Panika w Japonii w związku z rzekomym odpaleniem rakiet przez Koreę Północną

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Władze japońskiego miasto Yokohama błędnie poinformowały na portalach społecznościowych, że Korea Północna uruchomiła swoje rakiety. Nieoczekiwana deklaracja władz wzbudziła wielkie zamieszanie i przerażenie Japończyków.

 

Napięcie w Azji rośnie, a histeryczna reakcja ludności Japonii jest właśnie spowodowana przez budowanie napięcia wokół konfliktu koreańskiego. Od kilku dni informowano w mediach o ruchach wojsk koreańskich. Zwracano uwagę na transporty rakiet średniego zasięgu i relacjonowano rzekome ich napełnianie paliwem.

 

Zarówno Korea Południowa jak i Japonia rozmieściły już w okolicy swoich strategicznych obszarów specjalne tarcze antyrakietowe, które miałyby pomóc w zestrzeleniu rakiet północnokoreańskich. Trudno się, zatem dziwić, że po budowaniu takiej atmosfery strachu wystarczył jeden wpis na oficjalnym koncie twittera magistratu Yokohamy, aby doszło do sporego zamieszania.

 

Urząd Zarządzania Kryzysowego z Yokohamy wypuścił informację o tym, że rakiety zostały odpalone. Wpis pozostawał w Internecie przez ponad 20 minut i to wystarczyło, aby zyskał wydźwięk ogólnoświatowy. Potem feralnego tweeta usunięto a na oficjalnych stronach miasta Yokohama przeproszono za zamieszanie i wyjaśniono, ze wpisy były gotowe na wypadek odpalenia rakiet przez reżim północnokoreański.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Koreańce męczą się z tymi

Koreańce męczą się z tymi swoimi przestarzałymi rakietami, a powinni zmontować albo kupić ze 30 atomówek w wersji walizkowej, które były bardzo popularne w ZSRR w czasach zimnej wojny i zdetonować je w głównych miastach USA i byłoby pozamiatane. Amerykaće mieliby wtedy nareszcie zajęcie z radzeniem sobie ze swoimi problemami i odpieprzyli by się od reszty świata.

Portret użytkownika Endler

Mam nadzieję że NiE popierasz

Mam nadzieję że NiE popierasz jednak takiej formy wywierania presji -  "zdetonować je w głównych miastach USA i byłoby pozamiatane" - bo jeśli tak to myślę że jesteś zdrowo pierdolnięty i każdy kto podobnie myśli też. Nie chce mi się mojej wypowiedzi uzasadniać ale myślę że każdy NORMALNY człowiek domyśli  się uzasadnienia.  Wulgaryzm dodany celowo dla wzmocnienia przekazu.

Portret użytkownika Urodzinki przedszkolaka

Chipcio napisał: Sama

Chipcio wrote:

Sama LOGIKA. 
Wywalam na kogoś rakietę i jeszcze o tym piszę zanim dotrze do celu.
PIĘKNE, POETYCKIE, ale nieprawdziwe Wink

 
 
Jełopie to nie Korea a Japonia umieściła wpis. Naucz się czytać

Portret użytkownika boulibrat

ahh! Biedny jest naród

ahh! Biedny jest naród manipulowany przez syjonistycznych rasistów i ich pochodne! Wszystkie prawdy są kłamstwem a wszystkie kłamstwa prawdą! Wymknęła im się ta informacja tak samo jak atak na wtc gdzie telewizja cnn pokazała filmy o zniszceniu tych wież przed uderzeniem samolotów. Samoloty nie istniały fizycznie a tylko na ekranach telewizyjnych! Więc kto tu jest debilem? Koreańczycy z północy? Czy wszyscy ci którzy ulegają masowej manipulacji? Pamiętajcie dzieli nas mnóstwo rzeczy ale jednoczyć powinno przynajmiej jedno. Prawda! Prawda, która wreszcie zakończy rządy tych którzy uważają się za mądrzejszych od Boga i tych którzy w swoich świętych pismach i przykazaniach piszą o tym że rządzą Bogiem. Dosyć ich rządów! Ostateczna wojna prawdy z syjonizmem rozpoczęta! Wy krety, którzy to czytacie zastanówcie się komu służycie? Bo wasze dni też są policzone za to, że świat głoduje, ziemia trzeszczy a człowiek się stacza! Precz z manipulacją! Pomyślcie trochę i ruszcie te swoje szare komórki. Nie zostało nam dużo czasu a jeśli przegramy nasze dzieci będą jak zombi! Zaprogramowane, inwigilowane z przepranymi główkami bardziej niż my teraz!

Strony

Skomentuj