Oto Ibuki – niezwykły robot o wyglądzie małego chłopca

Kategorie: 

Źródło: YouTube/ibuki -A child-like android-

Znany japoński konstruktor robotów – Hiroshi Ishiguro opracował humanoidalnego robota o nazwie Ibuki. Robot został wykonany z niezwykłą starannością, a co za tym idzie – przypomina prawdziwego chłopca.

Hiroshi Ishiguro jest znanym japońskim inżynierem robotyki, zajmującym się tworzeniem humanoidalnych robotów. Opracował on robotyczną kopię samego siebie, a także uczestniczył w stworzeniu robota, który naśladuje zmarłego w ubiegłym wieku wybitnego japońskiego pisarza.

 

W swoim najnowszym projekcie Ishiguro stworzył robota, który do złudzenia przypomina 10-letniego chłopca. Robot otrzymał imię Ibuki.

Cyborg posiada twarz i dłonie, pokryte imitacją skóry stworzoną z elastycznego materiału i porusza się na kolistej platformie. Robot może mrugać, a także nieznacznie poruszać głową i oczami, co nadaje niezwykłego realizmu mimice.

 

Ibuki to kolejny niezwykle realistyczny robot stworzony w ostatnim czasie. Inżynieria coraz bardziej skłania się ku jak najlepszemu odwzorowaniu rzeczywistości, co coraz mocniej kształtuje przyszłość robotyki.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Po co robot mieć ma (mieć ma)

Po co robot mieć ma (mieć ma) wygląd człowieka? No po co? Bym w przyszłości nie odróżnił Mojej od Sztucznej?
Dla mnie robot powinien być robotem i odróżniać się od człowieka (który - de facto - jest rodzajem biorobota) w sposób wyraźny. Ktoś chce jednak robić nam Test pilota Pirxa.

Skomentuj