Oto wizja wielofunkcyjnego autonomicznego samochodu przyszłości od Airbusa

Kategorie: 

Źródło: Italdesign/Airbus

Przyszłość należy oczywiście do autonomicznych samochodów latających, lecz firmy skupiają się zwykle na opracowaniu pojazdów, które potrafią tylko latać. Koncern Airbus podszedł do tego problemu nieco inaczej i przedstawił wizję maszyny wielofunkcyjnej.

 

We współpracy z włoską firmą Italdesign Giugiaro powstał projekt samochodu o nazwie Pop.Up. Jest to multimodalny środek transportu przyszłości. Spełnia on podstawową funkcję, jaką jest możliwość poruszania się po jezdni tak jak typowe samochody. W przypadku Pop.Up można byłoby jednak wybrać konkretną lokalizację, a pojazd samodzielnie dostarczyłby nas we wskazane miejsce.

 

Projekt Airbus i Italdesign Giugiaro zakłada możliwość odczepiania kapsuły od nadwozia i przymocowania jej do wielkiego drona z czterema wirnikami, dzięki czemu mogłaby po prostu wzbić się w powietrze, ominąć korki na ulicy i automatycznie zabrać pasażera do wybranego przez nas wcześniej punktu.

Koncepcja ta ma również umożliwić przyłącznie kapsuły do różnych środków transportu, takich jak Hyperloop. Istniałaby zatem możliwość zintegrowania autonomicznego samochodu Pop.Up z przyszłą infrastrukturą, systemami zasilania itp. Dyrektor generalny Italdesign Giugiaro, Jörg Astalosch twierdzi, że tradycyjne samochody nie będą mogły stać się częścią przyszłych wielkich miast. Jego zdaniem pojazdy z których dziś korzystamy powinny zostać zastąpione autonomicznymi, multimodalnymi środkami transportu, co może nastąpić w najbliższych latach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mirmił

Bzdura i głupota w jednym !

Bzdura i głupota w jednym ! Masowy ruch lotniczy o WIELE trudniej okiełznać niż lądowy ,dopiero byłoby multum wypadków a śmieci leciałyby nam na głowy (np: butelki ) nie mówiąc już o potwornym hałasie i koszmarnym zużyciu paliwa.. 

Skomentuj