Państwo Islamskie dokonało zamachów na dwa koptyjskie kościoły w Egipcie - 44 osoby zginęły

Kategorie: 

Katedra św. Marka w Aleksandrii - Wikipedia

Prześladowana mniejszość koptyjska znów została zaatakowana. W Niedzielę Palmową doszło do dwóch zamachów terrorystycznych. Dwaj islamiści zdetonowali zamontowane na swoich kamizelkach ładunki wybuchowe. Zginęło co najmniej 44 osób, ponad 100 zostało rannych.

 

Pierwszy atak miał miejsce w mieście Tanta, około 100 kilometrów od Kairu. Samobójca wbiegł do kościoła św. Jerzego uruchomił bombę, zabijając ponad 27 osób i raniąc przynajmniej 78. Wnętrze budynku zostało poważnie uszkodzone.

 

Kilka godzin później nastąpił drugi zamach. Do eksplozji doszło przed koptyjską katedrą św. Marka w Aleksandrii. Zginęło tam 17 osób a 48 zostało rannych. Śmierć poniosło trzech policjantów, którzy nie dopuścili aby zamachowiec wtargnął do katedry, dzięki czemu liczba ofiar jest o wiele mniejsza. Należy dodać, że w środku znajdował się zwierzchnik Kościoła koptyjskiego, patriarcha Tawadros II, który przeżył i nie został ranny.

 

Jest to kolejny w ostatnim czasie atak na mniejszość koptyjską. Podwójny zamach terrorystyczny nastąpił tydzień przed Koptyjską Wielkanocą. Pod koniec miesiąca do Egiptu ma przybyć papież Franciszek. Prezydent wprowadził na trzy miesiące stan wyjątkowy a wojsko pojawiło się na ulicach miast aby wraz z policją zabezpieczyć kluczową infrastrukturę. Państwo Islamskie zapowiedziało kolejne ataki na chrześcijan.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

co za cynizm tak

co za cynizm tak wykorzystywać ludzką naiwność i to pod przykrywką wiary ..taka lokowanie produktu..poprzez upodlenie i świadomościowe zniewolenie myślącego człowieka. każda istota jest cząstka energii kreacji tworzenia .. i czy to się podoba ,czy nie przywódcom sekt.. to oni sami sobie wyrządzają największa szkodę propagując ten niecny proceder w czyśćcu(kwarantannie).. tu dusza ma jak najszybciej najkrócej inkarnować osiągając poziom godny rodziny kosmicznej dopiero wtedy pierścień energii taką czysta i świadomą dusze przepuści ... da możliwości wolnej woli i wyboru jej duszy ducha w śród innych planet galaktyk itp..

Portret użytkownika ŚZWITT

5,02:

5,02:

https://www.youtube.com/watch?v=INaUh9AWW5I
Dnia 26 listopada 1977 r. w trakcie normalnej transmisji dziennika telewizyjnego Southern ITV, Anglia, odczytywanego przez Ivora Millsa o godz. 5:12 po południu w miejsce spikera pojawił się ,,Głos z kosmosu'' przy niezniekształconej wizji. Posłanie ,,Głosu'' trwało 5,5 minuty. 

Początkowo dostępne były 30-sekundowe zapisy ,,Głosu''. Oficjalnie zaprzeczano o istnieniu dłuższych, ale okazało się, że w London Broadcasting Corporation istniał pełny zapis przekazu. Zarejestrowany głos brzmiał jak ,,wychodzący spod wody'' i nie było go łatwo rozszyfrować. Do rekonstrukcji treści użyto nowoczesnego sprzętu audiofonicznego. Po starannej analizie wątpliwości budziło jedynie nazwisko ,,Głosu''. W prasie różnie podawano: Vrillion, Gillon, Glon a nawet Asteron. Rex Dutta po wielokrotnym przesłuchaniu przy różnych prędkościach odtwarzania uzyskał brzmienie Gramaha albo Bramaha. 

Głos przemawiał powoli i statecznie, z jakąś wewnętrzną mocą, spokojnie, pogodnie, nigdy dokuczliwie ani strofująco. Powiedział: 

Mówi do was Gramaha (?), przedstawiciel Galaktycznego Dowództwa Asztar (Ashtar Galactic Command). Od wielu lat widzieliście nas jako światła na niebie. Zwracamy się teraz do was w pokoju i mądrości tak, jak to zrobiliśmy względem waszych braci i sióstr na całej tej waszej planecie Ziemi. 

Przychodzimy ostrzec was przed losem waszej rasy i waszego świata po to, byście mogli poinformować waszych współmieszkańców o kierunku, w jakim musicie zmierzać, aby uniknąć katastrofy, która zagraża waszym światom i istotom z otaczających was naszych światów. Ma to na celu umożliwienie wam udziału w wielkim przebudzeniu podczas przechodzenia planety do Nowej Ery Wodnika. Nowa Era może być okresem wielkiego pokoju i ewolucji waszej rasy, ale tylko wtedy, gdy rządzący wami uświadomią sobie istnienie sił zła, które mogą przesłonić ich osądy. 

Słuchajcie teraz uważnie, gdyż wasza szansa może się nie powtórzyć. Przez wiele lat wasi naukowcy, rządy i generałowie nie baczyli na nasze ostrzeżenia; kontynuowali eksperymenty z siłami zła, które nazywacie energią nuklearną. Bomby atomowe mogą w jednej chwili zniszczyć Ziemię i istoty na siostrzanych światach. Odpady z atomowych siłowni zatrują waszą planetę na wiele następnych tysiącleci. 

My, którzy podążaliśmy ścieżką ewolucji o wiele dłużej niż wy, od dawna zdaliśmy sobie sprawę z tego, że energia atomowa zawsze jest skierowana przeciwko życiu. Nie ma ona pokojowego zastosowania. Jej używanie, jak i badania nad zastosowaniami, muszą być natychmiast przerwane bo inaczej wszyscy ryzykujecie zniszczeniem. Wszystkie bronie zła muszą być usunięte. 

Obecnie czas konfliktu należy do przeszłości. Rasa, której częścią jesteście, może przystąpić do najwyższych poziomów ewolucji jeśli pokażecie, że jesteście tego warci. Macie niewiele czasu, by nauczyć się żyć razem w pokoju i dobrej woli. 

Niewielkie grupy na całej tej planecie uczą się tego, a istnieją po to, by przepuścić dla was wszystkich światło świtającego Nowego Wieku. Macie swobodę akceptacji lub odrzucenia ich nauk, lecz tylko ci, którzy nauczą się żyć w pokoju przejdą do wyższych dziedzin duchowej ewolucji. 

Słuchacie kierowanego do was głosu Gramahy, przedstawiciela Galaktycznego Dowództwa Asztar. Wiedzcie również, że jest wielu fałszywych proroków i przewodników działających w waszym świecie. Wyssają oni z was waszą energię — energię, którą nazywacie pieniądzem — i użyją do niecnych celów dając wam w zamian bezwartościowe odpady. 

Ochroni was przed tym wasza wewnętrzna boska jaźń. Musicie się nauczyć wrażliwości na wewnętrzny głos, który powie wam co jest prawdą, a co mętami, chaosem i nieprawdą. Uczcie się słuchać tego głosu prawdy, który jest w was, a wprowadzicie siebie na ścieżkę ewolucji. 

Jest to nasze posłanie do naszych drogich przyjaciół. Przez wiele lat przyglądaliśmy się jak wzrastacie, także i wy oglądaliście nasze światła na waszym niebie. Wiecie teraz, że jesteśmy tutaj i że jest więcej istot na waszej Ziemi i wokół niej niźli wasi naukowcy przyznają. 

Jesteśmy głęboko przejęci wami i waszą ścieżką ku światłu i zrobimy wszystko, co możemy, by wam pomóc. Nie obawiajcie się, starajcie się tylko poznać samych siebie i żyć w harmonii z drogami waszej planety Ziemi. My tu w Galaktycznym Dowództwie Asztar dziękujemy wam za uwagę. Opuszczamy teraz płaszczyznę waszej egzystencji. Bądźcie błogosławieni przez najwyższą miłość i prawdę kosmosu.

/D.N.."O"!!!5.03...HowgH...

Portret użytkownika ben

Trzeba nadstawić drugi

Trzeba nadstawić drugi policzek jak uczy ewangelia.Oby tylko nie urazić lewactwa i ich poparcia dla psycholi przecież to  po prawdzie jedna wielka rodzina ,o sory mowa nienawiści .Może sam Franciszek nadstawi drugi policzek .

Szkoda ludzi którzy zginęli  ale to dopiero  preludium tego co czeka Europe !

Portret użytkownika black.serpent

Preludium... niestety, ale

Preludium... niestety, ale masz rację. Zatem może juz najwyższy czas by ktoś zabrał się za meczety tego robactwa w prześcieradłach. Szybciej znajdą się u swojego potwora spaghetti a normalni ludzie będą mieć odrobinę spokoju...

 

Skomentuj