Otwarcie pierwszego na świecie hotelu kosmicznego zaplanowano na 2027 r.

Kategorie: 

Źródło: Orbital Assembly

Wakacje w kosmosie mogą być możliwe już w 2027 roku.  To właśnie wtedy ma zostać otwarty pierwszy orbitalny hotel

W 2019 roku kalifornijska Fundacja Gateway przedstawiła plany budowy hotelu w stylu statku wycieczkowego, który pewnego dnia może wznieść się ponad ziemską atmosferę. Ta futurystyczna koncepcja o nazwie „Stacja Von Brauna”, składająca się z 24 modułów połączonych szybami wind, tworzących obracające się koło, które obraca się wokół Ziemi, miała być całkowicie gotowa do 2027 roku.

 

Minęło jeszcze kilka lat, a hotel otrzymał nową nazwę - Voyager Station, a wybuduje go Orbital Assembly Corporation, nowa firma budowlana kierowana przez byłego lotnika Johna Blinkowa, który kieruje również Fundacją Gateway. W niedawnym wywiadzie dla CNN Travel Blinkow wyjaśnił, że wystąpiły pewne opóźnienia związane z Covid, ale oczekuje się, że budowa hotelu kosmicznego rozpocznie się w 2026 roku, a podróże kosmiczne mogą stać się rzeczywistością do 2027 roku.

 

Szkice tego, jak może wyglądać hotel, sugerują wnętrze, które niczym nie różni się od luksusowego ziemskiego hotelu, tylko z dość imponującymi widokami na świat. Kiedy kilka lat temu miał swoją premierę oryginalny projekt, Tim Alatorre, starszy architekt w firmie Orbital Assembly Corporation, powiedział CNN Travel, że estetyka hotelu była bezpośrednią odpowiedzią na książkę Stanleya Kubricka 2001: A Space Odyssey, którą nazwał „prawie planem tego, co nie jest potrzebne." 

 

Celem jest przenieść kawałek Ziemi w kosmos poprzez ciepłe mieszkania oraz eleganckie bary i restauracje. Goście mogą przebywać w przestrzeni, ale nadal korzystać ze zwykłych łóżek i pryszniców. Nie oznacza to, że hotel całkowicie zignoruje fakt przebywania w kosmosie. Hotelowa restauracja ma serwować tradycyjne „kosmiczne jedzenie” – na przykład lody liofilizowane. Ponadto oferowane będą zajęcia rekreacyjne, które podkreślają fakt, że możesz robić rzeczy, których nie możesz zrobić na Ziemi. Dzięki nieważkości i zmniejszonej grawitacji możesz skakać wyżej, możesz podnosić przedmioty, możesz biegać tak, jak nie możesz na Ziemi.

 

Jak dokładnie będzie działać fizyka hotelu kosmicznego? Będzie działał jak kołowrotek, tworząc symulowaną grawitację. Stacja obraca się, wypychając zawartość stacji w kierunku obwodu stacji, podobnie jak można obracać wiadro z wodą – woda jest wpychana do wiadra i pozostaje na swoim miejscu. W pobliżu środka stacji nie ma sztucznej grawitacji, wyjaśnił Alatorre, ale gdy poruszamy się po zewnętrznej stronie stacji, uczucie grawitacji nasila się.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba

 

 

Z tego wynika ze bogaci mogą sobie na wycieczki latać na orbitę a biednym nie wolno zimą palić węglem w piecu aby sie ogrzać ,  kto więcej spala CO2 ,  ten co pali w "piecu" czy ten co jezdzi na wycieczki na orbiite ziemi,

Objawienia11:  Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody+ twym niewolnikom, prorokom,+ i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim,+ oraz na doprowadzenie do ruiny+ tych, którzy rujnują ziemię”.+

 

Strony

Skomentuj