Ostrzeżenie pogodowe dla Polski! Nadchodzi orkan Ksawery. Możliwy bardzo silny wiatr

Kategorie: 

Źródło: MeteoEarth

Zachodnia Polska będzie dzisiaj pod wpływem orkanu o nazwie Ksawery. Spodziewany jest bardzo silny wiatr o prędkościach dochodzących w porywach do 100 km na godzinę, a w rejonach górskich możliwe są jeszcze większe prędkości wiatru, nawet do 150 km na godzinę

 

Wietrzna pogoda jest skutkiem starcia się dwóch niżów pogodowych, które poruszają masami powietrza w różnych kierunkach. Silniejszy z nich wpycha nad Europę masy powietrza, co wywoła liczne atmosferyczne turbulencje skutkujące bardzo silnym wiatrem. 

 

Polski instytut meteorologiczny IMGW wystosował ostrzeżenia pogodowe na większości zachodnich województw Polski, od zachodniopomorskiego do dolnośląskiego. Jak zwykle w trakcie takich wichur mieszkańcom zagrożonych obszarów zaleca się szczególną ostrożność.

Dotyczy to przede wszystkim ryzyka powalenia drzew, oraz przemieszczania różnych przedmiotów, które mogą stworzyć zagrożenie będąc porywane przez silny wiatr. Taka niebezpieczna pogoda potrwa przynajmniej do jutra.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Ten wiaterek to pryszcz....

Ten wiaterek to pryszcz....

dopuście do tego by satanistyczne oszołomstwo w ramach RÓŻAŃCOWYCH GUSEŁ w ten weekend

zniszczyło OCHRONNA BARIERĘ z OGNIA NIEBIAŃSKIEGO postawioną wokoło granic Polski

a dopiero poczujecie co to mieć na policzkach oddech Irmy, Katriny czy innej "kochanki"...

tylko DOPUŚCIE.....

Strony

Skomentuj