Paleontolodzy odkryli, jak żyły dinozaury w czasie upadku asteroidy, która je zniszczyła

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Paleontolodzy z Uniwersytetu w Edynburgu odkryli, że w czasie uderzenia asteroidy w Ziemię około 65 milionów lat temu, dinozaury nie miały problemów ze źródłami pożywienia i terytorium. Wyniki prac naukowców zostały opublikowane w czasopiśmie Science Advances.

 

Zgodnie z główną hipotezą wyginięcie dinozaurów było wynikiem zmian na Ziemi spowodowanych upadkiem asteroidy o średnicy około 10 km na terytorium współczesnego Półwyspu Jukatan w Meksyku. Istnieją jednak inne wersje - na przykład, że dinozaury nie wytrzymały konkurencji ze ssakami.

 

Naukowcy przebadali ponad 1600 próbek skamieniałości. Najstarsze skamieliny należały do ​​zwierząt, które zamieszkiwały Ziemię 18 milionów lat przed uderzeniem meteorytu, a najnowsze należały do ​​tych, które żyły 4 miliony lat przed katastrofą. Skamieliny przedstawiały prawie każdy rodzaj zwierząt, od ryb, salamandrów i żab po dinozaury i ssaki. W wyniku analizy skamielin naukowcy doszli do wniosku, że dinozaury przez cały ten czas zajmowały stabilną pozycję w łańcuchu pokarmowym. Nic nie wskazuje na to, by ich źródła pożywienia malały.

Jednocześnie ssaki po prostu próbowały zdobyć przyczółek w ówczesnym łańcuchu pokarmowym. Starały się zajmować różne siedliska, które nie były zajmowane przez dinozaury, stąd różnorodność różnych gatunków. Nasze badania dowodzą jedynie, że to wyginięcie dinozaurów pomogło w rozwoju ssaków.

 

Wymieranie zniszczyło około 75% gatunków zwierząt i roślin na planecie. Po zderzeniu nastąpiły pożary, w powietrze wzbił się pył, a krajobraz i atmosfera uległy zmianie. Zdaniem naukowców dinozaury nie potrafiły przystosować się do takich zmian – meteoryt zniszczył stary świat i jego mieszkańców.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ola Jaszalina

W dupie żyły i gówno widziały

W dupie żyły i gówno widziały naukowe gały, a tymczasem znaleziono dowody na dinozaurową ściemkę, a jak, okazało się  jakies doktorki podjudzone złymi duchami, a i tez własną próżnością odwalili konkretny blamaż naukowy, ale wiem że wy mało o tym wiecie.

Są na to dosyć mocne naukowe dowody jest to opisane jak to się stało, wystarczy poszperać i poczytać tu i tam. Teraz linku nie zapodam bo musiała bym poszukać. Jak fabrykuje się szkielety dinusi, żeby cimny lud kupił kłamstewko.

Pozdrawiamy naukowe ciemniactwo.

 

Portret użytkownika ​euklides

Dinozaury zniknęły, bo

Dinozaury zniknęły, bo planeta zakończyła cykl i się skurczyła powodując potop oraz zmiany w grawitacji. Kontynenty zetknęły się ze sobą tworząc to co "drifciarze kontynentalni" nazywają Pangeą.

Portret użytkownika syriues

Watpie by żyły później.

Watpie by żyły później. Raczej to stek bzdur.Ziemia rownie dobrze mogła zderzyc sie z inna planetą jak potwierdza teza ,hostoria stworzenia ukladu słonecznego. Ziemia była o wiele wieksza i zapełniona wodą. Dinozaury musiały być zwierzętami wodnymi lub zostały zrzucone z innej planety na naszą. 

Nikt tego sie nie dowie,i raczej szkoda czasu na to czy korwa żyły z nimi komary i czy siadały na 8ch łuskowate przygłupie łby. 

Skomentuj