Palestyna wzywa ONZ do rozpisania planów o zakończeniu izraelskiej okupacji

Kategorie: 

Źródło: Paltoday.ps
Na początku kwietnia Palestyna oficjalnie została państwem członkowskim Międzynarodowego Trybunału Karnego. Oznacza to, że Izrael może zostać oskarżony o popełnianie zbrodni wojennych podczas zeszłorocznej wojny. Teraz Palestyna chce planów zakończenia izraelskiej okupacji.

 

Ambasador Autonomii Palestyny przy ONZ Rijad Mansur oświadczył, że Palestyńczycy domagają się rozpisania planu, który doprowadziłby do zakończenia okupacji i powstania Palestyny - niezależnego, uznawanego przez wszystkie kraje na świecie państwa. W planie tym mają zostać określone między innymi granice przyszłej Palestyny sprzed 1967 roku oraz ustanowienie Jerozolimy jako stolicy obu państw.

 

Przypomnijmy jednak że podczas niedawnych wyborów parlamentarnych Benjamin Netanjahu zapowiedział, że jeśli odniesie zwycięstwo, co też udało mu się osiągnąć, to nie pozwoli aby kiedykolwiek doszło do powstania niezależnej Palestyny. Obecnie nie tylko Izrael ale również Stany Zjednoczone utrudniają rozwiązanie tego odwiecznego konfliktu.

 

Rijad Mansur wskazał właśnie na USA jako klucz do rozwiązania całego problemu. Co ciekawe, Barack Obama zapowiedział niedawno, że przeanalizuje amerykańską politykę wobec Izraela. Dyskusje nad utworzeniem dwóch osobnych państw mogą potrwać jeszcze przez kilka następnych lat.

 

 

Źródło: http://abcnews.go.com/US/wireStory/palestinians-timetable-end-israeli-occupation-30128632

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj