Państwo Islamskie może zaatakować USA i Europę za pomocą wirusa Ebola

Kategorie: 

Źródło: Internet

Największa w historii epidemia wirusa Ebola w Afryce rozprzestrzenia się bardzo szybko. Zarażonych jest obecnie aż 8 tysięcy osób, a zmarło ponad 3 tysiące. Dochodzi też do przypadków zachorowań w Europie i w Stanach Zjednoczonych. W tym kontekście bardzo groźnie brzmią zapowiedzi dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy straszą atakami z celowo zainfekowanymi bojownikami.

 

Pomysł, aby wysyłać, do USA i Europy, dżihadystów celowo zarażonych wirusem brzmi upiornie. Biorąc pod uwagę, że okres inkubacji wirusa wynosi 21 dni trzeba powiedzieć, że ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa Ebola w taki sposób jest bardzo duże.

 

Nie wiadomo, czy te zapowiedzi ISIS to tylko gra obliczona na wzbudzenie dodatkowego strachu, czy też są to realne groźby. Być może nawet teraz, niektórzy z zarażonych wirusem Ebola, którzy trafiają do krajów zachodnich, to rodzaj żywej broni biologicznej, której wykorzystanie w dżihadzie zapowiedzieli rosnący w siłę Islamiści.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika Xystos

"Ebola" to mniejsze

"Ebola" to mniejsze zlo,naprawde zle bedzie jesli mameluki opanuja "Marburg"a
ktory przenosi sie droga kropelkowa jak "Grypa" lecz potrzebuje tylko 2/3 czasu eboli do inkubacji,jezeli jesienia (mgly-wilgoc i cieplo) to rozprzestrzenianie tego cholerstwa bedzie ekspresowe.DOBRA RADA:inikac skupisk ludzkich i nieopuszczac domu bez potrzeby.

Portret użytkownika 3plabc

Jak to jest, że przewiduje

Jak to jest, że przewiduje pewne rzeczy a parę tygodni później zaczynają o nich pisać w internecie????  O eboli jako broni ISIL pisałem w jakimś poście chyba miesiąc temu.... zresztą jest to oczywista oczywistość, skoro samobójca może się wysadzić to dlaczego nie ma zarażać ebolą, zwłaszcza że ebola jest o wiele skuteczniejsza bronią od pasa szachida???

Strony

Skomentuj