Ostatnie deszcze meteorów na świercie to zjawiska nieba, które robią wrażenie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Przestrzeń kosmiczna jest miejscem pełnym zaskakujących fenomenów. Jednym z nich są meteory, które przy olbrzymich prędkościach wpadają w atmosferę Ziemi, dając efekt olśniewających kul ognia. Czerwiec 2023 okazał się być miesiącem szczególnie bogatym w takie zjawiska, które obserwowano na różnych kontynentach.

 

Najwcześniejszy z odnotowanych w tym czasie przypadków miał miejsce 6 czerwca, kiedy to American Meteor Society otrzymała dwa raporty dotyczące bolidu, który pojawił się nad stanem Waszyngton i brytyjską Kolumbią około godziny 07:02 UT. Wydarzenie zostało również udokumentowane na wideo, które udało się uzyskać od jednego ze świadków.

9 dni później, 15 czerwca, kamery Clima ao Vivo i Bramon zarejestrowały kolejny meteor, który około godziny 01:54 przemknął po niebie stanu Minas Gerais i Federalnego Dystryktu w Brazylii.

Jednak najbardziej spektakularnym wydarzeniem był meteor, który przemknął nad Morzem Śródziemnym 11 czerwca. Jego jasność była porównywalna z pełnią księżyca. Wydarzenie to zostało zarejestrowane w ramach projektu SMART, prowadzonego przez Południowoeuropejską Sieć Obserwacji Meteorów (SWEMN). Stacje obserwacyjne zlokalizowane w Huelvie, La Hita (Toledo), Calar Alto, Sierra Nevada, La Sagra (Granada) i Sewilli udokumentowały ten fenomen. Wydarzenie zostało zanalizowane przez głównego badacza projektu SMART, dr. Jose M. Madiedo z Instytutu Astrofizyki Andaluzji (IAA-CSIC).

Zgodnie z analizą, meteor powstał w wyniku zderzenia z atmosferą ziemi fragmentu komety, poruszającego się z prędkością około 67 000 km/h. Początkowo znajdował się na wysokości około 104 km nad powierzchnią morza, po czym poruszał się na północny wschód, kończąc swój bieg na wysokości około 74 km nad Morzem Śródziemnym.

 

Choć meteory są zjawiskiem częstym, każde z nich jest unikalne i zawsze przyciąga uwagę obserwatorów. Czerwiec 2023 roku przyniósł nie tylko wiele takich zdarzeń, ale także pozwolił na szczegółowe obserwacje i dokumentację tych fascynujących fenomenów. Oby przyszłe miesiące przyniosły równie wiele okazji do podziwiania niezwykłego spektaklu na naszym niebie.

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Ale z medium zrobiliście

Ale z medium zrobiliście najazd na mój post , że to era wodnika - cieszę się zainteresownaiem dezinformatorów bo nic jak wy tylko potwierdzacie dezinformacją waszą , którą robicie - dziękuję wam , za tak wielkie i intensywne zainetresoanie - dla mnie bomba , bo wiem co wiem i to potwierdzacie a dla innych - kto inteligentny zrozumie , głupek mnie nie ineresuje nie wam wierzy  w wasze głupoty.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Dezinformacji ciąg dalszy -

Dezinformacji ciąg dalszy - dlaczego nie ma konkretów od ciebie ewmel ? Bo musiałbyś pokazać wykres na tle jakiego zodiaku znajduje sie słońce z punktu centrum , które obiega słońce. Dlaczego wy tego unikacie i za wszelką cenę robicie wszystko aby nikt nie spojrzał na pozycję układu słonecznego z jego centrum , które obiega a zawsze idziecie w obieg ziemi - jesteście zadaniowcami aby patrzeć tak jak wy i wasze pieniądze a nie jak wygląda to z perspektywy centrum , kótre obie słoćne i cały układ słoneczny. Nie odpuszczę ci emel boś zadaniowiec i wikipediowiec.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika emel

Era wodnika to dość dokładnie

Era wodnika to dość dokładnie zdefiniowany termin (co prawda w astrologii) nazywający obecność punktu barana w gwiazdozbiorze wodnika. To są astronomiczne zjawiska, które da się zaobserwować i następnie zdefiniować. Fakt jest taki, że rola, jaką temu przypisuje sie w astologii jest, jak wszystko w astrologii i jak to napisałeś: "Wróżbiarstwo... Czyli bzdura!".

Rzecz w tym, że przemieszczanie się punktu barana na tle gwiazdozbiorów jest kompletnie niezwiązane z orbitą Słońca, ale o tym najwyraźniej nie mówią na filmikach z żółtymi napisami, więc tutejsi "znawcy" mają nikłe pojęcie o tym. Wiedzą tylko to, co obejrzeli na różnych ogłupiających filmikach, które chłoną bez zastanowienia.

 

Portret użytkownika spokoluz

Ty patrzysz na zdefiniowany

Ty patrzysz na zdefiniowany termin - patrzenia na ziemię z punktu słońca i widzisz barana - boś baran .

Ja patrzę na słonce z punktu jego epicentum i wiedze wodnika - a ty nadal sobie to na tysiące sposobów dezinformuj , gmatwaj i plącz - ja patrze z punktu widzneia epicentrum na układ słoneczy , który on obiega - i mam w dupie co ty o tym myślisz bo tak daleko nie sięgasz nawet wyobraźnią bo - żeby to osiągnąć to tzreba ją mieć nie ,mówiąć o myślneniu i percepcji , że tak jest.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Medium

Fakt jest taki, że rola, jaką

Fakt jest taki, że rola, jaką temu przypisuje sie w astologii jest, jak wszystko w astrologii i jak to napisałeś: "Wróżbiarstwo... Czyli bzdura!".

Wszyscy dawniejsi astronomowie byli zarazem astrologami, żeby utrzymać się przy życiu.

Johannes Kepler , twórca trzech praw nazwanych jego imieniem - Prawa Keplera, a opisujących ruch planet wokół Słońca.

"Kepler powiedział: „Ludzie mylą się, myśląc, że sprawy ziemskie zależą od ciał niebieskich”. Jego inne szczere oświadczenie jest również powszechnie znane:

Oczywiście ta astrologia to głupia córka, ale, mój Boże, gdzie byłaby jej matka, mądra astronomia, gdyby nie miała głupiej córki! Świat jest jeszcze o wiele głupszy i tak głupi, że dla dobra tej starej, rozsądnej matki, głupia córka powinna mówić i kłamać. A pensje matematyków są tak nieznaczne, że matka prawdopodobnie głodowałaby, gdyby jej córka nic nie zarabiała.

Jednak Kepler nigdy nie zerwał z astrologią. Co więcej, miał własny pogląd na naturę astrologii, co wyróżniało go wśród współczesnych astrologów. W swoim dziele „Harmonia świata” stwierdza, że ​​„nie ma na niebiosach luminarzy przynoszących nieszczęście”, ale ludzka dusza potrafi „rezonować” z promieniami światła emanującymi z ciał niebieskich, utrwala w pamięci konfigurację tych promieni w momencie narodzin. Same planety, zdaniem Keplera, były żywymi istotami obdarzonymi indywidualną duszą."

https://eurodomik.ru/pl/postrojjki/iogann-kepler-interesnye-fakty-iz-zhizni-kepler-iogann.html

Tak więc, panowie, czapki z głów!

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika keri

Wielkie wydarzenie

Wielkie wydarzenie energetyczne rozpoczęło się 18.06.2023. Jeśli zdążycie dzisiaj zobaczyć, to zapraszam (jutro wykres się przesunie):

http://sosrff.tsu.ru/?page_id=7

Gigantyczne wartości energii (185), ugięcie przestrzeni, fale stojące. Do tego pole magnetyczne Ziemi z tradycyjnych 200-450 km zwiększyło się do 15050 km!

Strony

Skomentuj