Palestyna będzie się domagać zakończenia izraelskiej okupacji

Kategorie: 

Źródło: Paltoday.ps
Portal Zmianynaziemi.pl stara się być na bieżąco w sprawie odwiecznego konfliktu między Izraelem a Palestyną i jak wskazują ostatnie informacje, może on w najbliższych latach zostać rozwiązany. W ostatnim czasie Palestyna jako państwo była symbolicznie uznawana przez niektóre kraje Unii Europejskiej, które popierają inicjatywę utworzenia dwóch osobnych państw.

 

17 grudnia w szwajcarskiej Genewie ma odbyć się specjalna konferencja, która będzie dotyczyć przestrzegania praw człowieka na okupowanych terenach Palestyny. Jak można się domyśleć, Izrael natychmiast skrytykował Szwajcarię stwierdzając iż kraj łamie w ten sposób zadeklarowaną wcześniej neutralność. Jednak prezydent Szwajcarii pośpiesznie wyjaśnił, że nikt nie ma zamiaru potępiać państwa żydowskiego i podejmowanych przez niego działań.

 

Konferencja odbędzie się już za kilka dni a tymczasem władze Palestyny chcą iść dalej w kwestii osiągnięcia niepodległego państwa. Kolejnym krokiem jest domaganie się od organizacji ONZ wprowadzenia w życie rezolucji, która wezwie Izrael do wyprowadzenia wojsk z okupowanych terenów Palestyny.

 

W trakcie wspomnianej konferencji, władze Palestyny chcą zaproponować rezolucję, która da Izraelowi dwa lata na zakończenie okupacji, określi Wschodnią Jerozolimę jako stolicę nowego kraju oraz wprowadzi zakaz dalszej rozbudowy żydowskich osiedli. Palestyńczycy są coraz bliżej osiągnięcia swoich celów ale nikt obecnie nie wie, jakie środki zostaną w tej sprawie podjęte.

 

 

Na podstawie: RT.com

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Isabella

Palestynczycy sa przybyszami

Palestynczycy sa przybyszami i kazdy gosc wczesniej czy pozniej powinien wrocic do siebie.
Przez glupia propagande wmawia sie nam cos innego.
Prawdziwi Hebrajczycy pochodzili z Hyperborei i byli najprawdopodobniej Scytami . I na 1000 %  R1a.
Idioci codziennie wmawiaja nam cos innego.
Smoki = Gryfy staly przed palacem krolowej Saby.
Tak jak Israel walczy o swoje tak samo walczyli nasi przodkowie. Jezeli ktos tego nie widzi to zawsze moze przeprowadzic sie dobrowolnie do krajow Arabskich i zalozyc zonie chustke na twarz.
Jezeli Palestynczycy uwazaja sie za prastarych Hebrajczykow to niech wroca do swojej religii i nie bedzie problemu.

 
 

Portret użytkownika 12348

No juz widzę jak USA i Izreal

No juz widzę jak USA i Izreal godzą sie na "państwo Palestynę", prędzej stworzą kolejny twór typu "Państwo Islamskie" czy "Al Kaida". Poza tym, mamy 21 wiek, niby cywilizowany świat, demokracja itd itd, a jednak dany naród, niech będzie państwo, Palestyna jest OKUPOWANE i robi to Izreal. I robi to legalnie w oczach świata, znajdują się wyjątki, ale znajdują sie bo ONI tego chcą. Wyobrazcie sobie propagandę przeciw np. Iranowi, Chinami czy Rosji (przeciw Putinowi to jest i działa w najlepsze) jak by robili to samo co Izreal. Oczywiście w mainstreamie. Wyobrazcie sobie też jedno - jeden dzień w TV, tylko jeden, serwowane 24h PRAWDY na temat systemu, WTC, Hitlera, tajnych eksperymentów, Smoleńska, terroryzmu, obcych cywilizacji, wyższych wymiarach itd jeden dzień prawdy. Całkowitej. Moje marzenie. Wyobrazcie sobie 6 czy 7 mld obudzonych ludzi, którzy walczą o prawdziwą wolność i miłość przeciw złemu systemowi, w konsekwecji Szatanowi. Drugie 24h i świat jest inny na zawsze... 

Skomentuj