Pacjent z chipem Neuralink umie już sterować komputerem za pomocą myśli

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Neuralink, firma Elona Muska, osiągnęła znaczący kamień milowy, implantując po raz pierwszy interfejs mózg-komputer w ludzkim mózgu. Celem tego przełomowego badania klinicznego jest umożliwienie osobom z paraliżem sterowania urządzeniami za pomocą myśli.

 

Pierwszy implant został zaimplementowany pacjentowi, a badanie koncentruje się na osobach z czterokończynowym paraliżem i stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS) w wieku 22 lat i starszych, dając nadzieję osobom z poważnymi zaburzeniami ruchu.

 

Neuralink wykorzystuje w pełni implantowany i bezprzewodowy interfejs, który stanowi nowość wśród BCI (Brain-Computer Interfaces) rejestrujących aktywność pojedynczych neuronów. Implant Neuralink ma wielkość dużej monety i jest projektowany do implantacji w czaszce, z ultra-cienkimi drutami wchodzącymi bezpośrednio do mózgu. Chip zawiera 64 elastyczne polimerowe nici, zapewniające 1024 miejsca do rejestrowania aktywności mózgowej. Ta technologia ma potencjał do zrewolucjonizowania życia osób z paraliżem, umożliwiając im kontrolowanie urządzeń za pomocą myśli.

 

Badanie ma na celu ocenę bezpieczeństwa, jakości sygnałów neuronalnych oraz trwałości i użyteczności urządzenia. Oczekuje się, że uczestnicy będą korzystać z urządzenia przynajmniej dwa razy w tygodniu do sterowania komputerem i przekazywania informacji zwrotnych na temat swoich doświadczeń. Wyzwania takie jak bezpieczeństwo i dobrostan wolontariuszy są kluczowe, a obserwacja długoterminowych efektów urządzenia będzie miała kluczowe znaczenie dla oceny jego skuteczności i bezpieczeństwa.

 

W ostatnich latach firma przeprowadziła testy na zwierzętach, takich jak świnie i małpy, demonstrując możliwość monitorowania aktywności neuronów i sterowania urządzeniami zewnętrznymi za pomocą myśli. W maju 2023 roku Neuralink otrzymał zgodę od Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na przeprowadzenie pierwszych testów klinicznych na ludziach. Oznacza to znaczący krok naprzód, mimo że firma spotkała się z krytyką dotyczącą traktowania zwierząt w eksperymentach oraz potencjalnych konfliktów interesów w radzie nadzorującej testy na zwierzętach.

 

W styczniu 2024 roku Elon Musk ogłosił, że pierwszy człowiek otrzymał implant od Neuralink, co stanowi przełom w realizacji wizji firmy. Choć szczegółów dotyczących pacjenta nie ujawniono, firma wcześniej poszukiwała osób z tetraplegią spowodowaną uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub chorobą neuronów ruchowych, jak ALS. Neuralink jest jedną z wielu grup pracujących nad połączeniem układu nerwowego z komputerami, co ma na celu pomoc w leczeniu zaburzeń mózgu, pokonywanie urazów mózgu i inne zastosowania. 

 

Pierwszym celem takiego interfejsu mózg-komputer jest umożliwienie ludziom kontrolowania kursora komputera lub klawiatury za pomocą samych myśli. Pierwszy produkt Neuralink, nazwany "Telepatia", ma umożliwić użytkownikom kontrolowanie telefonów lub komputerów "po prostu myśląc". Początkowi użytkownicy to osoby, które straciły użyteczność kończyn.

 

Warto jednak zauważyć, że choć Neuralink używa innowacyjnych procedur, takich jak chirurgia robotyczna, do umieszczania urządzenia w mózgu, to jest to pierwszy raz, kiedy implantowano je człowiekowi, i wiele pozostaje nieznane. Chirurgia mózgu nie jest rzeczą trywialną, niesie za sobą znaczące potencjalne ryzyka, takie jak krwawienie mózgu czy napady drgawkowe. Ponadto, konkurenci Neuralink planują używać swoich urządzeń tylko do zastosowań medycznych, ale Musk był bardzo głośny na temat ich wykorzystywania poza medycyną, na przykład, mówił o implantach dla mas, które pozwolą ludziom rejestrować wszystko, co się z nimi dzieje, i uzyskiwać dostęp do tych informacji, kiedy tylko zechcą.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

                             

                                                                                            

człowiek z cipem - z cipem od cipa - czy jest to powiązane z nowomodą nazewnictwa innoseksualnej polityki lemingowcuf

zainstalowali cipe w mózgu i steruje ona myszką kontrolując komputra !

Jak widać na co dzień myszki kontrolują dużą populację normalnych hetero licząc na to , że jakiś un wsadzi bateryjkę w myszkę i ona wtedy działa , klika w wiele okienek onego aby wykonywał polecenia muzgu z cipą.

Takie komputry nazywamy wtedy cipa.

Wszystko się zgadza - przejęcie kontroli cipy nad siłą pchającą świat w rozwoju - szykuje się upadek z kontrolą cipów.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ba19

A czy to działa w dwie strony

A czy to działa w dwie strony , czy to technologia " Borg " ?

Opór jest daremny,  zostaniecie zasymilowani do naszej technologii Borg !

" Bórg " musiał używać przemocy do tej technologii a Ziemianie  robią to dobrowolnie !

Co dla jednego błoto to dla drugie złoto !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika syriues

Ciala pomieszane z zelazem

Ciala pomieszane z zelazem nie okaże sie spojnoscia,beda sie niestety zwalczac.Takie mrzonki ,ze bede mial czipa I wyrosna mi piora I bede latac, to ekstra debilny pomysł. No ale Melon Mózg nie ma wyjscia jak nas karmic ta idiotyczna rewolucja. 

My jesteśmy o wiele bardziej zaawansowani anizeli jakies chipy debilne.My tych czipow nie potrzebujemy,bo nasz procesor jest czysto biologiczna tkankowa zaawansowana technologia I sie bedzie nasz Avatar ponizal ,aby wczepiac sobie idiotyczne psujace sie podzespoly. 

Portret użytkownika inzynier magister

klausz szwab i szwabstika już

klausz szwab i szwabstika już zacietrają rączki... a potem każdemu będą bchcieli wcisnąć takie nowocesne coś jako znak postępu i nowoczesności, a wariaci lewaccy pewnie dadzą sobie to zainstalować... w imię i znamię 666... tak jak śmiercionki były postępem i nowoczesnością a nawet narodowym szczepieniem bohaterskim ! Smile

Biolog Felipe Reitz z Brazylii ma własny zestaw sprzętu do obrazowania termograficznego i zaczął diagnozować swoich zaszczepionych pacjentów, którym wstrzyknięto zastrzyki przeciw covid. Odkrył rozległe krzepnięcie krwi w całym układzie naczyniowym u bezobjawowych osób, które otrzymały zastrzyk. Obrazowanie termograficzne pokazuje masywne skrzepliny krwi u bezobjawowych zaszczepionych

Termografia lub obrazowanie termiczne może wykryć nieprawidłową wewnętrzną temperaturę ciała. Pozwalając na podkreślenie obszarów zapalnych i słabego krążenia krwi. Jest to najskuteczniejszy nieinwazyjny sposób wykrywania DVT, czyli zakrzepicy żył głębokich. Inaczej znanej jako skrzepliny krwi.  Biolog Felipe Reitz z Brazylii ma własny zestaw sprzętu do obrazowania termograficznego i zaczął diagnozować swoich zaszczepionych pacjentów, którym wstrzyknięto zastrzyki przeciw covid. Odkrył rozległe krzepnięcie krwi w całym układzie naczyniowym u bezobjawowych osób, które otrzymały zastrzyk.

To zdjęcie zostało zrobione na 23-letnim sportowcu. Ciemne linie to skrzepliny krwi. Ten 23-latek przyjął zastrzyk, ale nie ma żadnych objawów. Felipe Reitz przeprowadził również analizę żywej krwi. I tak jak słyszeliśmy od kilku innych badaczy, Reitz donosi o obecności obcych struktur nabierających kształtu we krwi zaszczepionych. I pokazał, jak komórki krwi zlepiają się w wyniku otrzymania zastrzyku. W zeszłym tygodniu doktor Richard Fleming opublikował film o tym, co dzieje się, gdy szczepionki genetyczne są dodawane bezpośrednio do ludzkiej krwi. Po dodaniu szczepionki Janssen do zdrowej próbki krwi, można zobaczyć w powiększeniu jak krew zaczyna się zbijać i zlepiać. W badaniach przeprowadzonych przez Natural News stwierdzono, że te tak zwane skrzepliny są prawie całkowicie pozbawione kluczowych elementów markerowych, które byłyby obecne w ludzkiej krwi, ale wykazują znacznie wyższe stężenia pierwiastków stosowanych w elektronice i obwodach elektrycznych.

Tymczasem dyrektor generalny Moderny, firmy, która wyszlamowała swoich klientów na 500 procent za śmiercionośny zastrzyk, otrzymał 50-procentową podwyżkę po spieniężeniu akcji o wartości 400 milionów dolarów. Im dłużej żyjemy bez sprawiedliwości, tym bardziej jest to do zaakceptowania. Moderna inwestuje teraz w przyszłość mRNA. tutaj zródło: https://www.bibula.com/?p=140383

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj