Osuwisko w górach na południu Francji odcięło od świata 2 tys. osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W wyniku osuwiska na jedynej drodze dojazdowej do ośrodka narciarskiego w południowej Francji, aż 2 tys. osób zostało odciętych od świata. Do zdarzenia doszło we wtorek i od tego czasu lokalne władze usiłowały przywrócić ruch na zasypanej we fragmencie drogi. Udało się to dopiero dzisiaj.

 

Incydent miał miejsce 20 lutego około 8 rano. Zwały błota i śniegu pokryły drogę prowadzącą do ośrodka narciarskiego Monts-d`Olms w departamencie Ariege. Przez dwa dni usiłowano usunąć materiał skalny zmieszany z glebą, lodem i śniegiem. 

Ruch udało się przywrócić dopiero dzisiaj. Rozbiórka osuwiska zakończyła się po godzinie 13:00 czasu lokalnego. Jednak aby dostać się do Monts-d`Olms samochody muszą być wyposażone w łańcuchy.Na szczęście nie ma doniesień, aby na skutek tego wydarzenia ktokolwiek ucierpiał. Nie można jednak wykluczyć, że nie dojdzie do kolejnych osuwisk, które znowu mogą skomplikować życie mieszkańców i turystów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj