Oto lista możliwych skutków ubocznych szczepionek na COVID-19. Jest się czego obawiać!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szczepionka firm Pfizer/BioNTech została dopuszczona do użytku w USA, ale tamtejsza Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków stworzyła roboczą listę potencjalnych skutków ubocznych.

W dokumencie pt. „Plany CBER dotyczące monitorowania bezpieczeństwa szczepionek na COVID-19 i ich efektywności” znajduje się wykaz możliwych niepożądanych efektów szczepionki na koronawirusa.

Oto co może grozić każdemu, kto przyjmie tę szczepionkę:

- zespół Guillaina-Barrégo

- ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia

- zapalenie opon mózgowych

- poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego

- drgawki

- udar

- narkolepsja

- katalepsja

- choroby autoimmunologiczne

 - odczyny alergiczne.

- zapalenie mięśnia sercowego

- małopłytkowość

- choroba Kawasaki

- artretyzm

- artralgia

- komplikacje ciąży i porodu

-  u dzieci wieloukładowa choroba zapalna

- zgon

Jak widać lista jest długa i pokazuje jak bardzo dalekie od rzeczywistości są zapewnienia polskiego rządu odnośnie „bezpieczeństwa i skuteczności” szczepionki firm Pfizer/BioNTech.

 

Źródła:

http://FDA.gov

https://nczas.com/2020/12/14/fda-opublikowala-robocza-liste-mozliwych-efektow-niepozadanych-po-szczepionce-na-covid-19/

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Quark

Najlepsze jest to , że

Najlepsze jest to , że dopuszczony do leczenia covid-owców lek (niepamiętam nazwy) kosztuje ... 10 tyś. zł za dawkę a Amantadyna - lek nie zatwierdzony do tego (bo wynaleziony do leczenia Altzheimera) ale według wielu lekarzy skutecznie działający jedynie 10 zł za jednorazową porcję .. ale ministerstwo "zdrowia" nie chce go oficjalnie dopuścić do stosowania. Czyli jak zwykle chodzi tu o KASĘ  do "przytulenia" dla firm farmaceutycznych - lobbing robi swoje !

Portret użytkownika lemur

Viregyt - K. to jest ten lek.

Viregyt - K. to jest ten lek. I nie na Altzheimera, tylko na Parkinsona.. Ministerstwo nie może go dopuścić, jeśli nie został przebadany w kierunku leczenia innej choroby niż ta, do której został stworzony. Prace badawcze na skutecznością Viregytu w leczeniu Covid już trwają. I to w Polsce. Podobnie też w USA i Hiszpanii. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Rząd zaszczepi wszystkich

Rząd zaszczepi wszystkich Polaków?! Terror koronawirusowy w Polsce? M. Pawlicki wRealu24 https://www.youtube.com/watch?v=5vtrxOBSbNE

Nie wiemy jak szczepionki będą reagować w grupie osób starszych - ostrzegała w rozmowie z Radiem Maryja dr Małgorzata Prusak, prezes Stowarzyszenia Katolickich Farmaceutów Polski. Producent szczepionki Pfizera podaje w ulotce, że nie jest zbadane, jak szczepionka reaguje z innymi lekami, które najczęściej przyjmują osoby w tym wieku – podkreśla.

Farmaceuci zaalarmowali na łamach „Naszego Dziennika”, że seniorzy mogą źle zareagować na szczepionki Pfizera / BioNtech przeciwko SARS-CoV-2. Wątpliwości przedstawiła w rozmowie z serwisem Radia Maryja dr Małgorzata Prusak, prezes Stowarzyszenia Katolickich Farmaceutów Polski.

Dr Prusak zwróciła uwagę, że seniorzy często cierpią na inne schorzenia i nie wiadomo jak wpłynie na nie szczepionka. - Układ odpornościowy osób w starszym wieku jest osłabiony i z tego powodu ogólnie szczepionki są mniej skuteczne. Przykładowo, szczepionka przeciwko grypie w przypadku osób w wieku 65 plus działa tylko u kilkunastu procent - tłumaczyła.

Dodatkowo, jak wynika z informacji umieszczonej na ulotce dołączonej do preparatu w Wielkiej Brytanii, nie przepadano interakcji szczepionki z lekami, które biorą osoby z chorobami autoimmunologicznymi. Prezes SKFP wskazała także na pojawienie się, po krótkim okresie szczepień w Anglii wstrząsów anafilaktycznych. Producent szczepionki nie zawarł takiego ostrzeżenia, a osób alergicznych lub narażonych na wstrząs anafilaktyczny nie uwzględniano w dotychczasowych testach. Po tym wydarzeniu, brytyjska agencja ds. regulacji leków (MHRA) odradziła przyjmowania szczepionki osobom posiadającym historię wstrząsów anafilaktycznych i silnie alergicznym.   

Z naszego punktu widzenia sytuacja jest trudna, ponieważ producent nie bierze odpowiedzialności za szczepionkę, która nie jest jeszcze do końca zbadana. Lekarze nie biorą odpowiedzialności, bo mają w ustawie covidowej zapisane, że nie będą ponosić konsekwencji. Generalnie pacjent zostanie sam ze szczepionką i to on będzie podejmował decyzję o zaszczepieniu oraz konsekwencje tej decyzji -  mówiła.

W ocenie dr Prusak badania powinny być przeprowadzone w grupach ryzyka i dopiero po ich wynikach należałoby wprowadzić szczepionkę do użycia

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Ja tej szczepionki nie chce,

Ja tej szczepionki nie chce, ale ten artykuł to akurat nic do sprawy nie wnosi.Na każdym leku łacznie z aspiryną macie masę skutków ubocznych.Są leki gdzie przeczytacie że skutkiem ubocznym  może być ....zgon::)Serio sam taki brałem::)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika PulsarX

I cóż z tego, że na każdej

I cóż z tego, że na każdej ulotce masz wypisane skutki uboczne zażywania danego leku (nawet wraz ze śmiercią) - wszak to po to, by prawnicy mogli wybronić firmę produkującą lek, przed oskarżeniami o skutki uboczne i ogromne odszkodowania. Ale sam wykaz skutków ubocznych może być jak najbardziej realny dla organizmu, tyle że nie dostaniesz w razie czego odszkodowania, bo na ulotce Cię ostrzegli co Ci grozi po zarzyciu leku. Więc nie pisz, że artykuł ów nic nie wnosi do sprawy, - bo jednak znacząco coś wnosi.

Portret użytkownika Max 1983

Wnosi tyle że się

Wnosi tyle że się dowiedziałeś to co już od dawna wiesz że na szczepionce jak na każdym innym leku jest lista poważnych skutków ubocznych.To tak jakbyś się dowiedział że zimą jest zimno.Ok jesli takie artykuły poszerzają twoją wiedzę, to nie mam z tym problemu.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Pod przykrywką koronawirusa

Pod przykrywką koronawirusa rozpoczęła się depopulacja. 

https://www.google.pl/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/COVID-19-zabija-dwa-razy-8019809

Jednak my dopiero wchodzimy w fazę prawdziwej depopulacji. Szczepionki to będzie początek 3 fali śmiertelności covid19 i już nam to zapowiadają. Ehh. Gotują nas powoli niczym żaby a my powoli przymykamy na wszystko oczy gdyż nie czujemy tego, że temperatura rośnie. Niewydolność służby zdrowia znakomicie się wpisuje w program depopulacji. Przecież to nie ich wina, że ludzie umierają to covid zabija! Czyżby? 

Cytat

Dlatego mesjasz dopuści działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu,  aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

To jest bardzo ważne

A od drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato.  Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj