Ostateczne rozwiązanie kwestii prywaciarzy. Czy Split Payment na VAT zniszczy małe polskie firmy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od 1 lipca rozpocznie się nowy etap w niszczeniu polskiej przedsiębiorczości. Wprowadzona zostaje zasada podzielonych płatności, tzw. Split Payment. Podatek VAT będzie wypłacany na specjalne konto VAT, którego założenia w banku będzie wymagał Urząd Skarbowy. Setki tysięcy małych i średnich firm może bardzo szybko stracić płynność finansową. 

 

Można się spodziewać, że spowoduje to lawinę bankructw polskich przedsiębiorstw, których przepływy finansowe zostaną pozbawione możliwości obrotu kapitałem. Pieniądze na specjalnym państwowym rachunku bankowym będą zamrożone, czyli nie będzie można nimi dysponować. Ewentualnie można będzie prosić o zgodę właściwego lokalnie Naczelnika Urzędu Skarbowego 

Wygranym po wprowadzeniu split payment będzie polski rząd, bo de facto VAT będzie pobierał wielokrotnie. Niewątpliwie bardzo zyska też branża bankowa, w której zupełnym przypadkiem wiele lat pracował nasz obecny premier. Poza tym, że banki zarobią na prowadzeniu dodatkowych rachunków do blokowania pieniędzy przedsiębiorców, będą mogły nimi obracać w ramach systemu bankowego, a także spodziewane jest powstanie oferty kredytów i linii kredytowych na podatek VAT, których przedsiębiorcy wcale by nie potrzebowali gdyby pozwolono im prowadzić własną politykę cash flow w prowadzonym biznesie.

Ten skok na kase jest przedstawiany jako "uszczelnienie VAT". Władza najwyraźniej uważa domyślnie, że wszyscy przedsiębiorcy to złodzieje i dlatego zamierza kontrolować wszystkie transakcje. Ludzie ci nie rozumieją, że podcinają gałąź na której sami siedzą, bo kto jednak zapracuje na to ich nieodpowiedzialne rozdawnictwo jeśli planują jeszcze bardziej niszczyć podatkowo małe i średnie firmy?

Co z tego, że rządzący nami socjaliści napiszą sobie kolejną żartobliwą Konstytucję dla Biznesu, albo powołają jakiegoś swojego kolegę politka na operetkową funkcję "rzecznika przedsiębiorców". To wszystko fałszywe puste gesty, a realnie jedyne co ma się do zaoferowania to wyższe podatki, zamordyzm i stłamszenie inicjatyw gospodarczych Polaków. 

 

Zamiast zmian w prawie podatkowym wzorowanych ns Rumunii, gdzie zachęca się do przedsiębiorczości a obniżki podatków spowodowaly, że kraj rozwija się szybciej niż Chiny, nasze władze postanowiły robić odwrotnie. Podwyższać podatki i metodycznie niszczyć znienawidzonych prywaciarzy. Polacy mają pracować na etatach i płacić podatki wyższe niż niewolnicy w starożytnym Rzymie. 

 

Dookoła nas e najlepsze trwa odbudowa państwowych firm, kwitnie dziwny socjalizm w którym często biedni składają się w podatkach na bogatych, a każdy, kto nie pracuje na etacie jest z zasady podejrzany, zwłaszcza gdy prowadzi firmę. Podobieństwa do PRL są bardziej niż uderzające. 

 

Wprowadzenie split payment dla wszystkich polskich firm to świadoma eliminacja wielu z nich. Profesor Karol Modzelewski, współtwórca ustawy o VAT, pisze, że jest zdumiony tym, że system podzielonej płatności będzie zastosowany nawet do najmniejszych polskich firm. Ostrzega przed kryzysem gospodarczym i bezrobociem, a do tego stwierdza, że to można nawet nazwać "restrukturyzacją polskiej gospodarki za pomocą podatków". 

 

Są tylko dwie możliwości. Wprowadzenie split payment dla małych i średnich firm to niezamierzona głupota stanowiących prawo, albo wręcz przeciwnie, celowy sabotaż polskiej przedsiębiorczości. Polacy odnosili jako przedsiębiorcy zbyt wiele sukcesów i komuś najwyraźniej to przeszkadza. 

Przy obecnym gospodarczym zamordyzmie, z łezką w oku można wspominać rok 1988 gdy w Polsce na kilka lat zapanowała prawdziwa wolność gospodarcza, wprowadzona słynną ustawą Wilczka. Od tego czasu cały czas metodycznie ograniczano tę uzyskaną wtedy wolność aż doszliśmy do tego co  obecnie. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Po tym jak mnie kilka razy

Po tym jak mnie kilka razy prywaciarz oszukał i nie dał wypłaty, to ich żal mi jakoś szczegulnie nie jest. No cóż będą musieli do łopaty zasuwać, gdyż bank będzie mógł zabrać im hacjedny, apartamenty czy luksusowe eko elektryczne auta. Właśnie zjadłem bułki zawierające GMO jak fajno.

kolo21

Portret użytkownika 21olo

Dobrze że przynajmniej

Dobrze że przynajmniej "zasuwa". Co ma do tego przedsiębiorca? Oszukał Cię człowiek. Wolisz być oszukiwany przez Państwo? Kwestia a akceptacji do świadomości. Kułak zły, Państwo dobre, Propaganda dobra, itd. MUSK Wink

Portret użytkownika Dr Piotr

Póki co ma to charakter

Póki co ma to charakter dobrowolny i firma nie ma przymusu płacenia VAT na to konto. Ale wkurzające jest to, że bez pytania, zakłada się komuś dodatkowe konto, za które bank będzie brał opłaty utrzymaniowe. Coraz bardziej sprowadza się nas do roli bezwolnych niewolników, a w Polakach dalej marazm i zwis, zero buntu...przecież jakoś to będzie. Na koniec dowalą nam, na razie uśpiony, podatek katastralny od nieruchomości i to dopiero będzie dramat, jak na bruk polecą emeryci i co biedniejsi ludzie w wieku pracowniczym.

Portret użytkownika 21olo

Kwestia jest taka, że

Kwestia jest taka, że księgowa mojego głównego klienta ma zamiar w podskokach dostosować się wpłacać mi należność w split (bo się wszystkiego boi). Więc? ..dobrowolny? Dwa. Po wdrożeniu zaraz pewnie stanie się obligatoryjne. Trzy. Zauważcie że nie mogę teraz pójść do sklepu i zapłacić GOTÓWKĄ za fakturę VAT np. kupuję drukarkę pod zamówienie klienta. Bo muszę zapłacić BRUTTO np. wybierając w bankomacie z konta ogólnego - nazwijmy - "NETTO" a z Konta VAT nie mogę wybrać pieniedzy w bankomacie. Sklep nie daje mi przelewu, najwyżej przedpłatę mogę zrobić (nie zawsze tak się da), bo tylko przelewem mogę VAT pobrać z konta VAT. Pomijając że księgując koszty VAT nie mogę fizycznie wybrać pieniędzy - muszę pisac wniosek do Naczelnika US o wypłacę. Tego wszytskiego powyżej nie napisano wprost.

Portret użytkownika euklides

" Coraz bardziej sprowadza

" Coraz bardziej sprowadza się nas do roli bezwolnych niewolników, a w Polakach dalej marazm i zwis, zero buntu. "

Ja mam taką teorię, że Polacy to nawet popierają, bo Polacy na skutek setek lat ciężkiej historii stali się masochistami.

Portret użytkownika Dbjdkskdkishjidjdijd

Nasze kamienica wasze ulice ,

Nasze kamienica wasze ulice , kto ma orgazm na dźwięk pieniędzy i kto dostaje nagminnie paszporty do pl . Myślcie bo polska nie będzie polska , chciał byście znienawidzi własny kraj a za granicą znienawidzili was..

Portret użytkownika Ractaros96

Póki co Split Payment nie

Póki co Split Payment nie będzie obowiązkowy, więc nie za bardzo rozumiem zarzut odnośnie ograniczania wolności gospodarczej z tego powodu.

Natomiast kwestia wysokich podatków, składek na ZUS - to już inny temat.

Żeby nie było, dla mnie Split Payment to jedynie forma dalszego komplikowania prawa podatkowego. Część z Was pewnie zna moje zdanie odnośnie podatków - im krótsza ustawa o podatkach i mniejsza liczba urzędników je obsługująca, tym lepiej.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Należałoby wrócić do podatku

Należałoby wrócić do podatku obrotowego który był prosty i przejrzysty, i nie dawał możliwości oszustw. Mam nieodparte wrażenie że podatek Vat został wprowadzony w celu tylko i wyłącznie okradania państwa, polaków i bogacenia się mafii ''gospodarczej'' - Oni celowo gnębią małe i średnie firmy Polskie by zrobić miejsce dla stada szarańczy której już ziemia święta pali się pod nogami. To już jest widoczne. Jednego nie rozumiem, dlaczego naród się nie burzy.

Portret użytkownika marian

wlasnie obrotowy dawal mega

wlasnie obrotowy dawal mega dowolnosc obrotu pieniedzmi i powstawaly twory nierozliczalne w zaden sposob ze skarbowka. np koszty pracownicze wyplacane jako karty bankomatowe "przedplacone" (wielokrotnie rozniace sie od wartosci na umowie) ktore dowolnie mozna bylo uzywac - czytaj wyprac niejedne pienadze. ile wtedy beczek z fakturami sie palilo kazdego popoludnia.... ile towaru mozna bylo upchnac z podwojnie naliczonym vatem. wykazanie/zanizanie obrotu to nawet dla miernego ksiegowego nie powinno stanowic problemu. PROBLEMEM jest to ze pieniadze wyplywaja za granice-->polkomtel oraz orange nie zaplacily w 2015/2016 ani zlotowki podatku od przychodu (razem 1mln zl nieopodatkowanego przychodu) i dopiero teraz to widac jak sie zajeli uszczelnianiem. ile lat tak robili ? ile takich nawet srednich pzredsiebiorstw robi (rejestracja na Malcie,na Cyprze, w Czechach na Slowacji a nawet w Niemczech) Drugim problemem jest wielokrotne fakturowanie tych samych niejednokrotnie nawet fikcyjnych obiektow wewnatrz spolek i pobieranie podwojnych vatow. mozna mnozyc. podatek od obrotu nic nie zmieni

Portret użytkownika Ha$s

Zostaje mi tylko dodać że ,

Zostaje mi tylko dodać że , najlepiej zrobimy jak wyjedziemy (sarkazm) i zrobimy miejsce w Polin dla tych górali ze Wzgórz Golan. (jeżeli weżmie się optykę Polin, to wszystko staje się spójne i logiczne, łącznie z tym implementowanym Nam ..NIE DA SIĘ ,, )

Portret użytkownika euklides

Siusiaki pomimo absurdalnie

Siusiaki pomimo absurdalnie wysokich podatków zadłużyły kraj na kilkaset miliardów złotych. Siusiaki nie potrafiłyby nawet prowadzić sprzedaży precelków z wózka, bo na niczym się nie znają, ale biorą się za zarządzanie całą gospodarką za cudzą kasę. Władza w rękach siusiaków skończy się narodową tragedią.

Portret użytkownika Zenek ;)

Swego czasu wszelacy

Swego czasu wszelacy kfaszysći śmiali się z Pawlaka i podpisanego przez niego

KONTRAKTU NA RUSKI GAZ na kilkadziesiąt lat za 2x większą cenę niż za Odrą....

na onecie właśnie pojawił się TRIUMFALNY artykuł jak to PGING czyli spółka podległa płemierowi MORDORwieckiemu

PODPISAŁA KONTRAKT ŻYCIA na dostawy do polin GAZU z uSSa.... też na 20 lat z okładem mimo iż w samym uSSa NIE MA NAWET INSTALACJI do jego ładowania (skraplania) na statki....

Kontrakt ten zaraz zacznie być katolskiemu tumactwu przedstawiany, gebbelsów kfaszystowskiego reżimu PiS.DA+, jako DEAL ŻYCIA ale

TO STRONA POLSKA czyli wy PŁACICIE za gaz w uSSa... za JEGO SKRAPLANIE w uSSa... za STRATY NA TYM.... za KOSZTY TRANSPORTU do katolinu... za STRATY GAZU na tym transporcie i też za KOSZTY i STRATY REGAZYFIKACJI.....

i tak suma sumarum wyjdzie iż ten uSSmański JEWREJOKRATYCZNY będzie droższy od pawlakowego z 10 razy.....

no ale skoro zaoceaniczny hitlerstan gospodarczo tonie to PAPUASY zwane LUDEM KATOLINU im FUNDNĄ frytki i burgery sami KOLEJNĄ FALĄ ZALUDNIAJĄC w poszukiwaniu odpadków ZACHODNIE ŚMIETNIKI...

I tak w tle mundialu z polin wyfrunęło w świat kolejnie kilkanaście miliardów dolarów..... na GAZOWY PRZEWAŁ.....

Portret użytkownika Max 1983

Człowieku zwykle nie czepiam

Człowieku zwykle nie czepiam się tego jak kto pisze, bo sam uciekałem z lekcji w szkole ,ale trochę przeginasz.Nie widzisz że tego się nie da czytać?A szkoda bo sama treść chyba ma sens.Mieszasz małe litery z dużymi ,nie kończysz zdania, a jego kontunuacje rozpoczynasz od nowego akapitu.Wytłuszczasz fragmentny na chybił trafił nie zawsze te najważniejsze....zacznij pisać jak człowiek .

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj