczynała się jakaś choroba. Łamanie w kościach, kłopoty z widzeniem. Układ nerwowy poprzez zablokowanie jednego enzymu jest tak zdezorientowany, że organizm zaczyna działać w sposób chaotyczny.

 

Po chwili nie można już nawet uciekać. Da się z tego wyżyć, ale pomoc musi być udzielona bardzo szybko. W trakcie chaosu jaki wywołałby taki atak z pewnością nie byłoby o to łatwo. W sytuacji ataku rzeczywiście najlepiej uciekać póki nogi nie odmawiają posłuszeństwa. Sarin osadza się na ubraniach więc może mieć sens zrzucenie po drodze bluzy czy kurtki. Gdy zaczynają się drgawki, można tylko leżeć i czekać.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika vito05

Żydzi dali sie niesamowicie

Żydzi dali sie niesamowicie wmanewrować przez pewne siły Zła. Kiedy to obiecano im panowanie nad światem czyniąc ZŁO wokoło. Biedacy w to uwierzyli dorabiając sobie po drodze teorie że w zamian za to że oni czynią Zło to umożliwiając cierpiacym osiagnąć Zbawienie oni sami też w pierwszej kolejnosci to zbawienie dostaną. Co za naiwność.hehe  Kto czyni zło - złem zostanie mu odpłacone. Prawo karmy, przyczyny i skutku nie robi żadnych wyjatków !!! Już widzimy jak ta Bestia Zła pomału klęka i ich plany sie sypią....

Portret użytkownika DJ Bestsior

hmm skonkludujmy: -rozpylanie

hmm skonkludujmy:
-rozpylanie chemitralsowe,
-GMO,
-celowe zatruwanie ludzi dla wyzysków korporacji farmaceutycznej,
-więcej nie pamiętam:)
Chcą właśnie rzekomym winnowajcom postawić, kiedy to widzą jak ludźkość stopniowo się pobudzi, budząc w tym wszystkim...
Pozdrawiam

Portret użytkownika MiterMan

kiedys juz pisalem ze atak

kiedys juz pisalem ze atak chemiczno-biologiczny to kwestia czasu Smile i na kazdego wirusa jest antywirus co opinia publiczna nie do konca musi wiedziec.... Isil takiej broni nie ma... ale mozecie byc pewni ze w ich imieniu zostanie uzyta,,, gdzies w czelusciach darknetu czytalem ze chemtrail to forma masowego szczepienia europejczykow, jezeli tak by bylo to wladze prewencyjnie maja bardzo wielki plan i rozkodowanie tego planu nie lezy  w mozliwosci jednostki.... bo dostajemy skarpete z pytaniem kto ja nosił zyd europejczyk czy islamista....

Portret użytkownika eva11

Czegos nie rozumiem...Asad

Czegos nie rozumiem...Asad prosi Putina o pomoc w walce z terrorystami.Putin obecnie wspolnie z Francją bombarduje pozycje wroga,ale tam giną cywile? Czy dla Asada to ma byc to mniejsze zlo i nie przeraza go zabijanie swoich rodaków,czy porostu ja czegoś nie moge pojąć? czy ktos może mi to objasnic? 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

A niue przychodzi Ci Evo, Że

A niue przychodzi Ci Evo, Że ISIS ma swoje bazy w miejscach, gdzie ludność cywilna to ich tarcza?
Wtedy niestety w imię "mniejszych strat" śmierć ponoszą również cywile.
dlatego właśnie każda wojna jest okropieństwem bo ta zasada jest znana od prawie 100 lat..i stosowana we wszystkich wojnach.
- pozdrawiam

Portret użytkownika Medium

Trzeba wrócić do

Trzeba wrócić do wcześniejszych komentarzy, tam jest wyjaśnienie.
Asad protestował p-ko udziałowi Francji z racji jej dotychczasowych sojuszników: Arabii Saudyjskiej i Kataru. Trzeba teraz doczytać, jakie zapadły ustalenia. Może Francja nie dogadała się i strzelają gdzie popadnie?
 
 

Strony

Skomentuj