Osuwisko w Meksyku! Wielkie głazy spadły na domy

Kategorie: 

Źródło: No Comment TV (Youtube)

Olbrzymie bloki skalne, spadły niedawno na obszary mieszkalne na obrzeżach miasta Tlalnepantla w Meksyku. Ogromne głazy - niektóre z nich wielkości małych domów - uderzyły w gęsto zaludniony obszar i pozbawiły życia co najmniej jedna osobę. 10 mieszkańców, wciąż jest poszukiwanych w gruzowisku.

 

Do zdarzenia doszło 10 września 2021 roku. Zdaniem ekspertów, osuwisko nastąpiło w wyniku ulewnych deszczy, które przetoczyły się przez ten region w ciagu ostatnich tygodni. Rónie ważnym czynnikiem, było trzęsienie ziemi z 7 września, do którego doszło w okolicach Acapulco. Miało ono siłę 7 stopni w skali Richtera i naruszyło integralność skał.


Źródło: Rahul Upadhyay (Twitter)

Gubernator stanu Alfredo del Mazo uważa, że obydwa czynniki przyczyniły się do tej katastrofy. Mieszkańcy natychmiast rozpoczęli akcje poszukiwawczo-ratownicze i trwały one aż do ​​nocy. Wówczas władze wycofały ratowników, z obawy na ryzyko kolejnych osuwisk. Zgodnie z wyjaśnieniem Ricardo De La Cruz, zastępcy sekretarza spraw wewnętrznych stanu Meksyk. 

„Geolodzy powiedzieli nam, że osuwisko jest skomplikowane. Wykonywaliśmy loty dronami i nie chcemy narażać nikogo na niebezpieczeństwo”.

De La Cruz dodał, że priorytetem w sobotę było ustabilizowanie stoku i kontynuowanie poszukiwań. Prawdopodobieństwo znalezienia ocalałych jest jednak niewielkie, ponieważ ratownicy, nawet przy wykorzystaniu psów ratowniczych i nowoczesnego sprzętu, nie wykryli niczego pod gruzami. Co za tym idzie, liczba ofiar niestety wzrośnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Zresetowano Cię

Tam w meksyku istnieje kult

Tam w meksyku istnieje kult pachamama i santa muerte, coś kiepsko się modlą albo mało świeczek było palone albo stare wino obok ołtarzyków postawiono. I co bustwo jest niezadowolone! podobnie i królowa nieba w polsce wkurwia się że nie klepią koralików i dla tego mamy taki polityczny terroryzm dookoła , mało tego mamy chyba najgłupszą władze w historii tego narodu.

Portret użytkownika Wungiel

Jak ten mały karakan wreszcie

Jak ten mały karakan wreszcie zdechnie, to jeszcze trzeba będzie wziąć śmieciarkę, żeby załadować i wywieźć truchło brata z Wawelu. Nie godzi się, aby taki zdrajca i chwast spoczywał w tym tak symbolicznym dla Polski miejscu.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika baca

ależ przecież to wielki Polak

ależ przecież to wielki Polak był... wielki duchem znaczy... grobowiec ma większy od lenina bo lenin przy nim jak karzeł... a poza tym ma jeszcze większego brata... większego sprytem znaczy i znając jego przebiegłość na bank wjazd na wawel zostanie zamurowany żeby tam nie dała rady wjechać żadna śmieciarka...

 

Portret użytkownika mentor

Oj baca kiedyś można było

Oj baca kiedyś można było czytać twoje wypociny z biegiem lat stałeś się zgorzkniałym idiotą nie masz szacunku do nikogo , ale i coraz więcej osób widzi że stałeś się zwykłą szmatą tak szmatą to twój język tak że myślę że nie uraziłem szmaciarza .Jak ty odejdziesz pozostanie tylko truchło kupa smrodu bo co może pozostać po takiej szmacie . W panteonie człowieczeństwa znajdujesz się na samym dnie . Oczywiście myślę że nie uraziłem taki język jest ci znany lubisz takie porównania więc https://img16.dmty.pl//uploads/201011/1288725351_by_adresikgdzie_600.jpg

Portret użytkownika Wstrzyknij Się

A co ciebie mentor tak

A co ciebie mentor tak zabolało że obsmarował krwiopijcę polaków , małego sprzedawczyka i wstrętnego zboczeńca, przez takich jak oni(politycy) ty mentorze jesteś dziś zwykłym polskim smieciem, żresz syf z biedronki, twoje bachory lecą pod nasyp kolejowy na mirabelki a twoja stara w angli opierdala staremu dziadu gałę żebys miał na chlib. Podziękuj kaczorom i innym co od lat was golą i doją na zmianę. Będziecie w kułko zmieniali swoje wybory , zmieniali partię ciągle wam będą podsuwać pajacy z telewizora i wciąż będzieci ostro dymani aż wasze plemię ciemniaków telewizyjno-wyborczych wyginie.

Portret użytkownika mentor

Bawią mnie takie pustaki jak

Bawią mnie takie pustaki jak ty i tobie podobni co do biedronek  mirabelek i dymania no cóż ciebie już dawno wydymali i dymają taka wydmuszka do dymania  . Ale to twój wybór ,osobiście nie mam problemów z kasą a moja żona może spokojnie siedzieć w domu a praca jak to praca wystarczy płacić regularnie  świadczenia  a życie będzie miało sens , a na starość można liczyć na dobre świadczenie emerytalne .Nie wiem czy twój pusty lewicowy kurwidołek to ogarnia ale właśnie przez takich pustaków jak ty można prowadzić normalne życie .A  jeśli nie rozumiesz przekazu to nie zabieraj głosu pustaku .

Skomentuj