Palestyna złożyła pierwsze dowody wskazujące na popełnienie zbrodni wojennych przez Izrael

Kategorie: 

e3raf.net
W tym tygodniu przeciwko Izraelowi złożone zostały pierwsze dokumenty które mają wskazywać, że podczas zeszłorocznej wojny kraj dokonał zbrodni wojennych na Palestyńczykach. Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) będzie prowadzić dochodzenie w tej sprawie.

 

W wyniku 50-dniowej wojny która wybuchła w lipcu 2014 roku, zginęło prawie 2,5 tysiąca osób. Palestyna została doszczętnie zniszczona a izraelskie lotnictwo zbombardowało nawet szpitale, mieszkania oraz szkołę należącą do ONZ. 1 kwietnia Autonomia Palestyńska została członkiem MTK a teraz dostarcza pierwsze dowody w sprawie zbrodni wojennych, jakie mogły zostać dokonane podczas konfliktu.

 

Dochodzenie w tej sprawie będzie z pewnością znacznie utrudnione. Izrael również miał dostarczyć pewne dokumenty do MTK lecz nie zrobił tego ponieważ "Palestyna nie jest państwem". Ponadto, prokuratorzy nie otrzymali zezwolenia na wejście do Izraela. Przypomnijmy że państwo żydowskie, w przeciwieństwie do Palestyny, nie jest członkiem MTK.

 

 

Źródło: http://europe.newsweek.com/palestinians-deliver-first-war-crimes-evidence-icc-329221

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Nabuchodonozor

I co z tego, dobrze muslimom,

I co z tego, dobrze muslimom, trzeba ich pałą lać wtedy będzie spokój. Izrael twardo z nimi postępuje, bije za wczasu i nie ma tego co we francji, tunezji.... Ich siłą trzeba zwalczać, palestynczycy niczym nie różnią się od isis. 
ps. to nie oznacza że lubię izrael.

Skomentuj