Państwa BRICS planują zakończyć erę dolara w rozliczeniach międzynarodowych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Amerykanie korzystają na tym, że dolar jest walutą rezerwową całego świata. To właśnie dzięki temu mają nieograniczoną podaż ich pieniądza. Aby zmienić tą sytuację konieczne jest odejście od dotychczas stosowanej waluty na korzyść innej. Do tej pory były to mrzonki, ale teraz wiele wskazuje na to, że państwa BRICS przeforsują rezygnację w rozliczeniach finansowych za pomocą amerykańskiej waluty.

 

Argumentów, aby tak zrobić jest aż nadto. Przede wszystkim Amerykanie drukując około 3 miliardów dolarów miesięcznie de facto eksportują inflację do innych krajów. Ktoś przecież będzie musiał zapłacić rachunek. Na razie płacą go głównie Chińczycy, którzy swoje rezerwy trzymają właśnie w papierach denominowanych w dolarach lub w postaci amerykańskiej waluty zgromadzonej dzięki rozwojowi chińskiej gospodarki.

 

Chińczycy mają tych środków pieniężnych tak dużo, że rząd amerykański celowo psuje dolara stosując to, jako sposób prowadzenia wojny z Chinami, które coraz szybciej dążą do uzyskania globalnej supremacji. Objawem tego jest zwiększające się znaczenie transakcji zawieranych w chińskich juanach. Chiny rozliczają tak handel z Brazylią, Francją czy Australią. Kurs wymiany ustalają wtedy umowy międzyrządowe.

 

Państwa zrzeszone w ramach grupy BRICS ( Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) zamierzają rozszerzać tę praktykę celem eliminowania transakcji dolarowych w obrocie międzynarodowym. Ostatnio przedstawiciele państw członkowskich spotkali się w Durbanie. Z pewnością dyskutowano kwestię zastąpienia dolara, ale nie wiadomo na co. Być może powstanie jakaś waluta wirtualna taka jak niegdyś europejskie ECU. Rosjanie celowo opublikowali raport ze strategią BRICS na następne lata, z którego wyraźnie wynika, że nastąpi redefinicja świata finansowego obowiązującego te kraje. Upubliczniono to celowo, aby USA widziały, co się szykuje.

 

Reakcją ze strony światowego hegemona może być rozpoczęcie wojny. Hitler też rozpętał wojnę wtedy, gdy już przyszedł czas spłaty długów, a ten czas zawsze nieuchronnie nadchodzi. Państwa BRICS ciągle rosną w siłę i następne dekady mogą należeć do nich. Odejście od dolara w transakcjach międzynarodowych, a zwłaszcza zaprzestanie notowania w ten sposób ropy naftowej to początki końca upadku Amerykańskiego Imperium. Notabene zbudowanego na II Wojnie Światowej. Czy teraz obrona dolara i amerykańskiego stylu życia sprowadzi na nas kolejny globalny konflikt?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika euklides

A po wszystkim okaże się jak

A po wszystkim okaże się jak zwykle, że zamienił strykjek siekierkę na kijek. Strasznie łatwo dajecie sobą manipulować. Wystarczy stworzyć wam wroga, pokazać rozwiązanie i już lecicie jak stado baranków za pomysłami elitki.
 
A teraz zastanówicie się jak to będzie, gdy już uda się przeforsować istnienie waluty światowej. W końcu stanie się on jedyną legalną walutą, bo upadek dolara pociągnie do grobu resztę walut narodowych. Teraz popatrzcie sobie jaką władzę będa mieli Ci, którzy będą tą walutą zarządzać. Kryzysy w strefie euro to będzie pikuś przy kryzysie w strefie Ziemia.
 
Jakimż trzeba być idiotą by w odpowiedzi na negatywne efekty monopolu dolara w rozliczeniach międzynarodowych opowiadać się za jeszcze większym monopolem.

Portret użytkownika NOMAD

Plan zamiany jest od co

Plan zamiany jest od co najmniej 4 miesiecy, tj. wyżej wymienione kraje za rope i inne wartościowe kopaliny rozlicza się w kruszczch takich jak złoto.
 Wypada tylko nadmienić że mówimy o fizycznym złocie a nie o czekach z gieły w NY.
PS Wszystko cacy tylko dlaczego moskwa proponuje zwoim "obywatelom" przejście na jewro - które jest wmiej od warte niż dolar?

Portret użytkownika Ula-Lilka

Tak dobrze jak za

Tak dobrze jak za Kadafiego,Polakom długo nie będzie w Libii.
Samym Libijczykom z resztą też.Stracili więcej niz zyskali.Haos,niepewność,bratobójcze walki.Czy warto było? Wg mnie napewno nie.
A wracając do zamiany wszechwładnego dolara na świecie.W ogólnym rozrachunku dla przeciętnego zjadacza chleba na ziemi, nie ma większego znaczenia jaka waluta będzie wiodąca,bowiem przeciętny zjadacz ma jej mikronową ilość.
Taka zmiana jest ważna dla ludzi super bogatych i kierujących polityką,gospodarką,Czyli dla promila bogaczy,zwłaszcza bankierów.

Portret użytkownika Antyleming

Media mainstreamowe albo

Media mainstreamowe albo kłamią albo mówią półprawdy, nie dajcie się zwieść.Jeśli oficjalnie mówi się o odejściu od dolara w rozliczeniach międzynarodowych to należy podejrzewać, że jest to zaplanowana strategia i to nie przez Chiny i Rosję. Tak jak inicjatorami  rewolucji w Rosji nie byli Rosjanie a Hitler w swoich poczynaniach realizował strategię z zewnątrz tak teraz "ktoś" "coś" kombinuje z walutą. Nie ma tu miejsca, zeby ten wątek rozwijać, ale warto przytoczyć takie pojęcia jak Iluminatii, free masoneria czy NWO. W tajemnicy jest tajemnica a wtej tajemnicy następna, nie do rozwikłania.
Muszą nastąpić wstrząsy, które wymkną się spod kontroli ich inicjatorom i już się wymykają. Żeby było lepiej musi być jeszcze gorzej aż ludzie z ludźmi zaczną się witać słowami: "ja jestem inny ty"
Pozdrawiam
 
   
 

Portret użytkownika lucas003

ja szacuje wojnę w okolicach

ja szacuje wojnę w okolicach na 2017-18
historia lubi sie nie stety powtarzać Sad
KRYZYS EKONOMICZNY NA ŚWIECIE 1929-1933 a wojna kiedy sie zaczeła ? druga oczywiśćie ? Sad
 
poczytajcie sobie książke songa hongbinga wojna o pieniądz
arcyciekawa pozycja opowiadająca jak to sie gra w gry przez pewne małe państwo na litere I
"Gdyby moje dzieci nie ukochali sobie tak bardzo wojen to by ich nie było "

Portret użytkownika Ja

Gryzie cie to? Uważasz że

Gryzie cie to? Uważasz że każdy tzw. dyktator musi być złą, krwiożerczą bestią? Widać, że jesteś tak zaprogramowany aby nazwisko Kadafi wywoływało odpowiednio negatywne skojażenia, a Ś.P. "bez czy z krzyżykiem" to oczywiście musi się kojażyć z kościołem, ehhh
Ś.+P. - takiego skrótu to oczywiście mógłbyś czepić...
 
W prawdzie poprawnie powinno być ŚP. "bez kropki w środku" gdzię duża litera oznacza szacunek dla zmarłego...

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj