Oszacowano prawdopodobieństwo zderzenia asteroidy Apophis z Ziemią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos dokonała nowego szacunku prawdopodobieństwa zderzenia asteroidy Apophis z Ziemią. 

Wcześniej eksperci ostrzegali, że asteroida Apophis o średnicy prawie 400 metrów wiosną 2029 przeleci bardzo blisko Ziemi. Kosmiczna skała znajdzie się wtedy w odległości, w jakiej na orbicie znajdują się satelity geostacjonarne.

 

Roscosmos odnotował, że w 2021 roku otrzymał 5797 pomiarów dla 106 planetoid i 31 komet, w tym dokonano 339 pomiarów pozycyjnych asteroidy Apophis.

 

Wyniki obserwacji doprecyzowały parametry jej ruchu orbitalnego. To zwiększyło wiarygodność długoterminowych prognoz jej podejścia do Ziemi. Wynika z tego, że prawdopodobieństwo kolizji jest bardzo małe. 

Asteroida Apophis została odkryta w 2004 roku. Jego średnica wynosi około 40p metrów, a masa to około 27 milionów ton. Asteroidy o średnicy większej niż kilometr są klasyfikowane jako duże obiekty kosmiczne. Niektórzy naukowcy tłumaczą masowe wymieranie organizmów żywych około 250 milionów lat temu lub wymieranie dinozaurów, właśnie upadkiem takich ciał niebieskich.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika BRAT BOGA

To będzie teatrzyk, bedą

To będzie teatrzyk, bedą robili baloniki, latawce na wiatr słoneczny itp. itd.

To będzie komedia.Przed horyzontem lini czasu można było Ziemie uratować.

Czyli typowa upośledzona Ludzka natura możemy powstrzymać Zagłade

tylko nie mamy na to pieniedzy.(kupa śmiechu Smile )

 

Portret użytkownika Kwazar

Się pytam, gdyż mam czas i

Się pytam, gdyż mam czas i się zapytywuję i mi się nudzi. Czy to jest na prawdę tak ważne ? Bo z drugiej strony, to i tak nie będę paczał w górę gdyż nie będzie i tak czego paczeć a zbierać po NAS  jak ten mopis spadnie. A weźcie a coś zapodajcie w tematach mniej głupiego. Takiego, co nam akurat  zagraża a na mielone chce nas przerobić i czego nie należy robić żeby się tym HIENOM nie dać zabić.

Skomentuj