Ostatnie trzęsienie ziemi w Japonii doprowadziło do znacznych pionowych przesunięć poziomu gruntu

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Zdaniem jednego z ekspertów, silne trzęsienie ziemi, które uderzyło w zeszłą sobotę w prefekturze Nagano w środkowej części wyspy Honsiu, spowodowało, że w pobliżu epicentrum nastąpiło pionowe przesunięcie poziomu ziemi, która wzrosła o prawie metr. Doprowadziło to do przerwania wielu dróg, zmienił się tez krajobraz bardzo wielu miejsc w tamtej okolicy.

 

Japońscy naukowcy studiowali, jaki był wpływ tego trzęsienia ziemi na grunt w pobliżu miejscowości Hakuba, które znajdowało się najbliżej epicentrum. Zaobserwowane anomalie gruntu, który wznosi się nagle w niektórych miejscach, osiągają długość do dwóch kilometrów. W wyniku tych zjawisk miejscowi z trudem poznają swoją okolicę, która zmieniła się nie do poznania na skutek sobotniego trzęsienia ziemi.

Źródło: Twitter

Gwałtowne zmiany powierzchni są spowodowane niewielką głębokością hipocentrum wstrząsu o sile 6,5 stopni. Sejsmolodzy ostrzegają, że nie można wykluczać, iż w tym rejonie dojdzie do silnych wstrząsów wtórnych. Eksperci radzą mieszkańcom, aby zachowali czujność i ostrożność.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  W tamtym rejonie nie ma

 
W tamtym rejonie nie ma pzypadkiem sprawnej i działającej elektrowni atomowej którą Wielki Mięśniak za podpuszczeniem Małego bliskowschodniego Naziola nie zamierzał  tym trzęsieniem przerobić w 2 Fukushimę bo komus trzeba wcisnąć bezwartościowe zielone śmiecie zwane dolarem?
 
 

Portret użytkownika Pulsar

Znalazłem w internecie tako

Znalazłem w internecie tako oto info:

Quote:
5 listopada 1965 roku jedna z bomb B43 - amerykańska bomba termojądrowa (wodorowa) o sile 1 MT, - została zagubiona u wybrzeży Japonii w wyniku katastrofy samolotu A-4. Bomby tej nie udało się nigdy odnaleźć.

 
Zważywszy, że ostatnio Japonia coraz to bardziej jest nękana większymi trzęsieniami ziemi,... nie wykluczonie że coś się przyczyniło do "zwiększenia" tej częstotliwości... może ta bombka wybuchła w oceanicznym rowie tektonicznym i pobudziła płyte tektoniczną do drgań ? A skażenie radioaktywne w oceanie, na które wszyscy zwalają wypadek w elektrowni atomowej w  Fukushimie, to efekt podwodnego wybuchu tej bombki ?

Skomentuj