Pakistan zagroził Indiom wojną nuklearną

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Napięta sytuacja w Kaszmirze może ewoluować w niebezpiecznym kierunku. Premier Pakistanu Imran Khan stwierdził, że jeśli świat nie zareaguje na działania Indii w spornym regionie to może dojść do krwawego konfliktu zbrojnego, który może przeobrazić się w konflikt nuklearny.

 

Kaszmir to jeden z najbardziej zmilitaryzowanych regionów na świecie, do których Indie i Pakistan roszczą sobie prawo. W sierpniu bieżącego roku, zamieszkany w większości przez muzułmanów indyjski stan Dżammu i Kaszmir utracił swój specjalny status. Indie nie tylko zwiększyły swoją władzę nad tym regionem, ale wysłały też dodatkowe wojsko, wprowadziły godzinę policyjną i ograniczono dostęp do internetu, a podczas protestów podobno aresztowano setki osób.

 

Władze Pakistanu oskarżają Indie o nieludzkie traktowanie mieszkańców Kaszmiru i domagają się, aby świat zareagował na „agresję” Indii. Premier Imran Khan podczas Zgromadzenia Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku powiedział, że nastroje w Kaszmirze będą się radykalizować, a ryzyko ataku terrorystycznego będzie tylko wzrastać.

Gdy dojdzie już do zamachu, Indie prawdopodobnie zrzucą winę na Pakistan, co zwiększy napięcia w regionie i może sprowokować konflikt zbrojny. Imran Khan zasugerował, że jeśli wybuchnie wojna konwencjonalna, Pakistan nie podda się i będzie walczył do samego końca, co w przypadku obrony przed agresorem będzie oznaczało użycie broni nuklearnej.

 

Indie i Pakistan stoczyły już kilka wojen o Kaszmir, a teraz istnieje realne ryzyko wybuchu kolejnego konfliktu. W lutym 2019 roku doszło do krwawego zamachu terrorystycznego, w wyniku którego zginęło ponad 40 indyjskich żołnierzy. Następnie doszło do wymiany ognia, w wyniku której Pakistan zestrzelił dwa indyjskie myśliwce, a Indie zniszczyły jeden pakistański myśliwiec i kilka dronów. Od tego czasu, w regionie panuje względny spokój, ale nikt nie wie, jak długo jeszcze potrwa, gdy władze obu państw wzajemnie grożą sobie wojną.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Kwazar

Bynajmniej jestem obrącą

Bynajmniej jestem obrącą Pakistanu islamskich wartości w Kaszmirze! Żaden ze mnie hindiski bohater hinduizmu obrońca Kaszmiru ale ani razu w tekście artykułu pt.Pakistan zagroził Indiom wojną nuklearną Pakistan NIE ZAGROZIŁ INDIOM wojną nuklearną ! Cały czas jest mowa o nieprzewidzianych kosekwencjach,braku reakcji świata i tego, że to się może źle skończyć jak pójdzie to w całkiem idiotycznym kierunku.Pakistan nawołuje d zachowania zdrowego rozsądku zanim nie będzie dla wszystki tam za późno.Reasumując nie wiem o co chodzi z tym tytułem newsa ?

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Yoda

Wyłumacz proszę ,albowiem

Wyłumacz proszę ,albowiem ciekawym jestem ,  jakimi to torami myśli twe biegły, że z artykułu o sytuacji politycznej (napiętej w jakimś regionie) doszedłeś do wywodów tylko i wyłącznie o bóstwie pomarłej niewiasty. 

Takie trzymanie się tematu ( ironia) budzi skrajne przerażenie . Pokazuje skalę wyjałowienia i bezmyślności u czytających. Zgroza. 

Yoda

Portret użytkownika Kwazar

Pozwól że ja się odpowiedzią

Pozwól że ja się odpowiedzią za bary wezmę na twoje całkiem logiczne zapytanie.A więc,no bo to jest tak.Jak już kompletnie nie łapię szalonej sytuacji w realu rzeczywistości to mówię ...o Jezus Maria! Stąd już tylko o kroków milimetry do apokalisy i transdendencji pójścia na łatwiznę bo bogowie są wielcy ! Takie zamieszanie mózgu mnię zwyczajnie dopada.

 

Być może,że zanieczyszczenie powietrza doprowadza ludzi do szaleństwa ? Albo jak moje cierpienie na dolegliwość sztucznej inteligencji.

Portret użytkownika Illuminat13

W sierpniu bieżącego roku,

W sierpniu bieżącego roku, zamieszkany w większości przez muzułmanów indyjski stan Dżammu i Kaszmir utracił swój specjalny status.  Rozpanoszyly sie demoniczne religie z katolicyzmem wlacznie [nie mylic z naukami Jezusa] dziela i rzadza wywoluja wojny oglupiaja narody  okradaja z godnosci Ten czas tej ziemi dobiega konca wystarczy wyjsc na zewnatrz i zobaczyc co sieja na niebie i jak bardzo aktywne jest slonce  

Rozdział 6:5,6

 

5,6. A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej. I usłyszałem, jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.  

8 Czwarty anioł wylał swój puchar na słońce. I poraziło ono ludzi swoim żarem.

9 Upał był tak wielki, że mieszkańcy zaczęli przeklinać Boga, rządzącego katastrofami. Ale nie opamiętali się i nie oddali Mu czci.

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Myślę, że zbyt się

Myślę, że zbyt się przejmujesz naszym Słońcem, które nie jest wcale inne jak za mojej młodości. Po prostu pewien cykl. Starsi tu ludzie również zaczynają panikować, bo gdy byli młodzi, to nie zwracali uwagi na upały i susze, tylko sie byczyli na plażach a teraz z racji wieku i zatrucia organizmów pepsi, hamburgerami i innym badziewiem słoneczka muszą unikac..Również dzieci zatrute Mac Donaldem i innym skurwysynskim żarciem też. Ja tam leżę na tym upalnym słońcu od 8 do 18, nurzam się w wodzie i nic mi nie jest... Spokojnie... Apokalipsa jest zaplanowana od człowieka nie od Boga, bo on z racji naszego podarunku Wolnej Woli nie wpierdala się w nasz żywot. Tak, że zamiast w gwiazdy patrz w oczy szubracom dążącym do owej Apokalipsy i ich eliminuj...

Skomentuj