Otrzymaliśmy kolejne szczegółowe zdjęcia powierzchni planetoidy Ryugu

Kategorie: 

Źródło: JAXA

Misja kosmiczna japońskiej agencji JAXA przebiega bez zakłóceń. 21 września, dwa łaziki MINERVA-II z powodzeniem wylądowały na planetoidzie Ryugu i dostarczyły na Ziemię kolejne interesujące zdjęcia.

 

Łaziki zostały zrzucone z wysokości 55 metrów nad powierzchnią asteroidy przez sondę kosmiczną Hayabusa-2. Są to niewielkie urządzenia zasilane panelami słonecznymi, które przemieszczają się po planetoidzie Ryugu, wykonując małe podskoki. MINERVA-II to pierwsze łaziki, które udało się umieścić na asteroidzie.

Źródło: JAXA

Agencja JAXA udostępniła kolejne fotografie – tym razem są wyraźniejsze i widać na nich więcej detali. Same zdjęcia są interesujące, choć nie widać na nich nic poza skałami.

Źródło: JAXA

3 października, sonda Hayabusa-2 zrzuci na planetoidę Ryugu próbnik MASCOT. Celem tej misji kosmicznej jest pobranie materiału skalnego z asteroidy i dostarczenie go na Ziemię. Sonda Hayabusa-2 wyruszy z powrotem w kierunku Ziemi w grudniu 2019 roku. Podróż będzie trwała 12 miesięcy.

Źródło: JAXA

Źródło: JAXA

Źródło: JAXA

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zbig67

Z całym szacunkiem, ale

Z całym szacunkiem, ale oglądając to zdjęcie z dużym żółty kwadratem  widzę plan oświetlony lampą z lewgo górnego rogu, lampą z lewego dolnego rogu i dodatkowo z góry trzecią lampą która rzuca cień rzekomego satelity........Może ktoś się na to nabierze? Ale nie ja, chyba że japońce wydadzą oświadczenie, iż zdjęcie wykonano w studiu bo na asteroidzie nie było warunków, a chcieli dokładnie pokazać  skały.........tak jak to było z misją księżycową.

Portret użytkownika Exart

Nie ma to jak po męczącym

Nie ma to jak po męczącym dniu przeczytać inteligentną wypowiedź od bystrego, nietuzinkowego kolesia pod popularnonaukowym artykułem na wysokim poziomie ze znanego, opiniotwórczego portalu. Konkretna dawka humoru, wiedzy i kultury, zaskakująca błyskotliwość - nic, tylko wczytywać się i wczytywać, zwłaszcza w komentarze przedmówcy. Miejmy nadzieje, że dzieci naszych dzieci urosną na osoby takiego pokroju i podzielając zainteresowania będą z nami nie gorzej się zaczytywać. Zadbajmy o to już dziś.

Portret użytkownika Maxxx

W punkt. Nie ma to jak każde

W punkt. Nie ma to jak każde osiągnięcie ludzkości przerobić na gównoburzę wokół żydów, masonerii no i czywiście należy dodać coś o płaskiej ziemii Biggrin Nie żebym bagatelizował wpływ żydków na świat ale niektórzy na prawdę przeginają.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ja rozumiem że są

Ja rozumiem że są kontrowersje związane z lądowaniem jankesów na księżycu i ogólnie z działalnością NASA... Ale bezmyślne i bezargumentowe torpedowanie każdej misji ludzi w kosmos, to zwyczajna żenada... Żenada uskuteczniana w dużej mierze przez chrześcijańskich, muzułmańskich i żydowskich radykałów religijnych! Oni bowiem dziś - w  XXI wieku - boją się, że biblijne i inne pustynne dyrdymały sprzed 2000-6000 lat, zostaną ostatecznie zmieszane z błotem. Też bym się bał, gdybym był radyKAŁEM religijnym...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj