Panika w Rosji po wykryciu poważnego skażenia radioaktywnego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek, na poligonie w obwodzie archangielskim odbył się test silnika rakietowego, podczas którego doszło do silnej eksplozji. Władze miasta portowego Sewerodwińsk wykryły krótki wzrost promieniowania.

 

W wyniku nieudanego testu, na poligonie badawczym w pobliżu wioski Nionoksa zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych. W Sewerodwińsku około godziny 12:00 czasu lokalnego odnotowano niewielki i krótkotrwały wzrost promieniowania. Z powodu eksplozji zamknięto na jeden miesiąc część Morza Białego. Warto dodać, że zdarzenie miało miejsce niedaleko stoczni, w których produkowane są okręty podwodne z napędem jądrowym.

 

Sytuacja z promieniowaniem szybko wróciła do normy. Ministerstwo Obrony podaje, że nie było żadnej emisji, choć jak wynika z danych Ministerstwa ds. Sytuacji Kryzysowych, poziom promieniowania w Sewerodwińsku przekroczył normę 20-krotnie.

Jest to już druga taka sytuacja w przeciągu jednego tygodnia. W poniedziałek, w magazynie broni w bazie wojskowej na Syberii doszło do serii wybuchów, które spowodowały śmierć jednej osoby i zraniły 13 kolejnych. Sytuacja zmusiła władze do zarządzenia ewakuacji tysięcy ludzi z pobliskich osad.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika admin

Ja ostatnio odkryłem, że my

Ja ostatnio odkryłem, że my mamy w Polsce niesamowicie silną ukraińską V kolumnę. Kuchciński, Kowal, Bodnar, jest ich zresztą więcej. Udają Polaków, a to Ukraińcy. Normalnie mamy lobby ukraińskie jak w Kanadzie, tyle, że tam nie udają Kanadyjczyków tylko podkreślają swoją ukraińskość

 

Portret użytkownika Medium

Jest Ukraina prorosyjska (nie

Jest Ukraina prorosyjska (nie tylko w Doniecku i Ługańsku) i jest Ukraina prozachodnia (proniemiecka i proamerykańska), taka zresztą i Polska jest podzielona. 

Co do nazwisk: dodam - Miron Sycz. Druga rzecz, to patrząc na życiorysy aktywnych polityków, w tym Biedronia, to ludzie pochodzący ze wschodu, południowego wschodu kraju. 

Normalnie mamy lobby ukraińskie jak w Kanadzie, tyle, że tam nie udają Kanadyjczyków tylko podkreślają swoją ukraińskość

Chazarskie głosy właśnie z Kanady wyszły. 

Portret użytkownika Illuminat13

za duzo broni za malo rozumu

za duzo broni za malo rozumu w ludzkich glowach Ten swiat jest skonczony dobrze o tym wiedza najwieksi tego swiata dlatego powoli schodza do podziemnych miast Religie mierna polityka chciwosc pycha to jest wasz koniec swiata Karty rozdane wyjscia nie ma

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Skomentuj