Palenie marihuany może negatywnie wpływać na jakość nasienia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Marihuana staje się legalna w kolejnych krajach świata. W związku z tym, badacze postanowili zbadać skutki uboczne THC – głównej substancji, znajdującej się w konopiach indyjskich. Wyniki pokazały, że THC może negatywnie wpływać na jakość nasienia.

 

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Epigenetics z 19 grudnia, Susan Murphy z Duke University Medical Center w Północnej Karolinie oraz inni badacze stwierdzili, że wyższe stężenie THC w moczu wiąże się z mniejszą liczbą plemników.

 

Naukowcy odkryli także, że osoby palące marihuanę mają zmieniony profil genetyczny plemników, co w innych badaniach wiązało się z nieprawidłowym wzrostem, a nawet nowotworami. Jest to pierwsze badanie, które dostarczyło dowodów na silną korelację pomiędzy stężeniem THC w moczu a ilością żywotnych plemników.

Organizm posiada znaczniki chemiczne, znane jako grupy metylowe, które są składnikiem DNA i regulują ekspresję genów. Na proces ten mogą wpływać czynniki środowiskowe. Badacze odkryli tak zwane zmiany epigenetyczne wśród osób palących marihuanę.

 

Naukowcy nie byli jednak w stanie określić, czy zmiany w nasieniu mogą mieć wpływ na proces zapłodnienia i zdrowie potomstwa. Badacze zalecają jednak ostrożność i odstawienie używek przed staraniem się o dziecko.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis
loading...


Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Największy wpływ na jakość

Największy wpływ na jakość nasienia miały i mają nadal pampersy. Nic tak nie rozwala jąder jak ich przegrzewanie. Natura zorganizowała to tak, że jądra schodzą do moszny, czyli tam gdzie jest chłodniej. Kiedyś były przewiewne i cienkie pieluchy z tetry, może mniej higieniczne ale zdrowsze. Natomiast palenie marihuany zwiększa zadymienie co może skutkować przytłumieniem logicznego rozumowania oraz możliwości poznawczych pewnych grup w środowiskach naukowych. No i potem mamy takie przydymione teorie naukowe. 

Portret użytkownika Pospolllity

Badania sponsorowala rodzina

Badania sponsorowala rodzina rockwfelerow ta rodzinka która walczy z konopiami od prawie 100lat. Bo z nasion Konopii można produkować bardzo kaloryczne paliwo. Konkurent dla ropy naftowej. Do tego palenie konopi odblokowuje szyszynke i człek zaczyna myśleć samodzielnie. I jest jeszcze wiele innych powodów dla których takie dziwne badania będą wychodzić. 

Portret użytkownika axell69

Naukowcy bredzą jak zwykle 

Naukowcy bredzą jak zwykle  lub jak po dobrym joincie , skoro THC  zaburza im  badanie   nad DNA  osobnika  , to  może znaczyć  jedynie tyle że , nie są w stanie  wyprodukować   substancji ,  jednorakiej  dla każdego faceta,  by   pozbawić go lub nadać mu jakiś cech, w formie  szczepionki  lub  tabletki , do reprodukcji tego  czego oczekują   "inni"  z nwo. 

Skomentuj