Paleontolodzy odkryli nowy rodzaj starożytnych drapieżników morskich

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Paleontolodzy odkryli starożytną skamielinę kraba w chińskim mieście Chengjiang. Praca naukowców z Instytutu Geologii i Paleontologii w Nankinie Chińskiej Akademii Nauk została opublikowana w Journal of the Geological Society.

 

 

Skamielina ujawnia szczegóły strukturalne grupy kambryjskich morskich radiodontów stawonogów, które żyły 500 milionów lat temu. Naukowcy odkryli skamieniałe okazy młodocianego radiodonta o długości 15 cm i szerokości 5 cm. Eksperci początkowo zidentyfikowali dziwne zwierzę jako znany wcześniej gatunek radiodonta. Jednak najbardziej przednia para kończyn skamieniałości odróżnia ją od wszystkich innych radiodontów, co prowadzi do ponownej oceny zapisu kopalnego.

 

Naukowcy twierdzą, że odkryli coś więcej niż tylko nowy rodzaj, Innovatiocaris maotianshanensis. Za życia gatunek ten był jednym z najbardziej przerażających drapieżników oceanu.

 

Ich pojawienie się około 520 milionów lat temu we wczesnym kambrze wskazuje na tworzenie się złożonych sieci pokarmowych i ekosystemów morskich. Oprócz ich znaczenia ekologicznego, Radiodonta ma bardzo dziwaczne morfologie, takie jak usta skierowane do tyłu, które intrygowały naukowców przez ponad sto lat od ich pierwszych odkryć skamieniałości w latach 80. XIX wieku. Kolczaste wyrostki w pobliżu ujścia Innovatiocaris maotianhanensis, duże oczy i skrzela w całym ciele wskazują, że stawonogi polowały na dużą zdobycz. Według naukowców Innovatiocaris sugeruje nową linię ewolucyjną u radiodontów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Jedyny problem jest taki, że

Jedyny problem jest taki, że ocean jest oddalony o kilkaset km od tego miasta. Wszystko staje się jadne dopiero kiedy założymy, że ziemia rośnie i oceany stopniowo odsłaniały kolejne obszary lądów. Te 500 milionów lat temu było tam stosunkowo płytkie już morze.

Portret użytkownika Q.

Lepiej założ sobie homonto..

Lepiej założ sobie homonto.. Wyjaśnij jak niby planeta może "urosnąć" i co się stanie z wnętrzem planety gdy na zewnątrz powstanie już skorupka a ona dalej będzie chciała "rosnąć" ? Jeśli masz odrobinę wyobraźni to "wciągniesz gila".. a jak masz zamiar szczekać to lepiej nic nie pisz.

Portret użytkownika ​euklides

Słyszałeś o czymś takim jak

Słyszałeś o czymś takim jak gęstość? Widziałeś kiedyś rosnące ciasto? Czy ono jest puste w środku? Nie, ono jest rozpierane przez pęcherzyki gazu i te rosnące pęcherzyki znajdują się w całej jego objętości. Sam nie masz dzbanku nie tylko wiedzy, ale i wyobraźni i jak zwykle dokonujesz projekcji.

Portret użytkownika Q.

Bredzisz wciąż o jakimś

Bredzisz wciąż o jakimś dzbanku... nieustannie mnie obrażasz choć po wielokroć próbowałem z tobą normalnie rozmawiać. Nie nadajesz się do życia wśród ludzi i nie odpowiedziałeś na żadne z pytań. Kup sobie to ciasto i napchaj się.. Każdy kto wysuwa dowolną nawet wariacką hipotezę MUSI ją odowodnić, przekonując cały świat do swoich racji. Zatem czekam.

Portret użytkownika ​euklides

A gdzie my niby według ciebie

A gdzie my niby według ciebie jesteśmy, na jakimś dzbankowym sympozjum naukowym? Do większości ludzi i tak nic nie dociera, tak są zecietrzewieni, że w obliczu faktów powiedzą, że białe jest czarne, a czarne białe. Mówiłem - popatrz sobie chociażby na wiek dna morskiego. Dno morskie aż krzyczy do człowieka inteligentnego.

Portret użytkownika stoperan

Mamy także dobry artykuł o

Mamy także dobry artykuł o odbudowie pogańskiej i starożytnej pogańskiej świątyni Baala.

https://www-israel365news-com.translate.goog/275856/syria-and-russia-sign-agreement-to-rebuild-ancient-pagan-temple-arch/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

SYRIA I ROSJA PODPISUJĄ POROZUMIENIE W SPRAWIE ODBUDOWY STAROŻYTNEGO ŁUKU POGAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI

Odbudował świątynie, które zniszczył jego ojciec Chizkiyahu; wzniósł ołtarze dla Baala i ustanowił święty urząd, tak jak zrobił to król Yizrael Achav. Pokłonił się całemu zastępowi niebieskiemu i oddał im pokłon, Król. 21:3 (The Israel Bible TM )
 

Rządy Rosji i Syrii właśnie ogłosiły, że przechodzą do kolejnego etapu odbudowy starożytnej świątyni pogańskiego boga Baala w Palmirze. Jeśli się powiedzie, projekt może być postrzegany jako ucieleśnienie trzeciego wcielenia rzymskiego łuku zwycięstwa w Palmirze, który według starożytnych źródeł żydowskich musi upaść i zostać odbudowany trzy razy przed przybyciem Mesjasza.

 

Więcej informacji znajdziecie w artykule.

 

Skomentuj