Panika w Japonii! Władze przez głośniki BŁAGAJĄ mieszkańców, by nie kupowali ryb

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeden z kupujących w Japonii zwrócił się do Centrum Konsumenckiego z zażaleniem w sprawie jakości zakupionych ryb fugu, uważanych za trujące, gdy sa źle przygotowane do spożycia. Władze potraktowały sprawę poważnie i zareagowały bardzo szybko. Departament Zdrowia kraju apeluje do mieszkańców o zwrot zakupionych produktów tego typu. Komunikat podawany jest przez głośniki, które są wykorzystywane podczas trzęsień ziemi i innych katastrof.

 

Wieczorem 15 stycznia br. supermarket w mieście Gamagori w Prefekturze Aichi sprzedał pięć paczek ryb fugu z wątrobą, która jest bardziej niebezpieczna niż cyjanek, donosi Life. Zgodnie z przepisami, śmiertelne części ryb (skóra, jajniki i nerki, zawierające truciznę tetrodoksyn) są wycinane przed sprzedażą. Jedna partia z fugu została źle przygotowana. Niezadowolony nabywca zwrócił produkt i podniósł alarm.

 

Podczas audytu ustalono, że pięć sprzedanych paczek z całego zestawu zawiera niebezpieczne składniki. Władze, za pośrednictwem kanału ostrzegania o katastrofach, proszą nabywców o zwrot trujących ryb do supermarketów, gdzie zostały zakupione. Do tej pory klienci przynieśli tylko dwa feralne pakiety. Tylko wyjątkowi kucharze mają prawo gotować ryby fugu, które są uważane za japoński przysmak. Według statystyk, co roku w Japonii umiera dziesięć osób z powodu niewłaściwego przygotowania fugu.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

W Japonii władze błagają

W Japonii władze błagają mieszkańców, żeby nie jedli trujących ryb. 

A nasze władze kombinują jakby tu naród powoli wytruć.

Zakończyły się prace w Komisji nad rządowym projektem ustawy o GMO, w którym jest wiele furtek umożliwiających uprawy GMO. Projekt będzie głosowany przez sejm w dniach 25 i 26 stycznia 2018 r. 

A mieliśmy być drugą Japonią.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Bee

Wazniejsi sa celebryci na

Wazniejsi sa celebryci na pierwszych stronach i nowe stanowiska i nowe igrzyska i takie tam duperele o sorki pierdołki najmocniej przepraszam miało byc nic nie znaczące rzeczy...pomijam sprawy łowczych, ktorzy podobno rulez obecnie...no bo kto im podskoczy...no kto?! a kodeksy pracownicze maja byc lepsze...podobno...takze zycze wam wszystkiego dobrego i oby żylo sie lepiej nam wszystkim ...

Portret użytkownika toto

Dla tego samego dlaczego nie

Dla tego samego dlaczego nie wolno ci palić śmieci, bo Twoje "syfy" roznoszą się z witrem, wodą i szkodzą innym, czystym uprawom. Dochodzi do skażenia genetycznego. "Twoje" uprawy np. zapylają inne rośliny wprowadzają do środowiska niechciane geny, niszcząc gatunki rodzime, aTy nie będziesz w stanie  już temu zapobiec. O szkodliwości GMO znajdziesz wiele opracowań, badań na zwierzętach itp. Wystarczy googlować i na razie nie jest to zabronione.

Portret użytkownika Eva11

Sprzedaż ryb nie

Sprzedaż ryb nie oczyszczonych przez pomyłkę to jawne trucie ,ktorego nie da się ukryć ...

Trują ludzi nie tylko w Polsce ,ale w sposób jaki nie łatwo dostrzec...

Japonia jest jednym toskycznym wysypiskiem gdzie człowiek to taki chodzący przekaźnik...Ale tego nikt nie zweryfikuje ,bo zbyt jest zajęty gonitwa  ..

To ,że wycofali parę rybek nie znaczy że dbają mniej czy więcej o tamtych ludzi..

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj