Pakistan jest najtańszym krajem do życia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Eksperci co roku badają, w których państwach koszty utrzymania i czynszów są najwyższe. Okazuje się, że najtaniej żyć w Pakistanie.

Utrzymanie i czynsz w Pakistanie, to tylko 14% kwoty, którą trzeba by wydać żyjąc w Nowym Jorku, który w tego typu rankingach jest punktem odniesienia.

Wśród krajów UE, najtańsza jest Rumunia.

Na przeciwnym biegunie są takie kraje, jak Szwajcaria, HongKong, Islandia, Singapur, Norwegia, Luksemburg, Irlandia i Bahamy.

Najdroższym krajem okazała się właśnie Szwajcaria. Koszty życia w tym państwie, bez uwzględniania cen wynajmu, są średnio o 22% wyższe niż w Nowym Jorku, w którym z kolei cena wynajmu jest o 12% wyższa.

Polska zajmuje 73 miejsce w zestawieniu 132 krajów i to akurat powinno nas cieszyć. Rzadko kiedy bowiem tak odległa pozycja, jest powodem do zadowolenia. W tym wypadku jednak jest to handicap.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Tak ! Najtaniej to jest chyba

Tak ! Najtaniej to jest chyba w Pakistanie bo napisali.Najtaniej to będzie dla Francuza,Niemca ale i dla Rosjanina Chińczyka itd ale i dla Polaka też ! Wypłata w Jojro i mi śmigać żyć w Pakistnie.Wiecie jak tam jest tanio ? Tylko ciekaw jestem czy szary Pakistańczyk podziela mój zachwyt w taniościach w Pakistanie ? A wiecie jak tanio jest na Białorusi a nawet w Rosji ? No żyć a tylko placić z wypłaty w jojro,no i inne tego typu nonsensy, pierdolenie kotka za pomocą młotka, ale w sumie to fajnie jest.

Portret użytkownika Esteban

Chyba nie znasz realiów, bo

Chyba nie znasz realiów, bo zwyczajnie bredzisz. Jeżeli piszesz o Rosjanach i Chińczykach, to powinieneś mieć na uwadze, że chodzi o promil społeczeństwa. Reszta w obu krajach żyjesz skromnie lub w biedzie. Polecam wyjazd do obu tych krajów po za Moskwę czy Pekin, to może odechce ci się pisania takich banialuków.

Portret użytkownika Kwazar

Widzisz ofiaro propagandy

Widzisz ofiaro propagandy polskawej Już cię żółć żółta chińska dławi a ruska niewypita wódka otępia a wcale jeszcze nie załapałeś o czym mowa była.Tobie, tylko jak temu psu pawłowa powiedzieć, ruski albo chińćyk i już kąsasz A tu o Pakistan ważny nam chodzi chłopie O PAKISTAN ! i jego taniość liczoną po ojro wypłatę niemożebną.

Portret użytkownika Kwazar

Jestem osobą niepełnosprawną

Jestem osobą niepełnosprawną a ty od razu mi zarzucasz że jestem debil i buc zachlany. Ja to tylko takie porażenie mam i jako okololicznościowy abstynent, to już Ci gdzieś napisałem żebyś się tak nie nadymał, bo ci ...no wiesz ...pęknie.

Portret użytkownika Esteban

Widzisz kmiocie, tak się

Widzisz kmiocie, tak się sklada, że sporo podróżuje i pewne rzeczy znam z autopsji. Gdy wyjdziesz z kołchozu i przestaniesz chlać płyn chłodniczy, może kiedyś pojedziesz.... do Irkucka,  pało niemyta.

Portret użytkownika Kwazar

Kmiocie ?! Kmiocie ?! Tylko

Kmiocie ?! Kmiocie ?! Tylko nie po twarzy ! No... a weź a się tak nie nadymaj, bo ci żyłka pęknie i o sorry odwołuję co napisałem, bo nie wiedziałem, że z ciebie to taki obyty globtrottler czy goloblertrolter czy jakiś inny znamienity obierzyświat jest.Ty wiesz gdzie ja już nie byłem ? Wiesz ?  No...a do Irkucka pojadę a co by nie ? Masz nawet dory pomysł.Wyjadę nareszcie z tego kołchozu.Wszystko jednak w swoim czasie i uzależniam od np. jak wytrzeźwieję.

Portret użytkownika irfy

Zestawienie z gatunku

Zestawienie z gatunku "bałwany - bawanom". Ale grunt, że "eksperci" sobie zarobili. Może nawet ci sami, co od Covida? Bo przecież kto mógłby przypuszczać, że życie w Szwajcarii, gdzie minimalna krajowa wynosi około 2000 franków szwajcarskich będzie miejscem drogim jak sto diabłów? Z tym Pakistanem to też komedia. Bo żyje się tam może i tanio, ale za to tak dziadowsko, że gdyby było to możliwe, to wszyscy Pakistańczycy z miejsca przeprowadziliby się do Europy. Najlepiej do... Szwacarii, ale Niemcy albo Wielka Brytania też mogłaby być.

Poza tym "eksperci" najwyraźniej odwalili fuszerkę. Bo myślę, że jakby komuś udało się na przykład przekonać takiego Kim Dzong Una, żeby pozwolił na wynajęcie mieszkania w takim Pjongjangu, bez groźby zakwaterowania w "obozie reedukacyjnym", to w takiej Korei Północnej można by sobie żyć jak pączek w maśle za jakieś 200 dolców. Pod warunkiem, że płaciłoby się w zielonych. I co z tego wynika? Kompletne gówno, bo nikt w tej Korei nie chce żyć, podobnie jak w Pakistanie.

Z tym Nowym Jorkiem to też żenada, bo to stolica imperium. Powoli odchodzącego w cień, ale jeszcze wciąż potężnego.  Żyje się tam dziadowsko, miasto jest brzydkie jak krowi placek, ale jeśli ktoś chce robić w USA duże interesy, to musi tam mieć filię. Sąd takie a nie inne ceny życia a w szczególności wynajmu. Równie dobrze można by za punkt odniesienia przyjąć Monako albo Luksemburg. Szczególnie z tym wynajmem. Wtedy by się dopiero pokazały cuda. Podsumowując - raport stworzony przez "ekpertów" na miarę tych covidiańskich, w celu przekonania mieszkańców murszejącego imperium, że wciąż są najwspanialsi na świecie.

Strony

Skomentuj