Ostrzał rakietowy na Zieloną Strefę w Bagdadzie. USA spodziewają się kolejnych ataków ze strony Iranu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Bliskim Wschodzie sytuacja wciąż jest napięta. W środę wieczorem, Zielona Strefa w Bagdadzie została ostrzelana rakietami. Jeden pocisk spadł w okolice ambasady USA. Choć Donald Trump twierdzi, że Iran „wycofuje się”, Gwardia Rewolucyjna zapowiada kolejne ataki.

 

Media podają, że na Bagdad spadło kilka rakiet, które prawdopodobnie zostały odpalone przez irańskie bojówki. Zielona Strefa to silnie ufortyfikowany region, w którym obecne są siedziby władz Iraku oraz ambasady niektórych zachodnich państw. Atak rakietowy nie wyrządził żadnych szkód.

 

Stany Zjednoczone obawiają się, że Iran będzie nadal mścił się za zabójstwo generała Kasema Sulejmaniego. Generał Mark Milley, przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA twierdzi, że amerykańskie siły zbrojne mogą stać się celem ataków w Iraku, Syrii i innych krajach, niekoniecznie tylko na Bliskim Wschodzie. Zresztą irańskie władze dały jasno do zrozumienia, że od teraz ich głównym celem będzie wypędzenie Amerykanów z Iraku i jego okolic. Gwardia Rewolucyjna zapowiedziała kolejne ataki.

Tymczasem sprawa Boeinga 737 ukraińskich Międzynarodowych Linii Lotniczych wygląda bardzo niepokojąco. Iran utrzymuje, że katastrofa, w której zginęło 176 osób, była spowodowana awarią techniczną. Samolot podobno tuż po starcie próbował zawrócić i palił się jeszcze zanim spadł na ziemię. Ukraińscy śledczy chcą przeprowadzić własne dochodzenie i co ciekawe – będą między innymi szukać odłamków rosyjskiej rakiety.

 

Eksperci od awiacji nie są zgodni w tej sprawie, ale coraz więcej mówi się o możliwym przypadkowym zestrzeleniu samolotu pasażerskiego. Nie można tego wykluczyć, gdyż katastrofa miała miejsce kilka godzin po irańskim ataku na amerykańską bazę w Iraku. Warto dodać, że Iran nie chce zwrócić czarnych skrzynek, z których można byłoby dowiedzieć się o przyczynach tej tragedii. Jeśli faktycznie mamy do czynienia z zestrzeleniem samolotu, nie wiadomo, czy omyłko dokonał tego Iran, czy też Stany Zjednoczone.

 

Takie zdarzenie miało miejsce w przeszłości. 3 lipca 1988 roku, podczas wojny iracko-irańskiej, amerykański krążownik USS Vincennes zestrzelił samolot pasażerski Airbus A300 z 290 osobami na pokładzie. Załoga okrętu zidentyfikowała go jako samolot wojskowy.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ronin

iran twierdzi ze zabil 80

iran twierdzi ze zabil 80 jankesow. jankesi ze nikt nie zgina prawda jak zwykle lezy pewnie po srodku jednakze ilu by jankesow nie zginelo nie ma to tak naprawde strategicznie zadnego znaczenia jednakze liczy sie to ze pociski iranu przeszly przez obrone antyrakietowa usa jak przez maslo i ze te tarcze typu zelazna kopula to zwykly blef straszny moze tylko dla rakiet wykonanych przez amatorow gdzies w garazu.

Portret użytkownika x

W Bagdzadzie spadły rakiety..

W Bagdzadzie spadły rakiety....... No nie mogę z wami. Kolejny artykuł manipulacyjny. A czy rakiety czy inne bomby nie wybuchaływ Bagdadzie tydzień temu? I dwa tygodnie temu? Wtedy zero info na ten temat, no ale teraz to trzeba siać panikę i manipulować. Powtorzę po raz kolejny. Wszystko musi się klikać..... a rzetelności i choć odrobinę informacji  co naprawdę chodzi - ZERO. Trump rzuci tweeta, że użyje wszelkich środków aby zatrzymać Iran, to u was będzie nagłówek, że Trump chce użyć atomówek. Ba już ma teczkę z guzikiem na kolanach, anonimowe źródła tak informują.

Portret użytkownika John Moll

Na Bagdad PO RAZ KOLEJNY

Na Bagdad PO RAZ KOLEJNY (zaznaczam) spadły rakiety. Gdzie tu manipulacja? Teraz co chwilę spadają tam rakiety i każdy atak jest warty uwagi, bo może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje (wymiana ognia między USA a Iranem gdybyś nie wiedział co mam na myśli). Iran strzelał do dwóch baz wojskowych, potem na Bagdad w okolice ambasady USA, a najnowszy atak podobno znów był na bazę w północnym Iraku.

 

Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata.

Portret użytkownika Kmieć

Stonogę to zapuszkują (oby

Stonogę to zapuszkują (oby tylko nie skończył jak Marszałek Lepper, choć Stonoga do Marszałka to lepiej nie porównywać, żeby Marszałka Pamięci nie urazić) za to:
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=28460

P.S. Nie dam żadnych cytatów ani zdjęć, żeby nie narobić poważnych kłopotów tutejszemu portalowi.
Wszak wiemy, że z demokracjią żartów nie ma a wolność słowa to tylko takie piękne słowa, słowa, słowa...

P.S. 2 Stonoga na Ziobro nadepnął, bo chciał połamać, a może się okazać, że to Stonogę za Ziobro (nomen omen - co za gra słów!) powieszą...
I to nie jest śmieszne.
Bo demokracja nie jest śmieszna. Demokracja jest śmiertelnie poważna...

 

 

"Wybiórczość empatii dyskwalifikuje moralnie."
Internauta Oscar

Strony

Skomentuj