Panika w Rosji po wykryciu poważnego skażenia radioaktywnego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek, na poligonie w obwodzie archangielskim odbył się test silnika rakietowego, podczas którego doszło do silnej eksplozji. Władze miasta portowego Sewerodwińsk wykryły krótki wzrost promieniowania.

 

W wyniku nieudanego testu, na poligonie badawczym w pobliżu wioski Nionoksa zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych. W Sewerodwińsku około godziny 12:00 czasu lokalnego odnotowano niewielki i krótkotrwały wzrost promieniowania. Z powodu eksplozji zamknięto na jeden miesiąc część Morza Białego. Warto dodać, że zdarzenie miało miejsce niedaleko stoczni, w których produkowane są okręty podwodne z napędem jądrowym.

 

Sytuacja z promieniowaniem szybko wróciła do normy. Ministerstwo Obrony podaje, że nie było żadnej emisji, choć jak wynika z danych Ministerstwa ds. Sytuacji Kryzysowych, poziom promieniowania w Sewerodwińsku przekroczył normę 20-krotnie.

Jest to już druga taka sytuacja w przeciągu jednego tygodnia. W poniedziałek, w magazynie broni w bazie wojskowej na Syberii doszło do serii wybuchów, które spowodowały śmierć jednej osoby i zraniły 13 kolejnych. Sytuacja zmusiła władze do zarządzenia ewakuacji tysięcy ludzi z pobliskich osad.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika admin

Ja ostatnio odkryłem, że my

Ja ostatnio odkryłem, że my mamy w Polsce niesamowicie silną ukraińską V kolumnę. Kuchciński, Kowal, Bodnar, jest ich zresztą więcej. Udają Polaków, a to Ukraińcy. Normalnie mamy lobby ukraińskie jak w Kanadzie, tyle, że tam nie udają Kanadyjczyków tylko podkreślają swoją ukraińskość

 

Portret użytkownika Medium

Jest Ukraina prorosyjska (nie

Jest Ukraina prorosyjska (nie tylko w Doniecku i Ługańsku) i jest Ukraina prozachodnia (proniemiecka i proamerykańska), taka zresztą i Polska jest podzielona. 

Co do nazwisk: dodam - Miron Sycz. Druga rzecz, to patrząc na życiorysy aktywnych polityków, w tym Biedronia, to ludzie pochodzący ze wschodu, południowego wschodu kraju. 

Normalnie mamy lobby ukraińskie jak w Kanadzie, tyle, że tam nie udają Kanadyjczyków tylko podkreślają swoją ukraińskość

Chazarskie głosy właśnie z Kanady wyszły. 

Portret użytkownika Illuminat13

za duzo broni za malo rozumu

za duzo broni za malo rozumu w ludzkich glowach Ten swiat jest skonczony dobrze o tym wiedza najwieksi tego swiata dlatego powoli schodza do podziemnych miast Religie mierna polityka chciwosc pycha to jest wasz koniec swiata Karty rozdane wyjscia nie ma

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj