Oto Ibuki – niezwykły robot o wyglądzie małego chłopca

Kategorie: 

Źródło: YouTube/ibuki -A child-like android-

Znany japoński konstruktor robotów – Hiroshi Ishiguro opracował humanoidalnego robota o nazwie Ibuki. Robot został wykonany z niezwykłą starannością, a co za tym idzie – przypomina prawdziwego chłopca.

Hiroshi Ishiguro jest znanym japońskim inżynierem robotyki, zajmującym się tworzeniem humanoidalnych robotów. Opracował on robotyczną kopię samego siebie, a także uczestniczył w stworzeniu robota, który naśladuje zmarłego w ubiegłym wieku wybitnego japońskiego pisarza.

 

W swoim najnowszym projekcie Ishiguro stworzył robota, który do złudzenia przypomina 10-letniego chłopca. Robot otrzymał imię Ibuki.

Cyborg posiada twarz i dłonie, pokryte imitacją skóry stworzoną z elastycznego materiału i porusza się na kolistej platformie. Robot może mrugać, a także nieznacznie poruszać głową i oczami, co nadaje niezwykłego realizmu mimice.

 

Ibuki to kolejny niezwykle realistyczny robot stworzony w ostatnim czasie. Inżynieria coraz bardziej skłania się ku jak najlepszemu odwzorowaniu rzeczywistości, co coraz mocniej kształtuje przyszłość robotyki.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Po co robot mieć ma (mieć ma)

Po co robot mieć ma (mieć ma) wygląd człowieka? No po co? Bym w przyszłości nie odróżnił Mojej od Sztucznej?
Dla mnie robot powinien być robotem i odróżniać się od człowieka (który - de facto - jest rodzajem biorobota) w sposób wyraźny. Ktoś chce jednak robić nam Test pilota Pirxa.

Strony

Skomentuj