Palestyńczyk wjechał ciężarówką w grupę izraelskich żołnierzy - zginęły 4 osoby

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Wczoraj w Izraelu miał miejsce zamach terrorystyczny, bardzo podobny to tego, który wystąpił jakiś czas temu w Berlinie. Palestyńczyk wjechał ciężarówką w grupę żołnierzy, którzy przebywali na popularnej promenadzie Armon Hanatziv w Jerozolimie. Kierowca został szybko unieszkodliwiony.

 

Rozpędzona ciężarówka potrąciła izraelskich żołnierzy, po czym zatrzymała się i na wstecznym biegu próbowała przejechać kolejnych. Gdyby Palestyńczyk chciał zaatakować cywilów, ofiar byłoby zdecydowanie więcej. Niektórzy wojskowi szybko chwycili za broń i zaczęli strzelać w jego kierunku tak długo, aż doszło do zatrzymania pojazdu i śmierci kierowcy.

W wyniku zamachu, zginęły 4 osoby. 20 zostało rannych. Izrael  jest szczególnie uczulony na tego typu przypadki, dlatego ofiar jest mniej. Warto jednak dodać, że jest to najgroźniejszy atak na Żydów od ponad roku.

Na miejscu szybko zjawił się premier Benjamin Netanjahu, który powiedział, że za zamachem stał zwolennik Państwa Islamskiego i dodał, iż atak ma najprawdopodobniej związek z wydarzeniami we Francji i Niemczech. Być może islamiści dokonują zemsty za nieudaną próbę obalenia Assada i stracone marzenia o kalifacie?

Atak ciężarówką na żołnierzy ma miejsce w trakcie izraelsko-palestyńskiego sporu o Jerozolimę. Donald Trump obiecał, że przeniesie amerykańską ambasadę do tego miasta. Jego zwycięstwo może oznaczać, że nadzieje na powstanie uznawanego państwa palestyńskiego zostaną pogrzebane raz na zawsze.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika gnago

Nie wysiadł spokojnie a

Nie wysiadł spokojnie a teleportował w końcu kamery nie nagrały zamochowca. O ile był bo są podejrzenia o zautomatyzowanie cięzarówki. Dowodem miałyby być wysyłane sygnały do właściciela ciężarówki  o dziwacznych bezcelowych manewrach na kilka godzin przed atakiem

Portret użytkownika jako_taki

ciekawie popatrzec jakie

ciekawie popatrzec jakie podejście ma to truchło tak łatwo szafujące czyimś życiem, żyd, sryd  czy inna kupa mięsa to może być przypadkowy człowiek jak matka czy ojciej takiego gówna co życzy śmerci innemu. zabijasz morderce i myślisz jaki jest blans? no właśnie...

Portret użytkownika Antychryst666

OK siedzcie sobie tam.Ale

OK siedzcie sobie tam.Ale odpier***cie się od Polski bo jak nie to my wam kuku zrobimy na prawdę!
P.s -To nie jest wasza Ziemia  nigdy nie byłą waszą ziemią i nie będzie.Wy na tej Ziemi jestescie tylko goscmi(nie proszonymi).Nie ma takiego państwa jak israel to sztczne państwo załorzone przez rotczildów po drugiej wojnie swiatowej, zostanie unicestwione już nie długo.Jako przestroga dla innych i kara za grzechy(mordowanie i bombardowanie palestyńskich dzieci).Nikt nie wierzy wasze historyjki i nikt już nie nabierze się na waszą iluzje.Sam kissinger powiedział żę daje israelowi 10lat(1dekada).Pogudż się z z tym.Narobiliscie syfu na Ziemi teraz poniesiecie zasłurzoną kare!

Slalom Gigant

Strony

Skomentuj