Pakistan zestrzelił dwa indyjskie myśliwce nad Kaszmirem!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W Kaszmirze zrobiło się bardzo niebezpiecznie. W dniu dzisiejszym, Pakistan zestrzelił dwa indyjskie myśliwce i schwytał jednego pilota. Mniej więcej w tym samym czasie, Indie również zniszczyły jeden pakistański samolot wojskowy. Czy te niepokojące wydarzenia doprowadzą do wielkiej wojny?

 

We wtorek, Indie przeprowadziły naloty na pakistańską część Kaszmiru, gdzie stacjonuje tzw. Armia Mahometa – islamskie ugrupowanie zbrojne, które podobno otrzymuje wsparcie od samego Pakistanu. W związku ze sprzecznymi doniesieniami trudno powiedzieć, czy tamten atak wyrządził jakiekolwiek straty.

Jednak dziś sytuacja w Kaszmirze znacznie pogorszyła się, gdy pakistańskie lotnictwo zestrzeliło dwa indyjskie myśliwce, które naruszyły przestrzeń powietrzną. Jeden pilot zdołał się katapultować i trafił do niewoli. Media podają, że jeszcze wcześniej, Indie również zestrzeliły jeden wrogi myśliwiec, ale Pakistan temu zaprzecza.

Ponadto, wczoraj doszło do wymiany ognia w pobliżu linii kontrolnej. Zginęło czterech pakistańskich cywilów i 10 zostało rannych, a po stronie Indii, pięciu żołnierzy odniosło obrażenia. Analitycy raczej nie mają wątpliwości, że sytuacja będzie tylko pogarszać się i może dojść do kolejnych niebezpiecznych incydentów, które mogą zapoczątkować czwartą wojnę o Kaszmir.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Trzeba czytać Sputnik ?....To

Trzeba czytać Sputnik ?....To smutne i prawdziwe jak bardzo się porobiło.Dzisiaj żeby dowiedzieć się na prawdę czegoś rzetelnego o tym co dzieje się na świecie ....to panie, ale się porobiło ...trzeba czytać kremlowską gazetę.Inaczej panie...to smutne, ale te "słuszne" bo demokratyczne a demokratyczne, bo nasze słuszne, to one panie ... robią nas w bambbukułło a nawet wcale nic nie napiszą.Otworzysz pan jakiś portal albo inne źródło prawdy źródlanej a tam co ? Zamiast źródlanej panie, to szmbo sie wylewa.Się porobiło co nie ?

Portret użytkownika U_P_Adlina

Żyjesz w przeszłości, zamiast

Żyjesz w przeszłości, zamiast w teraźniejszości. Dziś w Moskwie nie ma już żydo-ZSRR, a to co ma się mysleć i robić w Polsce kontroluje obecnie bandycki żydo-uSSman. Ale to jakoś ci nie przeszkadza i nie słychać kwików z twojej strony w tym temacie. I pewnie polecasz wszystkim "jedynie słuszną prawdę" z żydo-uSSmańskich ścieków typu tvn24, czy TVPis, prawda?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj