Palenie książek przez księdza z Gdańska odbiło się echem na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Ksiądz z gdańskiej Fundacji SMS z Nieba spalił stos książek, uznanych przez niego za świętokradzkie. Wśród zniszczonych tytułów propagujących czarną magię znalazły się między innymi książki z przygodami Harry'ego Pottera.

Fundacja SMS z Nieba opublikowała zdjęcie z uroczystego spalania książek na swoim profilu na Facebooku, jednak materiały szybko zostały usunięte po lawinie krytyki, która spadła na duchownego. Na szczęście w Internecie nic nie ginie i użytkownikom udało się zapisać fotografię, zanim została skasowana.

Duchowny argumentował swoje działania biblijnymi cytatami, w których potępiono magię. Ksiądz uważa, że wszyscy chrześcijanie powinni sprzeciwiać się centralizacji magii w powieściach (szczególnie tych młodzieżowych). Warto jednak zwrócić uwagę, że wśród spalonych materiałów znajdowały się również symbole innych religii. Po lawinie negatywnych komentarzy, jakie pojawiły się na profilu Fundacji, ksiądz Rafał Jarosiewicz przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni i usunął zdjęcie, aby "nie generowało kolejnych emocji".

Wielu internautów wyraziło pogardę wobec inicjatywy duchownego. Użytkownicy słusznie zauważyli, że nie spotkali jeszcze w życiu nikogo, kto by gwałcił, kradł czy mordował w imię Harry'ego Pottera, natomiast w imię Biblii do nieprzyjemnych incydentów dochodziło tysiące, a może nawet miliony razy.

 

Niektórzy posunęli się jeszcze krok dalej i porównali duchownych do nazistów, którzy w latach 30. XX wieku dokonywali zbiorowych pokazów palenia tzw. dekadenckich książek. Najpierw palone były dzieła żydowskich pisarzy, a później ofiarami rasistowskiej ideologii stali się sami autorzy. 

 

Warto też zwrócić uwagę, że ksiądz, który postanowił spalić na stosie książki nie widzi problemu w jawnym bałwochwalstwie, którym jest oddawanie czci posągom i kult świętych. Stoi on przecież w ewidentnej sprzeczności z pierwszym przykazaniem.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika <hello world!>

Sorry ale tego to nie zniosę

Sorry ale tego to nie zniosę Panie redaktor.

"natomiast w imię Biblii do nieprzyjemnych incydentów dochodziło tysiące, a może nawet miliony razy."

Ile chrześćjan za Biblię ginie, ile zginęło? ISIS coś panu mówi? Wyjdź do ludzi, powiedz żeby pan "Seba" nie krzyczał na żonę, nie bił, bo przecież widać ten siniak, ponieważ w Bibli Jezus mówi co innego. Powiedz w parku gościowi żeby odłożył flachę, bo obok dzieci się bawią, a to demoralizuje. Albo na impreze gdzie wszyscy się literalnie piepszą (co drugi klub dla młodych, co piątek to burdel), i przytocz im coś. Jaka będzie reakcja? Posłuchają? Powodzenia w traceniu zębów.

Mordowali w imię Biblii owszem, ale nie chrześćjanie (ci którzy słuchają rozumieją i wykonują słowo Jezusa, Jeszuy), tylko fanatycy. Indian mordowali po prostu europejczycy, by zdobyć ziemię, tak na przykład na ziemi ognistej poszło o to że biali chcieli paść owce, no ale czerwoni wokół, też żyć chcą, no to upili całe plemię, wszystkich wystrzelali, razem z dziećmi.

To o Biblie? Nie, po prostu każdy europejczyk rodzi się, potem zostaje ochrzszczony jako katolik. Jak widać to tak nie działa.

Papierze to politycy. Tak było zawsze. No ale jak to tak? Powiedzieć ludziom że nie za Maryję walczą, tylko o wpływy.

Więc sorry, z Biblią w ręku mordować to raczej oksymoron. 

Portret użytkownika Dd

Tak popatrzcie z boku na

Tak popatrzcie z boku na takie wydarzenie. Jeśli ktoś w teatrze kopuluje z figurami przedstawiającymi ważne postacie dla chrześcijan albo umieszcza symbole religijne w niedwuznacznych sytuacjach to jest to z przyklaskiem przyjmowane i bronione jako nowoczesny happening. A tutaj od razu zostało uznane za wielkie przestępstwo. 

Portret użytkownika ytre

9 Gdy ty wejdziesz do kraju,

9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.(Pwt 18,9-14)

Portret użytkownika cofnieci w czasie

Naprawde niektorzy sa

Naprawde niektorzy sa cofnieci w czasie .... a co wam do tego ze pali ,,!!!!!!!?,,,,

niech pali jak mu sie nie podoba!!! zyjemy w wolnym kraju ..

a podrugie jak Nergal spalil Biblie to nikt sie tak nie burzyl jak przy spaleniu takiej tandety jak Harry Poter.

Ludzie maskra jacy wy jestecie do tylu

Portret użytkownika Milosnik Putina

 

 

Mam w swojej bibliotece kilka ksiazek bogato ilustrowanych o rasologii, wydanych jeszcze w pamietnych i pieknych czasach panowania Herr Bundeskanzler Hitler Adolf. 
I dzieki tej bogatej wiedzy zawartej w tych  ksiazkach potrafie odroznic bardzo latwo np. Polaka od Eskimosa czy innego Czukczy.
I dlatego tez tylko jeden rzut oka na facjate tego pana ksiedza z Freie Stadt Danzig, ktory to jak jakis faszysta czy inny nazista niekoniecznie niemiecki ksiazki palil dla rozwoju dzieci naszych kolosalne znaczenie majace wystarczyl mi aby ze 100 % pewnoscia stwierdzic, ze nie byl ten prowokator swiadomy - Polakiem.
Moze byl jakims krewnym Herr Biskup Hoser lub Herr Biskup Pätz albo Herr Pralat Charamsa ale Polakiem ten Trocki wspolczesny niestety na pewno nie byl, co mnie bardzo a to bardzo zasmucilo, gdyz uwazam ta nacje za wyjatkowo durna i opozniona w rozwoju cywilizacyjnym w porownaniu chocby z takimi Rosjanami czy Bialorusinami.

Strony

Skomentuj