Panika na Wyspach Kanaryjskich - duży rekin terroryzuje turystów

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Wyspy Kanaryjskie, znane z pięknych plaż i słonecznej pogody, stały się ostatnio areną niecodziennego i niepokojącego wydarzenia. Pojawienie się ponad dwumetrowego rekina z rodzaju głowomłotów (Sphyrna) w pobliżu popularnych plaż wywołało panikę wśród turystów i zmusiło lokalne władze do podjęcia nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. To zdarzenie nie tylko zakłóciło spokój urlopowiczów, ale także postawiło przed lokalnymi władzami i służbami morskimi poważne wyzwanie.

 

Wszystko rozpoczęło się w sobotę na plaży Melenara na Gran Canarii, jednej z najbardziej znanych wysp archipelagu. Niespodziewanie, ogromny rekin podpłynął niezwykle blisko brzegu, niemal dotykając pyskiem piaszczystej plaży. Widok potężnego drapieżnika wywołał zrozumiałą panikę wśród plażowiczów, którzy w pośpiechu opuszczali wodę. Scena ta przypominała kadry z filmu "Szczęki", ale tym razem była to rzeczywistość, a nie hollywodzka fikcja.

 

Reakcja lokalnych władz była natychmiastowa. Plaża Melenara została zamknięta, a kąpiel surowo zakazana do czasu zlokalizowania i monitorowania ruchu rekina. Zakaz ten rozszerzono następnego dnia na sąsiednią plażę Salinetas, co pokazuje, jak poważnie potraktowano to zagrożenie. Dopiero w poniedziałek poinformowano o ponownym otwarciu tych plaż, ale nie oznaczało to końca problemu.

 

Rekin, który zniknął z pola widzenia po pierwszym pojawieniu się, został ponownie zauważony w południowej części Gran Canarii, w okolicach plaży San Agustin. To spowodowało kolejną falę zamknięć i zakazów, które trwają do chwili obecnej. Władze nie chcą ryzykować bezpieczeństwa turystów i mieszkańców, dlatego podejmują tak radykalne kroki.

 

Służby morskie, straż przybrzeżna i policja prowadzą intensywne poszukiwania i monitoring drapieżnika. Wykorzystywane są nawet obserwacje lotnicze, co świadczy o skali mobilizacji i powadze sytuacji. Celem tych działań jest nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa ludzi, ale także zrozumienie zachowania rekina i znalezienie przyczyn jego nietypowego zachowania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj