Osuwiska zabiły co najmniej 40 osób w południowym Peru

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Co najmniej 40 osób zginęło w wyniku osunięcia się ziemi w departamencie Arequipa w południowym Peru. Poinformowało o tym w poniedziałek lokalne radio RPP.

 

Podobno co najmniej 20 osób zostało rannych. Przyczyną osuwisk była powódź w miejscowości Miski. Żywioł zniszczył około 200 budynków mieszkalnych. Katastrofa dotknęła około 2000 rodzin, a na miejscu zdarzenia pracują już ekipy ratownicze.

 

Według doniesień dziesiątki pojazdów zostało zablokowanych przez liczne osunięcia ziemi w okolicy co utrudniło akcję ratunkową.

 

Takie osuwiska są bardzo niebezpieczne, ponieważ zwykle powodują poważne budynków i dróg oraz stwarzają wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

 

Czynniki, takie jak niestabilny grunt na skutek ulew a do tego erozja i intensywny ruch turystyczny, mogą nasilać ryzyko wystąpienia osuwisk. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i unikać budowania domów w obszarach znanych z tego typu zagrożenia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hannto

No spoko ale w gruncie rzeczy

No spoko ale w gruncie rzeczy to nic wielkiego. Kataklizmy itp zdarzają się od lat więc jeśli nie mieszkasz w tej okolicy to jest bez znaczenia. Zresztą ludzi są miliardy więc taka mała strata jest na poziomie błędu statystycznego. A jeśli jesteś strasznie empatyczny to radzę tam pojechać i pomóc poszkodowanym albo wysłać im pieniądze na odbudowe. Jeśli zaś nie masz zamiaru tego robić to jesteś równie obojętny jak ja i udawanie że jest inaczej tego nie zmieni.

Skomentuj