Oto kraje bez potwierdzonych przypadków COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się na cały świat, ale niektóre kraje wciąż nie są dotknięte tym wirusem.

 

Do czwartku jak dotąd nikt nie przetestował wirusa w 19 krajach, a wszystkie znajdują się w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Oceanii, ale ONZ ostrzega, że niektóre z tych krajów mogą zostać „zniszczone”, jeśli wirus rozprzestrzeni się na niektóre z nich.

 

W Afryce to Lesotho, Komory, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Malawi, Sudan Południowy. W Azji to Turkmenistan, Korea Północna, Tadżykistan, Jemen. W Oceanii to Wyspy Salomona, Samoa, Palau, Tuvalu, Nauru, Kiribati, Federalny Stan Mikronezji, Vanuatu, Tonga, Wyspy Marshalla.

 

Eksperci ostrzegają, że w wielu z tych krajów istnieje wysokie ryzyko rozwoju COVID-19. Rozdarty wojną Jemen na Bliskim Wschodzie ma zniszczony system opieki zdrowotnej. ONZ wzywa również do zawieszenia broni w krajach, tłumacząc, że ludzie powinni walczyć z wirusem, a nie ze sobą.

 

New York Times niedawno poinformował, że prezydent Stanów Zjednoczonych odciął fundusze na wiele programów zdrowotnych i opieki w Jemenie. Wywołało to duże zaniepokojenie ekspertów, ponieważ około 80% Jemeńczyków jest uzależnionych od pomocy humanitarnej.

 

Afryka była jednym z ostatnich kontynentów dotkniętych wirusem koronawirusa, a teraz urzędnicy służby zdrowia starają się rozpowszechniać wśród obywateli informacje na temat profilaktyki wraz ze wzrostem liczby przypadków.

 

Istnieją doniesienia z Turkmenistanu, że rząd zakazał używania słowa koronawirus, aby zminimalizować skutki paniki związane z pandemią. Według doniesień, policja aresztuje obywateli dyskutujących o wirusie.

 

Według New York Times innym krajem, w którym nie ma potwierdzonych przypadków jest Korea Północna. Na pewno brakuje tam sprzętu do testowania.

 

Od końca stycznia kraj jest zamknięty, wprowadzając szeroko zakrojone środki ostrożności. Zawieszono wszystkie interesy z Chinami.

 

Według mapy Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, który monituruje sytuację z COVID-19, na świecie zgłoszono ponad 923 600 przypadków, w tym 46 tys. ludzi zmarło, a 193 tys. wyzdrowiało.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Regularnie obserwuję mapkę

Regularnie obserwuję mapkę http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php .. odkąd pamiętam to zawsze Afryka była usiana znaczkami epidemii, a to denga, a to ebola .. a odkąd jest covid to z Afryki znikły nagle wszystkie epidemie .. teraz Europa wygląda tak jak wcześniej Afryka. Czyżby afrykańskie ludy nagle opanowały wszystkie epidemie? A może to Bill Gates odpierdolił się wreszcie od Afryki ze swoimi szczepionkami i znalazł sobie inne podwórko do zabawy? Bardzo ciekawe.

Co jeszcze zauważyłem nietypowego to brak jakiejkolwiek aktywności wulkanów od około miesiąca. Jeszcze nigdy tak nie było odkąd obserwuję. Cisza przed burzą? Natura zbiera energię na duże pierdut?

Portret użytkownika drako_tr

Znowu będą kastrować kobiety?

Znowu będą kastrować kobiety w Afryce?...czy tym razem wszystkich okaleczą lub zabiją...?

WHO kastruje Afrykę

" W tym samym czasie, 8 listopada, w Indiach w stanie Maharashtra, w wiosce Pendari, w dystrykcie Bilaspur,  13 kobiet zmarło w ciągu jednego dnia, a 30 było w stanie krytycznym, w wyniku przeprowadzonej identycznej operacji na grupie 83 kobiet. Była to operacja sterylizacji wykonana w ramach wspieranej przez państwo akcji planowania rodziny. "

Jeżeli ktoś jeszcze ufa Światowej Organizacji Morderców WHO, powinien jeszcze dziś się zaszczepić.

Skomentuj