Palestyna może przygotowywać się do trzeciej intifady

Kategorie: 

ajnad-news.com
W Zachodnim Brzegu Jordanu i wschodniej części Jerozolimy następuje eskalacja przemocy, której ofiarami padają zarówno Palestyńczycy jak i Żydzi. Niektórzy uważają że jest to początek kolejnego powstania Palestyńczyków przeciwko izraelskiej okupacji, zwanego trzecią intifadą, które może prowadzić do kolejnej wojny.

 

W ostatnich dniach w Jerozolimie dwaj nożownicy w osobnych incydentach zamordowali dwie osoby i poważnie zranili trzy kolejne. Regularnie dochodzi tam do starć pomiędzy Palestyńczykami a Izraelskimi Siłami Obronnymi (IDF). Podczas niedawnych zamieszek siły porządkowe postrzeliły trzy osoby i zraniły kilkuset kolejnych.

 

Sytuacja jest obecnie bardzo niebezpieczna i niezwykle trudna do opanowania, gdyż jak wiadomo, Izrael preferuje siłowe rozwiązania, które w przypadku Palestyńczyków po prostu nie sprawdzają się. Siłowe rozwiązania powodują jeszcze większe niezadowolenie a to z kolei poprowadzi ten region w oblicze kolejnej niepotrzebnej wojny.

 

Nawet niemieckie MSZ ostrzegło, że przemoc w Jerozolimie i Zachodnim Brzegu Jordanu nie wróży niczego dobrego. Z jednej strony Palestyńczycy przestają wierzyć w pokojowe rozwiązania, lecz pierwsza i druga intifada (lata 1987-1991 i 2000-2004) pochłonęła zbyt wiele ofiar i właściwie nie przyczyniła się do powstania niepodległej Palestyny.

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/oct/05/third-palestinian-intifada-on-way-or-already-begun

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

a co mówiłem około 7 dni

a co mówiłem około 7 dni temu? kto sobie przypomina? Napisałem wyraźnie że Izrael ukratkiem wyśle wojska do Syrii co wykorzysta Hamas i wyśle broń palestyńczykom. Tak mówiłem to. Dodam że nie pierwszy raz to przechodzę. Ojej to też mówiłem. Nudy. Smile A teraz uważajcie na to co powie Obama w najbliższych dniach odnośnie swojej prezydentury i pokoju na świecie. Trzymajcie się mocno bo będzie polew. Wszyscy go wyśmieją

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika tubylec

Wszystkie kraje powinny

Wszystkie kraje powinny zawiązać sojusz i rozjechać Izrael i USA .. żydów i ich przydupasów wyłapać, zebrać na pustyni jak za starych dobrych czasów, otoczyć murem, okamerować, zachipować i zahodować celem zbadania zachowań i wzorców, wnioski spisać i wyryć na niezliczonych kamiennych monumentach na całym świecie .. i pilnować jak oka w głowie żeby się to to powtórnie po świecie nie rozlazło.

Portret użytkownika toja

Dziękuję, że mogę spać

Dziękuję, że mogę spać spokojnnie, w pracy posłuchać radia i roześmianych kolegów, po pracy wyjść na spokojny spacer z psem, wieczorem poczytać i pooglądać, wyjść do knajpki i powygłupiać się. Jekie to szczęście?

Skomentuj