Państwa bałtyckie wzywają do rozmieszczenia sojuszniczych dywizji na swoich terytoriach w stanie gotowości bojowej

Kategorie: 

Źródło: tg

Premierzy krajów bałtyckich wzywają do rozmieszczenia sojuszniczej dywizji w każdym z krajów bałtyckich w stanie pogotowia.

Premierzy we wspólnym oświadczeniu wskazali, że zbliżający się szczyt NATO w Madrycie będzie dążył do zapewnienia przyjęcia kolejnej Koncepcji Strategicznej NATO, a także widocznego wzmocnienia długofalowych rozwiązań NATO w zakresie odstraszania i obrony oraz wschodniej flanki NATO.

 

Kraje bałtyckie potrzebują nowoczesnych rozwiązań dla obrony trwałej, aby zapobiec jakiejkolwiek możliwości agresji. Potrzebują większej obecności sił lądowych, powietrznych i morskich.

 

W oświadczeniu stwierdzono, że do zapewnienia stałej obecności sił sojuszniczych w państwach bałtyckich potrzebne będą trzy dywizje w stanie pogotowia, po jednej w każdym z krajów bałtyckich, dedykowane do obrony zbiorowej i zdolne do integracji narodowych sił obronnych.

 

Każda dywizja powinna składać się z gotowej do walki brygady alianckiej z niezbędnymi środkami wsparcia w oparciu o wzmocnioną grupę bojową NATO.

 

Państwa bałtyckie zobowiązały się również do dalszego zwiększania swoich budżetów obronnych do co najmniej 2,5% PKB. Dodatkowe finansowanie ułatwi szybsze budowanie zdolności w krytycznych obszarach, w tym wspólne projekty bałtyckie.

 

Państwa bałtyckie będą kontynuować współpracę w zakresie zamówień na wyrzutnie rakiet wielokrotnego użytku i badać inne możliwości poprawy koordynacji działań w zakresie budowania zdolności.

 

Trzy państwa opracują również wspólne procedury, które pozwolą każdemu z nich na udzielenie pomocy wojskowej i pozamilitarnej jednemu lub kilku państwom bałtyckim na ich wniosek.

 

Jak wcześniej informowaliśmy, w piątek w Rydze odbyło się spotkanie premierów państw bałtyckich.

 

Obecnie w krajach bałtyckich rozmieszczone są grupy bojowe NATO. Na Łotwie stacjonuje rozbudowana wielonarodowa grupa bojowa NATO pod dowództwem Kanady. Zrzesza ponad 1500 żołnierzy z dziesięciu krajów – Kanady, Albanii, Czech, Islandii, Włoch, Czarnogóry, Polski, Słowenii, Hiszpanii i Słowacji. Żołnierze na co dzień uczestniczą w ćwiczeniach z Narodowymi Siłami Zbrojnymi, poprawiając w ten sposób interakcję z sojusznikami regionalnymi w odpowiedzi na wyzwania związane z bezpieczeństwem.

 

Poza tym na Łotwie rozmieszczono wojskowych amerykańskich.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mirmił

Radze przeczytać raport https

Radze przeczytać raport https://rusi.org/explore-our-research/publications/special-resources/operation-z-death-throes-imperial-delusion  Co najciekawsze - komputery z Iskanderów - służące do naprowadzania - były zachodniej produkcji. To znaczy, że Rosja nie stworzyła swoich zamienników. Sankcje technologiczne to śmierć dla nowoczesności armii rosyjskiej. A Chiny nie kwapią się do wsparcia technologicznego Rosji - w zeszłym tygodniu Chińska Akademia Nauk zerwała oficjalnie współpracę z Rosyjską Akademia Nauk. Gdy Chiny miały technologie [zwłaszcza wojskową] mniej zaawansowana od Rosji - chetnie kupowały i koiowały inzynierą rewersyjną. Teraz przeskoczyli Rosjan technologicznie - i pokazali figę z makiem "pożytecznym idiotom" z Kremla... A co do Turcji - wszystkie agencje na świecie potwierdzają już zamknięcie przestrzeni powietrznej dla transportów Rosji do Syrii - tu przykładowo Reuters https://www.reuters.com/world/middle-east/turkish-air-space-closed-planes-carrying-troops-russia-syria-trt-cites-minister-2022-04-23/ Jak widać Turcja najpierw zwiodła Rosjan, wykorzystała 2 miesiące na przygotowanie się - a teraz przygotowana  odcina Rosję od Syrii, ale i od Libii. Transport przez Bosfor zamknięty - ciekawe, czy Iran zgodzi się na korytarz powietrzny do Syrii? - pytanie, co zażąda od Kremla? Ewentualna cena - zwłaszcza po zwrocie Iranu z Rosji na Chiny - zwrocie z zeszłego roku - jeżeli będzie - to będzie bardzo słona cena....

Portret użytkownika orka

Kolejne europejskie kraje

Kolejne europejskie kraje pretendują do bycia stanami usa na terytorium europy, chociaż ze względu na niewielką ilość ludzi zamieszkujących te państewka może się okazać, że powstanie jeden stan w zarządzie usa pod nazwą Stan Europa a bedą do tego stanu należeć  nie tylko "kraje bałtyckie". Tym krajom jest wszystko jedno kto nimi rządzi - Hitler, Stalin czy staruszek Bidon rękami chłopców z amełykańskiej armii.

Okupacja krajów europy wschodniej i środkowej przez ruskich to był pryszcz w porównianiu z rządami usmarkańców zza oceanu. Teraz dopiero europa zobaczy co znaczy wpuścić wściekłą bestię do własnego domu, do kraju, na swój kontynent, będzie wojna za wojną tak jak już doświadczyły tego kraje bliskiego wschodu i azji. Chłopcy z us army wolą walczyć na obczyźnie niż pilnować granic we własnym kraju. W końcu kto im może zagrozić, chyba tylko rekiny w oceanie, rekiny finansjery i potomkowie dawnych czarnych niewolników. 

Upadek Europy to już tylko kwestia czasu, pra pra wnuki uchodźców z dawnej starej europy wracają na swoje śmieci i już widzimy, że jest to groźniejsze od kolorowej afrykańskiej chołoty z pontonów. Zaczęło się od Jugosławii, teraz jest ukraina a w dalszej kolejności będzie każdy kto stanie przeciw decyzjom polityków usmarkańców. Tylko uległość uchroni przed dewastacją kraju, ale na krótko, co już widzimy na naszym przykładzie. Pomimo płaszczenia się przed terrorystą zza oceanu Polska nie bombardowana a i tak niszczona gospodarczo i kulturowo.

Teraz bohaterem polskich polityków jest morderca bandera i jego naśladowcy. Obstawiam, że w ciągu roku gdzieś w Polsce stanie pomnik na cześć niezapomnianych ukraińskich bohaterów spod znaku upa.

Portret użytkownika spokoluz

sprawdziałem to co mogłem na

sprawdziałem to co mogłem na nie poliniacko-gebelsowskich ( interia to gebelsy) mendiach i nigdzie ani słowa o tymże zakazie lotów - poczekamy , zobaczymy . Interia to ścierowszambościek gebeslów do robienia gówna z mózgu Polakom.

Faktem zaobserwowanym są bardzo zintesyfikowane loty samolotów transportowych do rumunii i turcji z całego nato - rzeszów już jest rzadko celem transportowców powietrznych a był przodownikiem jakiś czas temu. Niewiadomą jest czy coś przywożą czy wywyożą - obstawiam to drugie w ciemno ( ewakuacja zabawek z ulandu ) bo Polska stała się zbyt zinfiltrowana przez dużą liczbę "ulandowskich" uchodźców przyjaznych "ulandowi". Ruskie na bank wykorzystały otwarty w pełni korytarz uchodźców dla "strzelających z ucha" nie tylko do Polski. Mają teraz wszędzie legalnie przebywające, w całej europie i nie tylko wtyczki pod przykrywką ulandu. Jak nie wykorzystać takiej okazji do infiltracji , kiedy głupcy z europy wpuszczają każdego bez obozów przejściowych i dokładnej analizy kto jest kim i skąd. Brawo polskie patowładze i nie tylko polskie. Jeśli ruskie wiedzą gdzie walić w skałdy magazynowe ulandu to skąd mają tą wiedzę - jest wielu urków , którzy wolą ruskich na ulandzie niż złamany krzyż i rozleźli się jeszcze po całej europie i nie tylko. Ruscy wiedzą kogo szukają więc sami zrobią sprzątanie tych , których szukają na ulandzie i w całej europie za czyny z donbasu a wtyczki pojechały razem z tymi , którzy spierdol..li z ulandu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj