Pałowanie Katalończyków może mieć poważne konsekwencje! Katalonia wkrótce ogłosi niepodległość!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczorajsze wydarzenia w Katalonii były tragiczne a jednocześnie zbawienne dla tamtejszych mieszkańców. Region autonomiczny podliczył już wszystkie głosy - 90% ludzi chce niezależności od Hiszpanii. Tym samym Katalonia oficjalnie ogłosi niepodległość!

 

Zgodnie z komunikatem, podczas wczorajszego referendum oddano łącznie ponad 2,62 miliona głosów. Około 90% z nich, tj. ponad 2 miliony głosujących chce niepodległej Katalonii. Tylko ponad 170 tysięcy ludzi, czyli jakieś 8% zagłosowało na "nie", zaś pozostałe 2% głosów uznano za nieważne. Frekwencja nie była zbyt wysoka i wyniosła niewiele ponad 42%. Władze nie zdołały podliczyć kart, które zostały skonfiskowane przez hiszpańską policję. Pamiętajmy również, że niektóre lokale wyborcze zostały siłą zamknięte a wielu ludzi nie mogło oddać swojego głosu.

1 października zostanie zapamiętany na długo. Tego dnia, Hiszpania nasłała na Katalończyków tysiące policjantów. Służby porządkowe miały zrobić wszystko, aby nie dopuścić do referendum. Tak jak się spodziewaliśmy, zastosowano wariant siłowy, lecz chyba nikt nie podejrzewał, że Hiszpania dopuści się agresji na taką skalę.

Najnowszy bilans mówi o 844 rannych. To przecież w przybliżeniu dwa razy więcej niż podczas ostatniego zamachu w Las Vegas! Pałowanie bezbronnych mieszkańców Katalonii nie wywołało zbyt wielkiego oburzenia na świecie. Unia Europejska wciąż milczy i nie komentuje tych brutalnych wydarzeń, ale za to interesuje się sytuacją polityczną w Polsce. Unia "nie może" wpływać na wewnętrzne sprawy Hiszpanii, ale może krytykować Polskę pod byle pretekstem.

Wracając jednak do kwestii Katalonii, referendum ostatecznie zadecydowało o jej przyszłości. W ciągu 48 godzin od ogłoszenia wyników, region oficjalnie ogłosi niepodległość a Carles Puigdemont zostanie jego prezydentem. Oczywiście Hiszpania nie uznała głosowania oraz wyników, więc z całą pewnością nie uzna także odłączenia się tego bogatego regionu od reszty państwa. Czego więc powinniśmy się spodziewać? Hiszpania może ponownie wysłać swoje siły policyjne, aby odzyskać kontrolę nad zbuntowanym regionem, aresztować polityków, odebrać Katalonii autonomię i pałować mieszkańców za śpiewanie katalońskego hymnu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika swojmil

Francuska i niemiecka

Francuska i niemiecka masoneria postanowiła ukarać katolicką Hiszpanię za poparcie dla katolickiej Polski i "przestrzec" co mogą im zrobić, jeśli Hiszpanie nie wrócą do biernego przyglania się tańcowi śmierci lewaków brukselksich. Tajnolożanie niemccy najpierw latami sponsorowali katolońską niepodległość, a w kluczowym momencie każą pałować Katalończyków rękoma niesuwernnego rządu, który już się całkowicie wyprzedał z przemysłu dla Niemiec. Podobnie u nas: dziś Niemcy finansują volksdojczów śląskich, w kluczowym momencie podsuną swoich agentów, aby ich pałować i zamykać do więzień i agentów, którzy to sfilmują w dobrej rozdzielczości. To wszystko już było wiele razy. Podobnie zrobiono np. z komunistami polskimi, aby rozeźlić szeregowych czerwonych ZSRR, tuż przed ustawką II wojny światowej. 

Portret użytkownika Moriar

Należy wybijać z głów

Należy wybijać z głów marzenia o niepodległości tak małych kraików. Za jakiś czas  u nas referendum odbędzie się na Śląsku, Kaszubach czy też Kurpiach. Może i białorusini na białostocczyźnie zaczną dochodzić do świadomości. I co wtedy zrobimy? Ano, będziemy też pałować. I nic tu nie da mowienie o tolerancji, samostanowieniu itp. Ważny będzie intreres naszego kraju a nie interes lokalnych społeczności

Portret użytkownika Spooky

A czy celem NWO nie jest

A czy celem NWO nie jest centralizacja władzy, która ma ostatecznie utworzyć rząd światowy? Taki proces ma miejsce właśnie w Europie. Unia Europejska jest świetnym przykładem jak centralizować władzę oraz stopniowo odbierać suwerenność państwom członkowskim. Natomiast ruchy separatystyczne decentralizują władzę, a tym samym głupotą jest twierdzić, że to wymysł NWO...

Nie jestem baranem, nie potrzebuje pasterza

Portret użytkownika euklides

A NWO czasem nie chce

A NWO czasem nie chce zunifikowac całego świata w jedno super-państwo? To dopiero będzie jedność i siła! Pytanie co ma z tego zwykły człowiek, który nie jest systemową wtyczką jak ty?

Portret użytkownika XaX

Co innego Polska co innego

Co innego Polska co innego HIszpania, tam regiony a raczej Księstwa zrzeszone tworzące Hiszpanię mają sporą autonomię o wiele większą niż województwa w Polsce to raz, dwa na śląsku działa Niemiecka agentura chcąca oderwać Śląsk dla siebie, jak porozmawiasz z normalnymi ślązakami to oni czują się w znacznej większości Polakami. 

Portret użytkownika cooler

Nie jestem za podziałami i

Nie jestem za podziałami i czuję, że to co się dzieje w Katalonii jest kolejnym znakiem z Góry, ale tak jak Jezus powiedział, że "po owocach ich poznacie" tak moim skromnym zdaniem rząd Hiszpanii przesadza i myslę też, że tzw. karma wróci i obecne władze poczują bardzo tego skutki. Pozdrawiam

Portret użytkownika babka

Czasem jak się pomylisz to

Czasem jak się pomylisz to powiesz prawdę.Masz rację Rosja nie pali się do konfrontacji z nikim,więc przestańcie nas straszyć.Był zapad miał być napad conajmniej na Ukrainę,ale marzył wam się najazd na pribałtykę,a najlepiej na Polskę.A tu takie rozczarowanie.

Portret użytkownika Jack40

A jak było w Bahrainie w 2011

A jak było w Bahrainie w 2011 do idących w proteście ulicą  armia otworzyła ogień  jerst to na filmiku w 3min 40 sek  zaczyna się ostrzał  cywili ,i od tego dnia zaczeło wrzeć w Bachrainie .W Kataloni też wystarczy by ktoś podpalił lont ,czasami nie wiele trzeba by wybuchła rewolucja https://www.youtube.com/watch?v=ACBv0_eD9vk gdyby link nie zadziałał to na YT wpiszcie BBC _ Bahraini army Kills protesters with automatic weapons

Strony

Skomentuj