Pandemia cybernetyczna wywoła większy kryzys od COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na podobieństwo niekończącej się walki o zdrowie i życie wpisanej w grypową pandemię, bywalcy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos dołożą w bieżącym roku kolejny etap likwidacji normalności. Pandemia wirusowa poprzedzona symulacją jej przebiegu na kilka miesięcy wcześniej, kołysana falami ogłaszanych przez polityków niedogodnościami, rozszerzona ma zostać o kolejny wariant. Pomysłodawcy Cyber Polygon zakładają, że cyberatak o podobnych cechach do COVID może być 10 razy szybszy i głębszy. Jego zrealizowana już symulacja uwzględnia atak na łańcuchy dostaw i ekosystem korporacyjny. Zamknięcie nie wystarczy.

 

Skuteczność założeń oparta na wcześniejszej symulacji infekowania wirusem cybernetycznym z prędkością 75 000 urządzeń w ciągu 10 minut, 11 milionów w ciągu doby. Skutki gospodarcze tego zjawiska będą znacznie poważniejsze. Zaradzić zjawisku można jedynie oddzielając od siebie połączone dotychczas urządzenia oraz odcinając internet. W gospodarce tylko 1 dzień bez dostępu do internetu oznacza stratę 50 miliardów dolarów. Powstaje pytanie, czy istotne dla społeczeństwa usługi warunkowane działaniem internetu jak transport, służba zdrowia i stale poszerzana gama usług internetowych zachowają płynność gdy wspomniany atak cybernetyczny nastąpi. Ryzyko strat z góry założone w przypadku pandemii COVID, wymagałoby przygotowania na inny rodzaj działania i skali ryzyka. Ten czas właśnie nadszedł.

 

Jak zapowiedział Tony Blair przyszłość jest dla ludzi mających tożsamość cyfrową, a rządy absolutnie i nieuchronnie zmierzają w tym kierunku. Klaus Schwab porównując spodziewany cyberatak oszacował, że kryzys COVID-19 postrzegany będzie jako niewielkie zakłócenie w porównaniu z cyberatakiem. Jak zawsze w trosce o bezpieczeństwo przewidział: „Jedynym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzenienia się skutków ataku cybernetycznego jest całkowite odłączenie od siebie urządzeń współpracujących i internetu. Zalecanym mechanizmem wpływającym na przebieg i skutki kolejnego eksperymentu jest partnerstwo korporacyjno-rządowe”. Warto wiedzieć, że jest to najbardziej korupcjogenne zjawisko w gospodarce. Dyrektor generalny Forum – Jeremy Jurgens powiedział: „Kiedy zobaczymy kolejny kryzys, będzie on szybszy niż to co widzieliśmy z COVID, a jego stałe tempo wzrostu będzie jeszcze bardziej strome, w wyniku czego konsekwencje gospodarcze i społeczne będą jeszcze istotniejsze”.

 

Autorzy scenariuszy Światowego Forum przyznają, że przewidywane w symulacjach skutki spełniły się. Wśród spodziewanych w tym roku zjawisk prognozują, że należy liczyć się z niszczeniem infrastruktury, zabójstwami poprzez hakowanie urządzeń medycznych oraz takich jak: urządzenia medyczne, utrzymujące ludzi przy życiu, ekosystem Internetu rzeczy (IoT), urządzeń zintegrowanych obsługujących inteligentne domy (tj. kamery, mikrofony, czujniki itp.), ekosystem cyfrowo połączonych ludzi, globalne systemy finansowe, sieci energetyczne, urządzenia do uzdatniania wody, rządowe systemy informatyczne, infrastruktury wojskowej, obronnej i innych. Oni, czyli rządzący Polską o tym wiedzą, ale brak jakichkolwiek ostrzeżeń, przygotowań.

 

Brazylijski minister spraw zagranicznych Ernesto Araujo ostrzegł ONZ przed techno-totalitarnym nadzorem i cenzurą: „Należy powstrzymać rosnącą falę kontroli internetu przez różnych aktorów kierujących się celami ekonomicznymi lub ideologicznymi”. Fałszywe wiadomości to pandemia cyfrowa, zaś większość ludzi nie potrafi myśleć krytycznie. „Najbardziej podatni na oszustwo są ludzie mało oczytani, bo kto niewiele czytał, ten gotów przyjąć wszystko co mu się powie” – Vladimir Pozner, dziennikarz.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Sociable.co
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Jak wieść niesie już jakiś

Jak wieść niesie już jakiś wirus się zagnieździł w tysiącach a może nawet milionach urządzeń,, moim zdaniem jednak on już jest od dłuższego czasu we wszystkich nowych maszynach, siedzi w biosie i zbiera wszystkie dane z naszych komputerów, telefonów itp

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

https://youtu.be/J9wlMWYTpqg

 

Portret użytkownika MlotoWiertara

Matrixy wierzace w bitkojna

Matrixy wierzace w bitkojna dostana propozycje wymiany swojej waluty dotychczasowej na wirtualna,

Potem im zresetuja konto i wsadza czipa. I tak zlikwiduja NYGUSOW , ktorzy beda musieli sami wypracowac sobie bitkojny swoim fizycznym zaangazowaniem czyli :

1) wytworzyc prad z pracy dynama

2) kto silniejszy ten wiecej dostanie bitkojnow a jak slaby to bedzie "muzulmanem" na drutach.

no i to bedzie koniec idiotow Matrixow myslacych o tym ,ze zostana kacykami nic nie robiac w swiecie NWO.

 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Schwab chce walczyć z ludźmi

Schwab chce walczyć z ludźmi dostrzegającymi prawdę oraz walczącymi z manipulacjami. On woli, by o treściach decydowały korporacje, które narzucają określony obraz rzeczywistości i nie dopuszczają jakiejkowiek myślozbrodnii. Przykre, że część ludzi (zwłaszcza nastolatków), która wlepia swoje oczy w Facebooka i Instagrama, uważa to za teorie spiskowe, nie dostrzegając tego, że zaczynają zamieniać się w przykrą rzeczywistość. Nie widzą, że ich wolność jest odbierana. Może jakby wyłączyć portale społecznościowe i telewizje, to zaczęliby dostrzegać, o co w tej układance naprawdę chodzi i jaką przyszłość szykują nam globaliści oraz iluminaci.

Ostatnio czytałem artykuł o aktualnie sprawującymi władzę Ruchu Pięciu Gwiazd i co najgorsze oni hołdują idei transhumanizmu, cyfrowej tożsamości i permamentnej inwigliacji:

https://www.odkrywamyzakryte.com/ruch-pieciu-gwiazd-zniszczenie-kraju-i-swiata/

Portret użytkownika sebo

Wszystke ich działania można

Wszystke ich działania można łatwo zatrzymać na długie lata ,albo na zawsze. Tylko nikt się na to nie zgodzi .

Trzeba zniszczyć sieć energetyczną ,fotowoltaikę wiatraki, bez prądu  ich plan legnie w gruzach . Tak samo jak i nasze życie . My mamy mało do stracenia a oni wszystko.

Portret użytkownika BG

"KRYZYS" TO WYWOŁA BRAK PRĄDU

"KRYZYS" TO WYWOŁA BRAK PRĄDU Z EKO-WIATRAKÓW DLA EKO-TERRORYSTÓW I LEWACKIEJ MŁODZIEŻY, CO BĘDZIE SKUTKOWAŁO BRAKIEM FEJSA I YOU TUBA. CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ AŻ TO NASTĄPI , BO UWAŻAM ŻE BEZ TEGO DA SIĘ ŻYĆ , A WĘGIEL W NASZYM KLIMCIE POZWALA PRZEŻYĆ ( ZRESZTĄ WIĘKSZOŚĆ 45 LATKÓW NA NIM SIĘ WYCHOWAŁA, MAM NA MYŚLI PRĄD I CIEPEŁKO ZIMĄ ).

Portret użytkownika 777

Były minister energii w

Były minister energii w rządzie Mateusza Morawieckiego nie uważa, mimo wcześniejszych deklaracji, by rekompensaty za podniesienie cen prądu były konieczne. Jego zdaniem Polacy zarabiają coraz więcej i w związku z tym są gotowi ponieść koszty transformacji energetycznej.

– Jeśli idziemy w odnawialne źródła energii, kierujemy się do sektora, na który stać najbogatszych. Żebyśmy mieli bardziej komfortowe życie, czyste powietrze i tak dalej, musimy utrzymać podwójny system energetyczny. Stajemy się bogatsi, więc mówimy, że nas na to stać – stwierdził polityk PiS Krzysztof Tchórzewski, były minister energii.

W 2021 r. roczne rachunki za prąd mają wzrosnąć nawet o 141 zł miesięcznie. Jeszcze w 2018 r. przekonywał, że wraz z wzrostem cen energii elektrycznej pojawią się odpowiednie rekompensaty. – Niemcy zrobili referendum i obywatele dopłacają do energii odnawialnej 20-30 mld euro rocznie z własnej kieszeni. Płacą co miesiąc – zauważył Tchórzewski. – Potrzebujmy zmiany mentalności Polaków – stwierdził.

Portret użytkownika Przerywa milczenie i juz tak nie wygląda

Pandemia cybernetyczna to

Pandemia cybernetyczna to najlepsze, co nas może spotkać. Nie ma nic gorszego niż niekontrolowany, chaotyczny wzrost i budowanie 'cyfrowych slumsów'.

Jestem za pandemią cyfrową. Ale taką, by z internetu zniknęły wszystkie pierdoły, reklamy, celebryci i sekciarze. I wprowadzić zakaz uzywania sieci przed 13tym rokiem życia: dzieci do bibliotek.

 

Strony

Skomentuj