Pacjenci z COVID-19 doświadczają dziwnych nieprawidłowości w mózgu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Po zbadaniu wyników setek encefalogramów pacjentów cierpiących na chorobę COVID-19 wywoływaną przez koronawirusa lekarze ujawnili bardzo niebezpieczne powikłania - u wielu z nich wystąpiły patologie mózgu.

Co jakiś czas słyszymy o nowych skutkach ubocznych zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Cierpią również ci, którzy skutecznie pokonali tę chorobę. Wśród wielu poważnych objawów choroby COVID-19 najnowsze to dziwne zmiany neurologiczne, których doświadcza wielu pacjentów.

 

Nagła utrata węchu i smaku była jednym z pierwszych nietypowych objawów zgłaszanych przez pacjentów z COVID-19. Ponadto lekarze opisywali przypadki udarów, drgawek i rozwoju obrzęku mózgu, czyli zapalenia mózgu. Według raportów lekarzy, niektórzy pacjenci, u których zdiagnozowano COVID-19, doświadczają również dezorientacji, zawrotów głowy i trudności z koncentracją.

 

Przez kilka miesięcy lekarze próbowali zrozumieć, jak wirus wpływa na ludzki mózg, ale nie potrafili w pełni wyjaśnić mechanizmu jego działania. Podsumowując ogromną ilość rozbieżnych danych, dwóch neurologów przeanalizowało badania o tym, w jaki sposób COVID-19 zaburza wzorce normalnego funkcjonowania mózgu.

 

Główny nacisk położono na badanie elektroencefalogramów, które rejestrują aktywność elektryczną w różnych częściach ludzkiego mózgu, zwykle za pomocą elektrod umieszczonych na skórze głowy. Spośród 420 pacjentów, u których zarejestrowano podstawę EEG, najczęstszą przyczyną badania była zmiana stanu psychicznego. Około 2/3 badanych doświadczyło majaczenia, śpiączki lub otępienia.

 

Blisko 30% pacjentów doświadczyło napadu padaczkowego, który skłonił ich lekarza do wykonania EEG. Niektórzy pacjenci mieli problemy z mową, podczas gdy inni mieli nagłe zatrzymanie akcji serca, które mogło zakłócić przepływ krwi do mózgu. Skany EEG pacjentów wykazały szereg nieprawidłowości w czynności mózgu, w tym pewne rytmiczne wzorce i epileptyczne wybuchy aktywności. Najczęstszą anomalią był tzw. „rozproszone spowolnienie”, czyli ogólne spowolnienie fal mózgowych, wskazujące na dysfunkcję aktywności mózgu.

 

W przypadku COVID zaburzenie to może być wynikiem rozległego zapalenia, gdyż organizm wzmacnia swoją odpowiedź immunologiczną. Inną możliwą przyczyną jest zmniejszony dopływ krwi do mózgu, jeśli serce i płuca są słabe. Jeśli chodzi o efekty miejscowe, jedna trzecia wszystkich stwierdzonych nieprawidłowości dotyczyła płata czołowego, części mózgu odpowiedzialnej za logiczne myślenie i podejmowanie decyzji. Płat czołowy pomaga nam również regulować emocje, kontrolować nasze zachowanie oraz wpływa na uczenie się i koncentrację.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ccc

Widać już przygotowania, żeby

Widać już przygotowania, żeby możnabyło zwalać skutki uboczne "czegoś" co zostało albo zostanie wprowadzone na koronawirusa. Np. jak będą uszkodzenia neurologiczne po szczepieniach, to co się powie? Winne covid-19!

Covid dobrym wytłumaczeniem na wszystko, nawet na łysienie, niepłodność, zawały i raka.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika elle

Obejrzyjcie sobie Resident

Obejrzyjcie sobie Resident Evil najlepiej cz.2 z 2004 r. Tam jest pokazane jak to będzie wyglądało, bardzo realistycznie. Bolywood często tworzy filmy które są oczywistą prognozą na przyszłośc, mało tego rozpowszechnia je w kinach. Ludziom jednak nie budzi to skojarzeń.

Portret użytkownika antyryt

Wrażenie życia, chęć

Wrażenie życia, chęć samodzielności, próby samodzielnego myślenia i niezależnego wyciągania wniosków - to jedne z niewielu, niedawno odkrytych, objawów koronaciula. Jeżeli widzisz którykolwiek z tych objawów - natychmiast zgłoś się na test albo podejmij samoizolację. Ale jeżeli zauważysz skłonność do zauważania kłamstw medialnych, albo, co gorsze, ogarnia cię chęć przeciwdziałania - sprawa jest poważna na tyle, że zajmie się tobą aparat państwowy i umieści cię w polskich obozach fema, żebyś mógł "wyzdrowieć" - dla twojego dobra, oczywiście.

Ostatnie miesiące to taki sobie mały sprawdzianik na przekupnośc, skurwysyńskość względem "bliźniego", itp, który to sprawdzian automatycznie wypłaci nagrodę każdemu skorumpowanemu kundlowi w ciągu najbliższych pięciu lat. A stawką jest oddalenie swojej śmierci i cierpień w zamian za przybliżenie śmierci i cierpień bliźniego. Obstawiać, kundle lekarskie, dziennikarskie i trolowskie! 1000PLN za skórę (łódzkim medykom łza się w oku zakręci w tęsknocie za czasami gdy pavulon był na wyciągnięcie ręki) i kilka tygodni życia więcej w lepszych warunkach w zamian za spacyfikowanie inaczej myślących! Tylko kilka zdechłych pod szpitalem na wyrostek w zamian za klika tygodni życia więcej, zanim was to samo spotka z ręki kolegów! 
Klaskałbym widząc tą subtelną grę najciemniejszych sił natury, gdyby nie świadomość, że jest ona od dawna przewidziana ze względu na skurwysyńskość i przekupność rodzaju ludzkiego.

Kurwa mać: nie widzicie, że wszystkie problemy świata kończą się, gdy tylko kazdy powie: pierdolę rozkazy prowadzące do śmierci ludzi, pierdolę covidowe+ dla lekarzy i nie odprawię chorych na wyrostek, żeby umarli, a żeby potem przyszły za nie pieniądze za sfałszowanie, że wykitowali na covid+?
Napradę, nawet teraz zgarniacie kasę, która i tak zniknie wam z rąk jak dym w ciągu 5 lat?!
.... jeżeli tak, to faktycznie zasługujecie na wszystko co nadchodzi... a nadchodzi naprawdę coś niezłego, co ludzie widzieli może ze trzy razy w swojej historii. Ale tym razem będzie to wybitnie sprawiedliwe, bo własnoręcznie zbudowane przez ludzi.
Jeżeli ludzie się nie zmienią na lepsze, i to natychmiast, to słowo "człowiek" stanie się niedługo, jednocześnie, wspomnieniem i przekleństwem dla innych. Nic nie jest ukryte: poczytajcie sobie zmiany w prawie wprowadzone w ostatnich 20-30 latach, poczytajcie wystąpienia urzędników onz.

 

Portret użytkownika drako_tr

Warto tu przypomnieć, że

Warto tu przypomnieć, że WSZYSCY  ci „cierpiący…” mieli robione testy, i to nie jednokrotnie… i to właśnie te testy doprowadziły do zaburzeń …, czas dopiero pokaże, jak mocno tych ludzi czymś zainfekowano, przypuszczam, że skutki będą naprawdę straszne…

Łatwo będzie zweryfikować prawdę, porównując stan zdrowia osób, które nie pozwoliły sobie grzebać przy mózgu, czy w gardle, z osobami, które na to pozwoliły....o ile będą jeszcze żyły.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj